Top 15 Pracovních portálů

Hledání práce představuje poměrně náročnou etapu. Dnes si ji máme možnost trochu zjednodušit, neboť k hledání zaměstnání můžeme použít také internet. Jak na to?
 
Jak najít práci
 
Ať už nás pohání snaha najít si lepší pracovní uplatnění nebo jsme o zaměstnání z libovolných důvodů přišli a hledáme další kariérní šanci, bývá obvykle důležité najít si novou práci v co nejkratším časovém úseku.
V obou případech byste si před hledáním měli ujasnit své priority. V případě, že měníte práci proto, že vás to na stávajícím působišti již nenaplňuje, budou se vaše úvahy ubírat hlavně k otázkám ve smyslu, co od své budoucí nové práce očekáváte, co vás baví a jaké jsou silné stránky vaší osobnosti.
Pečlivý a systematický introvert se může zkrátka najít například na postu účetního, zatímco dynamická kreativní osobnost, která doslova chrlí nápady, se uplatní třeba v technologickém start-upu.
V potaz berte ovšem i to, co nabízí trh. Existují obory, po kterých zkrátka vládne nižší poptávka, vystudovaný teolog nemá takové možnosti jako IT specialista. Možná je to však příležitost, jak v sobě dokonce objevit nový potenciál.

Ze svého současného místa můžete být taktéž vyčerpaní proto, že pracujete příliš. Případně si mnozí lidé připadají frustrovaní, neboť jejich nápady či pracovní nasazení na aktuální pozici nikdo neocení. A to ať už ve formě pochvaly nebo finančního ohodnocení. Pokud není šance na to, že by se to na stávajícím působišti změnilo (povýšení, prémie), jednoznačně hledejte vhodnější podmínky.
Zároveň bude nutné se při hledání nové práce i při případné změně zamyslet nad některými dalšími praktickými aspekty, zejména nad tím, jak skloubit práci s osobním životem. Což platí především tehdy, máte-li doma malé děti.
Představu byste měli mít i o financích. Právě peníze mohou být samozřejmě přímo tím důvodem, proč práci měníte. Tím spíše je mzda zásadní, pakliže jste o zdroj obživy z různých důvodů přišli a snažíte se znovu se postavit na nohy.
Sami sebe se zeptejte, kolik si představujete jako ohodnocení toho, co umíte a zda to odpovídá tomu, co si můžete dovolit. Pracovat v neziskovém sektoru může být povznášející, nicméně pokud zjistíte, že tamní mzda vám nevydělá ani na nájem, budete svůj postoj muset zřejmě přehodnotit.
Důležité je též vědět, kde hledat. V současné době představuje užitečného pomocníka zejména internet. Pracovních portálů existuje celá řada. Liší se rozsahem nabídek, zaměřením i možnostmi různého způsobu filtrování nabízených postů.

Jobs.cz

Web patří pod společnost LMC s.r.o. Pracovní portál nabízí spojení s těmi nejlepšími zaměstnavateli u nás i v zahraničí. Umožňuje vám najít si práci stálou, ale i prozatímní brigádu.
Filtrovat pracovní nabídky je možno podle podle klíčového slova. To může být název pozice, zaměstnavatel atd. Dále je lze vymezit tím, kde hledáte, to znamená na úrovni města, případně kraje. Vymezit oblast můžete i na více měst, což vám umožní dojíždění zúžit například na sousední okresní město. Z dalších specifických filtrů si máte možnost nastavit platové rozmezí nebo to, že hledáte práci pro absolventy.
Portál nabízí také články obsahující různé užitečné tipy, praktické nástroje jako kalkulačku důchodového věku a možnost si zaregistrovat vlastní profil.

Recenze Jobs.cz | Podobné jako Jobs.cz
Poslední úprava: 2022-03-30 09:24:27

Hodnocení

https://www.jobs.cz/

Sdílejte Top 15 Pracovních portálů

Práce.cz

Práce.cz je aktuálně databáze největších pracovních míst v tuzemsku a opět jde o součást LMC s.r.o. Funguje obdobně jako Jobs.cz, to znamená, že pracovní nabídky omezíte na obor či pracovní post, dále specifikujete klíčovým slovem a vyberete si základní filtr podle místa (konkrétní město, kraj).
Dále můžete podrobněji zadat požadavky ohledně platu, vzdělání, typu úvazku, práce pro absolventy nebo osoby s handicapem.
V sekci Poradna jsou pak shrnuty nezbytné informace o hledání práce, kalkulačka nemocenské a encyklopedie profesí. Zajímavý je i průzkum platů, který vám umožní si nechat svůj plat porovnat v rámci republiky.

Recenze Práce.cz | Podobné jako Práce.cz
Poslední úprava: 2022-03-30 09:26:29

Hodnocení

https://www.prace.cz/
Profesia.cz

Profesia je členem skupiny Alma Media, patří tedy do stejné „rodiny“ jako Práce.cz a Jobs.cz. Profesia umožňuje vyhledávání podle klíčového slova, což může být třeba název profese. Filtrovat nabídky lze i na základě jmenného seznamu pracovních pozic. Zároveň po vás požaduje zadání konkrétního města a případně přípustnou vzdálenost na kilometry od tohoto výchozího bodu.
Dalšími pomůckami jsou články, které vám poskytnou užitečné informace ohledně hledání práce, nástroj pro vytvoření životopisu a diskusní fórum. Diskusní fórum je zajímavou možností, avšak bohužel není příliš aktivní.
Co se týče porovnávače platů, portál nepřichází s žádnou vlastní databází, ale odkazuje se na Práce.cz a vyžaduje po vás vyplnit nejprve údaje ohledně vašeho pracovního místa.

Recenze Profesia.cz | Podobné jako Profesia.cz
Poslední úprava: 2022-03-30 09:45:24

Hodnocení

https://www.profesia.cz/
jobDnes.cz

Web je součástí mediální společnosti MAFRA a.s., která patří do koncernu Agrofert Andreje Babiše. Portál se momentálně pyšní více než 63 000 nabídkami. Vyhledávání funguje podle klíčového slova, požadovanou lokalitu lze omezit na region nebo vyhledávání města.
Z nabídky můžete „vyškrtat“ práci přes agenturu, případně nabídky úřadu práce. Vyhledávání lze upřesnit například výší mzdy nebo požadavkem, zda má jít o brigádu či práci vhodnou pro OZP.
K dalším nástrojům patří generátor životopisů, rady a tipy pro uchazeče a aktuální novinky z pracovního trhu.

Recenze jobDnes.cz | Podobné jako jobDnes.cz
Poslední úprava: 2022-03-30 10:04:48

Hodnocení

https://www.jobdnes.cz/
cz.Indeed.com

Indeed je původem americká společnost, která se zaměřuje v celosvětovém měřítku na hledání práce. Působí i v Česku a má tedy databázi volných pracovních míst pro tuzemský trh.
Úvodní stránka je pojata velmi stručně, jednoduše zadáte co a kde chcete hledat. V dolní části je pak seznam nejčastěji vyhledávaných pracovních pozic. Vyhledávání pomocí podrobnějších kritérií, jako je například plat, bohužel k dispozici není.
Z dalších nástrojů je obsažena možnost vytvořit si životopis. Zajímavější je hodnocení zaměstnavatelů a nástroj na prohledávání platů.

Recenze cz.Indeed.com | Podobné jako cz.Indeed.com
Poslední úprava: 2022-03-30 10:06:05

Hodnocení

https://cz.indeed.com/

Sdílejte Top 15 Pracovních portálů

Easy-práce.cz

Jakožto provozovatel je v kontaktech uvedena společnost RB recruitment s.r.o. Portál uvádí, že má aktuálně v databázi cca 80 000 nabídek z České republiky. Obsaženy jsou také pracovní pozice ze zahraničí.
Filtrování v základu nastavíte podle toho, co a kde chcete hledat. Pracovní pozici lze upřesnit, nastavit si například požadavek na zkrácený úvazek, preferované vzdělání nebo výši platu též můžete.
Kromě toho si na partnerském webu Životopisy.cz máte možnost vytvořit vlastní profesionální životopis. V poradně pak najdete další tipy, které vám hledání práce usnadní. Poslední část webu je věnována databázi úřadů práce.

Recenze Easy-práce.cz | Podobné jako Easy-práce.cz
Poslední úprava: 2022-03-30 10:07:04

Hodnocení

https://www.easy-prace.cz/
DobráPráce.cz

Provozovatelem serveru je společnost INET-SERVIS.CZ. Ta se zaměřuje na internetovou reklamu, vývoj a provozování webových stránek a databázových aplikací pro internet a poradenství v oblasti internetu. Pracovní portál Dobrá práce provozuje od roku 2004.
Filtrovací kritéria pozic jsou přehledná a detailní. Kromě pozice a místa si tak můžete například i nechat filtrovat jen ty posty, které umožňují práci z domova.
Web vám umožní si vytvořit vlastní životopis a nabídne poradnu, kde se dozvíte vše, co byste měli vědět, abyste našli vhodné zaměstnání. Obsahuje rovněž databázi úřadů práce a pracovních agentur.

Recenze DobráPráce.cz | Podobné jako DobráPráce.cz
Poslední úprava: 2022-03-30 10:08:46

Hodnocení

https://www.dobraprace.cz/
Eures.cz

Jedná se o Evropský portál pracovní mobility, který je spravovaný Evropskou komisí. Portál EURES se zaměřuje na hledání práce v mezinárodním měřítku. EURES nabízí pracovní posty v zemích Evropské unie, v Norsku, Lichtenštejnsku, na Islandu a ve Švýcarsku.
Vyhledávání funguje zcela standardně, to znamená, že obsahuje obvyklá kritéria jako jazyk nebo požadované vzdělání. Jen musíte počítat s tím, že je vše v angličtině a vybírat budete tedy na úrovni státu. Specifikovat musíte i jazyk pracovního místa.
Nabídky vhodné pro uchazeče ze zahraničí jsou označeny vlajkou EU, lze je dohledat zakliknutím požadavku „S vlaječkou sítě EURES“.

Recenze Eures.cz | Podobné jako Eures.cz
Poslední úprava: 2022-03-30 10:11:11

Hodnocení

https://www.uradprace.cz/web/cz/eures
cz.Jooble.org

Jedná se o českou mutaci webu patřící pod mezinárodní společnost Jooble. Založena byla v roce 2006 a dnes patří mezi přední portály ve svém oboru na světě. Konkrétně v českých podmínkách Jooble nabízí více než 203 500 pracovních míst.
Stačí tak zadat co a kde hledáte, přičemž v dalším kroku můžete svoje požadavky upřesnit a definovat plat, typ úvazku nebo i to, zda má jít o práci na dálku.
Co se týče dalších funkcí, můžete si pouze vytvořit svůj účet, který vám umožní lépe spravovat vaše vyhledávání a odpovědi.

Recenze cz.Jooble.org | Podobné jako cz.Jooble.org
Poslední úprava: 2022-03-30 10:12:34

Hodnocení

https://cz.jooble.org/
StartupJobs.cz

V roce 2012 vznikl v hlavě mladého Čecha Filipa Mikschika jednoduchý nápad: Spojit start-upy a ty, kteří mají zájem v nich pracovat. Nápad se ujal a pracovní portál funguje dosud.
Ve stávající podobě web umožňuje jednoduché filtrování pomocí klíčových slov. To můžete specifikovat dále místem, případně naopak zadáním práce na dálku, požadavkem na výši platu nebo úroveň pracovních zkušeností.
Na portálu najdete taktéž poměrně obsáhlý souhrn dalších materiálů. Uchazečům nabízí testy znalostí, další materiály pro vzdělávání i novinky ze světa pracovního trhu a zajímavé rozhovory.

Recenze StartupJobs.cz | Podobné jako StartupJobs.cz
Poslední úprava: 2022-03-30 10:14:02

Hodnocení

https://www.startupjobs.cz/

Sdílejte Top 15 Pracovních portálů

Pracomat.cz

Portál vznikl v roce 2011 a spravuje jej Ondřej Walter. V současnost se na něm nachází kolem 75 000 aktuálních pracovních nabídek.
Mezi nimi lze jednoduše vyhledávat pomocí klasických kritérií. Vyberete si tedy druh práce a pomocí klíčových slov jej ještě upřesníte. Poté zadáte preferované místo. Pro brigády je na webu vyčleněna zvláštní sekce, avšak podrobnější kritéria jako mzda nebo možnost pracovat z domova si bohužel nenastavíte.
K dispozici je taktéž poradna. V ní najdete aktuální a užitečné informace a současně můžete položit specifičtější dotaz.

Recenze Pracomat.cz | Podobné jako Pracomat.cz
Poslední úprava: 2022-03-30 10:16:50

Hodnocení

https://www.pracomat.cz/
ÚřadPráce.cz

Databázi volných pracovních míst obsahuje i úřad práce. Od roku 2021 se navíc zaměstnavatelům vrátila po několika letech povinnost nahlásit na úřad každé volné pracovní místo.
V současnosti tak nabízí úřad práce více než 341 000 pracovních míst. Ta lze prohledávat obdobně jako to znáte z klasických pracovních portálů, to znamená podle profese, dané lokality, případně i na základě podrobností jako vzdělání nebo práce na dohodu.
Přímo filtrovat se však v databázi nedá práce na dálku, která dnes patří vlivem pandemie k velmi často poptávaným.

Recenze ÚřadPráce.cz | Podobné jako ÚřadPráce.cz
Poslední úprava: 2022-03-30 10:18:18

Hodnocení

https://www.uradprace.cz/
PráceZaRohem.cz

Práce za rohem je web, který patří pod společnost LMC s.r.o. Současně je členem skupiny Alma Media. Jedná se tedy o projekt náležející do stejné skupiny jako Práce.cz, Jobs.cz a Profesia.cz.
Na rozdíl od tradičních portálů klade důraz hlavně na místo a jako zásadní tak uvádí lokalitu. Cílem je, abyste si práci našli co nejblíže. To řada lidí preferuje, protože nechce peníze nebo čas věnovat dojíždění.
Web obsahuje téměř 21 000 nabídek. Upravit si v nich můžete nejen lokalitu, ale také samozřejmě i profesi. Další kritéria už ale na webu volitelná nejsou.

Recenze PráceZaRohem.cz | Podobné jako PráceZaRohem.cz
Poslední úprava: 2022-03-30 10:19:27

Hodnocení

https://www.pracezarohem.cz/
Práce.centrum.cz

Web patří pod mediální dům Economia, a.s., který vlastní Zdeněk Bakala. Pod něj spadá mimo jiné třeba portál Centrum.cz, ale například i Hospodářské noviny.
Jednoduché vyhledávání nabízí nastavení lokality a oboru. Zvlášť lze filtrovat nabídky na stálé pracovní místo a brigády. Odkaz na online kurzy vede na portál Seduo. Zde můžete načerpat znalosti, které vám v hledání práce pomohou.
Pracovní nabídky jsou však, pozor, přebírány z portálu Práce.cz, kam také míří další odkazy na poradnu a encyklopedii profesí.

Recenze Práce.centrum.cz | Podobné jako Práce.centrum.cz
Poslední úprava: 2022-03-30 10:21:15

Hodnocení

https://prace.centrum.cz/
VolnáMísta.cz

Tento web více než klasický pracovní portál svým pojetím evokuje inzerci v novinách. Jde o přílohu domovské stránky Seznam.
Základní parametry je možné nastavit samozřejmě co se týče oboru a místa, filtrovat lze i požadovaný úvazek. Po rozkliknutí inzerátu máte možnost rovnou firmě poslat svůj životopis nebo si zobrazit telefonický kontakt.
Web je velmi jednoduchý bez dalších přidružených funkcí, pokud tak máte specifické požadavky jako práce na dálku, musíte se podívat už na konkrétní inzerát, zda tomuto vyhovuje.

Recenze VolnáMísta.cz | Podobné jako VolnáMísta.cz
Poslední úprava: 2022-03-30 10:23:03

Hodnocení

https://www.volnamista.cz/

Share 15 Best Pracovních portálů