Top 15 Antivirových programů

Antivirový software jsou je váš počítač velmi důležitý. Proč a které programy patří mezi ty nejlepší na současném trhu?

K čemu slouží antivirus a jak vybrat ten pravý

Primárním účelem každého antivirového programu je identifikace, odstraňování a eliminace počítačových virů a jiného škodlivého software.
Škodlivé viry mohou nejen ohrozit váš počítač, ale představují nebezpečí i z hlediska citlivých osobních údajů, které uživatel svému zařízení svěřuje. Zabezpečit byste si tak měli touto formou své údaje na sítí, ale taktéž třeba i internetové platby.
Nejdůležitější je u každého antiviru míra jeho spolehlivosti, s níž dokáže odhalit nežádoucí program ve vašem PC. K tomu mu slouží tzv. virové signatury. Jde vlastně o jakousi databázi známých škodlivých kódu.
Platí logické pravidlo, že čím rozsáhlejší databáze je a čím častěji do ni jsou vnášeny kódy nové, tím je potom software ve výsledku úspěšnější při odhalování všech „záškodníků“ ve vašem PC.

Druhou technikou, kterou antivirové programy mohou používat při detekci je tzv. heuristická analýza. Ta slouží pro detekci virů dosud neznámých a opírá se o určení citlivosti systému na konkrétní hrozby a rizika pomocí různých rozhodujících pravidel nebo vážících metod.
Antivirové programy běžně nabízejí i řadu nadstandardních funkcí, jako je například správce hesel nebo rodičovská kontrola.
Jednoznačně není na škodu, pokud vám tvůrci daného antiviru jsou schopni nabídnout zkušební verzi zdarma. Díky ní si ověříte funkčnost programu, ale také například i vyzkoušíte jeho ovládání. Zodpovědně se pak můžete rozhodnout, zda si jeho licenci koupíte.

Koupě licence je většinou na dobu jednoho roku, výjimkou však není ani možnost zakoupení na hned několik let. A to, pozor, nejen pro váš počítač. Některé antivirové softwary nabízejí rovněž možnost pořízení ochrany pro několik zařízení zároveň. S jedním antivirem tak můžete v bezpečí udržovat například i váš tablet nebo mobilní telefon.

Norton Antivirus

Norton Antivirus je antivirový software vytvořený americkou vývojářskou společností Symantec Corporation.
Program je automaticky schopen odstraňovat viry, červy i trojské koně. Kromě samotných souborů v PC prověřuje též e-mailovou komunikaci a chatové zprávy. V nové verzi se rovněž vývojáři postarali o funkci detekci spyware. Využívat můžete rovněž síť VPN a antivirus obsahuje i funkci správce hesel.
Špičkový antivirový program dokáže kromě vašeho počítače chránit rovněž mobilní telefony. Zkušební verze je bezplatná, jinak si lze volit v několika tarifech rozlišených primárně nadstandardními funkcemi jako rodičovská kontrola.

Recenze Norton Antivirus | Podobné jako Norton Antivirus
Poslední úprava: 2022-08-08 10:19:54

Hodnocení

https://cz.norton.com/

Sdílejte Top 15 Antivirových programů

BitDefender

BitDefender je původem rumunská společnost, dnes jeden z lídrů kybernetické bezpečnosti. Na svém „kontě“ má i stejnojmenný antivirus.
Tento software vyniká jednak vysokou spolehlivostí. Princip BitDefenderu spočívá ve využívání statického i dynamického strojového učení, které má k dispozici více než 30 vrstev ochrany. Ty jsou navzájem propojeny umělou inteligencí, což umožňuje rozpoznat i tzv. tiché útoky.
Dále nabízí BitDefender celou řadu zajímavých funkcí. Primárně přináší zejména pokročilou ochranu proti ransomwaru, ale i možnost použití VPN nebo zabezpečený webový prohlížeč určený pro platby na internetu.

Recenze BitDefender | Podobné jako BitDefender
Poslední úprava: 2022-08-08 10:29:45

Hodnocení

https://www.bitdefender.cz/
ESET

ESET je antivirem, který má ve svém portfoliu původem slovenská společnost ESET spol. s r.o. Vývoj software však započal ještě v tehdejším Československu.
Dnes ESET patří mezi přední antivirové softwary. Dáno je to hlavně jeho technickou pokročilostí, už v 90. letech se opíral o heuristickou analýzu. ESET v dněšním pojetí přředevším vyniká dobrou detekcí malware, pokročilou ochranou proti ransomware útokům, brání útokům hackerů a odráží úspěšně řadu dalších hrozeb.
Program v konkurenci dalších produktů uspěl i díky velmi nízkým systémovým nárokům. Je také mimořádně všestranný, v rámci vhodného produktového balíčku si můžete zajistit ochranu pro veškerá zařízení doma nebo ve firmě.

Recenze ESET | Podobné jako ESET
Poslední úprava: 2022-08-08 10:31:07

Hodnocení

https://www.eset.com/cz/
AVG

AVG je antivirus, který vyvinula česká společnost AVG Technologies. Ta v současnosti už ovšem pod původním názvem neexistuje, neboť prošla fúzí s konkurenční firmou Avast.
Samotný antivirus AVG se nicméně ujal a na trhu je dostupný dál. Uživatelé jej oceňují jakožto vysoce účinný nástroj schopný zařízení ochránit před malware a dalšími hrozbami. Jen v základní variantě využívá antivirus 6 vrstev zabezpečení. Kromě vybavení pro ochranu PC nabízí taktéž funkce pro ladění výkonu.
Základní výhodou tohoto antiviru je především to, že je k dispozici jakožto bezplatný software. Kromě PC lze řešení využít taktéž pro mobilní telefony.

Recenze AVG | Podobné jako AVG
Poslední úprava: 2022-08-08 10:32:43

Hodnocení

https://www.avg.com/cs-cz/homepage#pc
Avast Antivirus

Avast Antivirus je antivirový program, který vyvíjí česká společnost Avast Software s.r.o. Dnes tento software patří i vzhledem k tomu, že byl od počátku distribuován zdarma, mezi nejoblíbenější programy svého druhu.
Avast si však v konkurenci vede solidnně nejen díky ceně, ale nabízí i celou řadu užitečných funkcí. Ve free verzi tak najdeme například antivirové a antispywarové jádro, dále rezidentní ochranu před rootkity, webový štít, boot-time scan nebo možnost záchranného disku.
Tento progam existuje kromě free variany rovněž i v placené obdobě. Pak dokáže nabídnou kupříkladu funkci Avast Sandbox, která umožňuje spouštět potenciálně zneužitelné programy ve virtuálním prostředí.

Recenze Avast Antivirus | Podobné jako Avast Antivirus
Poslední úprava: 2022-08-08 10:34:13

Hodnocení

https://www.avast.com/cs-cz/index#pc

Sdílejte Top 15 Antivirových programů

Trend Micro Antivirus

Trend Micro Antivirus je software, který je zaměřen na antivirovou ochranu a online zabezpečení. Vyvíjen je společností Trend Micro.
Antivirus nabízí ochranu před škodlivým software, dále brání váš počítač před podvodnými e-maily a zajišťuje ochranu proti ransomware. Vysoce účinný je taktéž proti virům a dalšímu malwaru, a to díky funkci heuristické analýzy. Obsaženy jsou v něm i další užitečné funkce jako rodičovský zámek.
Výhodou používání tohoto programu je i velmi jednoduché uživatelské rozhraní. Vybírat si navíc můžete v produktových balíčcích základní nebo rozšířené ochrany.

Recenze Trend Micro Antivirus | Podobné jako Trend Micro Antivirus
Poslední úprava: 2022-08-08 10:37:53

Hodnocení

https://www.trendmicro.com/
Avira

Avira je software, který pochází z dílny německé nadnárodní společnosti Avira Operations GmbH & Co. KG.
Avira je vysoce výkonným nástrojem, který dokáže účinně eliminovat nejrůznější hrozby včetně virů, spywaru a ransomwaru. Zároveň využívá cloudovou technologii a širokou škálu skutečně kvalitních doplňkových bezpečnostních nástrojů.
V rámci tohoto software tak můžete využít například i firewall, VPN nebo nástroje pro optimalizaci výkonu.

Recenze Avira | Podobné jako Avira
Poslední úprava: 2022-08-08 10:39:18

Hodnocení

https://www.avira.com/
Kaspersky

Kaspersky je antivirus, který vytvořila ruská společnost Kaspersky Lab. Tato firma se specializuje na vývoj softwaru proti počítačovým virům, dále na ochranu před spamem, útoky hackerů a jinými kybernetickými hrozbami.
Antivirus využívá umělou inteligenci, díky níž poskytuje skutečně mimořádně účinnou ochranu. V reálném čase tak váš počítač ochrání proti malware, ransomware nebo spyware. Stejně tak zvládne snadno odrazit komplexní hrozby, jako jsou bezsouborové útoky.
Pokročilá sada nástrojů pak nabídne ochranu zároveň s rodičovskou kontrolou, správou hesel, VPN a optimalizačními nástroji.

Recenze Kaspersky | Podobné jako Kaspersky
Poslední úprava: 2022-08-08 10:41:24

Hodnocení

https://www.kaspersky.com/
McAfee

Aplikace McAfee má svůj původ u stejnojmenné společnosti. Kalifornská firma nese jméno svého zakladatele a zabývá se primárně vývojem bezpečnostního software.
Software je určen pro detekci a ničení hrozeb, jako jsou viry, malware, ransomware, spyware a mnoho dalších. S McAffee obdržíte komplexní ochranu při procházení internetu a stejně tak získáte správce hesel, vyzkoušet dále můžete i šifrování souborů.
Kompletní funkčnost si ověříte ve zkušební verzi programu, která je na omezenou dobu, ale obsahuje veškeré funkce a je zcela zdarma.

Recenze McAfee | Podobné jako McAfee
Poslední úprava: 2022-08-08 10:43:55

Hodnocení

https://www.mcafee.com/cs-cz/index.html
F-Secure

F-Secure je produktem, který vytvořila společnost F-Secure Corporation, která je globální značkou působící v oblasti kybernetické bezpečnosti.
Software nabízí řešení pro komplexní ochranu veškerých zařízení u vás doma. Nabídne automatickou ochrana proti virům, malwaru a dalším online hrozbám. Bezpečné procházení internetu vám umožní i integrovaná ochrana prohlížeče.
V rámci dalších nástrojů můžete získat i další užitečné funkce. Například F-Secure FREEDOME VPN zajišťuje bezpečné připojení k veřejné WiFi síti.

Recenze F-Secure | Podobné jako F-Secure
Poslední úprava: 2022-08-08 10:45:05

Hodnocení

https://www.f-secure.com/en

Sdílejte Top 15 Antivirových programů

Intego

Intego je software, který vytváří stejnojmenná společnost. Ta pochází z Francie. Software je určen pro Windows, ale také pro operační systém Mac.
A právě z pohledu operačního systému Mac se vyplatí na Intego zaměřit. Bývá totiž považován za jeden z nejlepších antivirů právě pro něj. Nabídne především ochranu proti malware, který specificky útočí právě na Mac.
Zároveň přináší sadu dalších vysoce užitečných nástrojů pro čištění a optimalizaci systému nebo pro pokročilé zálohování. Rovněž nabízí rodičovskou kontrolu. Intego se navíc vyznačuje intuitivním ovládáním a ve srovnání s konkurencí i příznivou cenou.

Recenze Intego | Podobné jako Intego
Poslední úprava: 2022-08-08 10:46:38

Hodnocení

https://www.intego.com/
TotalAV

TotalAV je antivirový software, za kterým stojí vývojářská společnost Protected.net Group Limited, která se zaměřuje primárně na zabezpečovací software a služby.
TotalAV sice v konkurenci není tak známý, sadou nástrojů určených pro ochranu uživatele se však svým konkurentům jednoznačně vyrovná. Jedná se především o spolehlivou detekci malware, ransomware, spyware a dalších kybernetických hrozeb.
Stejně tak software vyniká velmi dobře zpracovaným uživatelským rozhraním, které nabízí jednoduchou orientaci i pro začínající uživatele. Navíc vyniká velmi nízkou cenou.

Recenze TotalAV | Podobné jako TotalAV
Poslední úprava: 2022-08-08 10:47:58

Hodnocení

https://www.totalav.com/
Microsoft Defender

Microsoft Defender je, jak už vyplývá i z jeho názvu, jedním z nástrojů vydávaných společností Microsoft. Vyvinut byl pro operační systém Windows, a to od verze Windows XP. Od varianty Windows Vista je integrován přímo v operačním systému.
Založen na bází programu GIANT AntiSpyware a zaměřuje se na detekci spyware a monitorování některých součástí operačního systému, kde se může vyskytovat škodlivý malware. A to jak pro Windows, tak také i pro Mac, iOS nebo Android.
Využít jej mohou jak soukromé osoby pro až 5 zařízení na osobu, tak také profesionálové. Microsoft Defender dnes podle srovnávacích testů patří ve své třídě k těm vůbec nejlepším produktům.

Recenze Microsoft Defender | Podobné jako Microsoft Defender
Poslední úprava: 2022-08-08 10:51:52

Hodnocení

https://www.microsoft.com/cs-cz/windows/comprehensive-security
Panda Antivirus

Panda Antivirus je produktem, který na trhu představila společnost Panda Security. Ta se specializuje na vývoj pokročilých služeb kybernetické bezpečnosti s technologií pro prevenci počítačové kriminality.
Antivirus nabízí vysokou úroveň ochrany proti všem typům virů. Chránit můžete spolehlivě všechna svá zařízení proti ransomware, malware i spyware. V programu Panda Antivirus nechybí ani firewall nebo e-mailová ochrana.
V rámci vyšších tarifů pak tento antivirus přináší i pokročilé nástroje, mezi které se řadí například rodičovská kontrola.

Recenze Panda Antivirus | Podobné jako Panda Antivirus
Poslední úprava: 2022-08-08 10:53:56

Hodnocení

https://www.pandasecurity.com/en/homeusers/free-antivirus/
Surfshark Antivirus

Surfshark je společnost, která se zaměřuje především na služby VPN se sídlem v Nizozemsku. Také tato značka však představila svůj antivirový software.
SurfShark Antivirus se snaží konkurovat zavedeným společnostem zaměřeným na kybernetickou bezpečnost. Daří se mu to především díky precizní ochraně před malwarem, viry a dalšími aplikacemi, které narušují soukromí uživatelů. K dispozici je pro macOS, Windows a Android.
Software nabízí pokročilé možnosti antivirové kontroly vašeho zařízení a ochranu v reálném čase. V software s názvem Surfshark One se pak představuje pokročilá kombinace antiviru, VPN a softwaru pro ochranu dat.

Recenze Surfshark Antivirus | Podobné jako Surfshark Antivirus
Poslední úprava: 2022-08-08 10:55:04

Hodnocení

https://surfshark.com/antivirus

Share 15 Best Antivirových programů