Top 15 Webhostingových webů

Pokud si chcete vytvořit vlastní web, potřebujete k němu hlavně hosting. Co to vlastně je, podle čeho vybírat ten správný a které jsou nejznámější hostingy u nás?
 
Co je hosting a jak vybrat ten správný
 
Hosting je prakticky prostor, do kterého umístíte svůj web. Poskytovatel tento prostor zájemci většinou za úplatu pronajímá.
Webhosting má podobu serveru, o který se z rozhodnutí jeho provozovatele dělí většinou stovky uživatelů. Podmínky jsou tímto poskytovatelem dány. Limity určuje předem objednaný tarif, do kterého nelze zasahovat.
V první řadě by si podnikatelé měli vybírat podle toho, zda jsou ochotni platit. I hostingy zdarma totiž existují.
Zejména pro uživatele, kteří na zvolené službě hodlají mít svou firemní prezentaci, by však měla být klíčová dostupnost. V optimálním případě se pohybuje na 99,9 %, přičemž kvalitní poskytovatel vám zároveň předem dá informace o případné odstávce.
Soustřeďte se také na velikost prostoru. Ta se odvíjí od účelu využití, neboť rozdílné náklady bude mít e-shop s několika stovkami položek a zcela odlišně může k volbě hostingu přikročit uživatel, který se spokojí pouze se statickou prezentací. Menšímu e-shopu může stačit i několik GB. Dá se ale říci, že se tento aspekt nevyplatí podcenit a v zásadě je lepší si koupit menší prostor s lepšími službami než opačně.
Co se týče databáze, většinou se používá MySQL nebo MariaDB. Zajímejte se tak i o to, kolik prostoru jí můžete vyčlenit. Zohledněte i velikost prostoru pro vaši firemní elektronickou poštu.
Zajímejte se též o úroveň zabezpečení a ptejte se, zda technická podpora funguje nejlépe nepřetržitě, abyste dokázali případné problémy řešit operativně. Samozřejmostí by v rámci tarifu mělo být i zálohování veškerých dat.
Standardem už bývá podpora skriptovacího jazyka PHP 5 a PHP 7. Ten využívá třeba populární redakční systém Wordpress. Kdo plánuje ovšem využívat ASP, ASP.NET, už se musí podívat, zda mu tuto technologii zvolený hosting vůbec umožní použít.

Wedos

Wedos je aktuálně nejoblíbenější a největší hosting v ČR a zároveň nejrychleji rostoucí registrátor .CZ domén v tuzemsku. Aktuální údaj hovoří o více než 600 000 aktivních služeb.
Vysoký výkon, stabilita a kvalita reprezentují hlavní benefity tohoto poskytovatele. V nejvyšším tarifu tak můžete kupříkladu získat neomezený prostor na SSD disku, neomezený přenos dat, PHP memory_limit: 1024 MB, prostor pro databáze až 5 GB. V ceně je započítáno i HTTPS/SSL.
Wedos navíc umí například snadný a spolehlivý přesun hostingu od konkurence a v takovém případě nabízí dokonce hosting až na 2 roky zdarma.

Recenze Wedos | Podobné jako Wedos
Poslední úprava: 2022-04-04 11:33:30

Hodnocení

https://www.wedos.cz/

Sdílejte Top 15 Webhostingových webů

Český hosting

Český hosting poskytuje, jak o sobě přímo uvádí, webhosting pro internetové prezentace a aplikace, registraci a provoz domén, odborné poradenství v oblasti hostingu.
Z dostupných služeb hosting nabízí celkem 25 GB prostoru, PHP skripty, deklaruje neomezeně databází MySQL/PostgreSQL společně s neomezeným přenosem dat. Využít můžete i neomezený počet e-mailů, antispam a antivir. Potěší i uváděná 99,95% dostupnost služeb.
Mezi extra služby se řadí limit až 14 dní zdarma na otestování služby a garance vrácení platby do 30 dnů.

Recenze Český hosting | Podobné jako Český hosting
Poslední úprava: 2022-04-04 11:35:17

Hodnocení

https://www.cesky-hosting.cz/
E-bola

E-bola je kvalitním webhostingem, který je v tuzemsku již prověřenou značkou. Za sebou má řadu let úspěšného působení a taktéž mnoho spokojených uživatelů.
Hosting nabízí několik tarifů, které uspokojí i náročnější požadavky. Deklaruje běžnou dostupnost 99,99 %, Apache 2.4, HTTP/2, TLS 1.3, htaccess, mod_rewrite, SSI, WebDAV, přístup k automatickým zálohám, 12 přepínatelných verzí PHP 5.2 – 8.1 a databáze MySQL, PostgreSQL a SQLite.
Značnou výhodou je jednoznačně plná podpora oblíbených aplikací Drupal, Wordpress, PHPBB, Joomla a Prestashop.

Recenze E-bola | Podobné jako E-bola
Poslední úprava: 2022-04-04 11:36:51

Hodnocení

https://www.ebola.cz/
ONEbit

Brněnská společnost ONEbit svoje služby poskytuje v oblasti registrace domén, webhostingu a serverů. Zakládá si zejména na kvalitě a jde o již prověřenou značku.
Hosting nabízí flexibilní diskový prostor, v nejvyšším tarifu tvoří základ 25 GB. Díky pokročilé administraci můžete pohodlně online spravovat webhostingový účet i doménu. Deklarovaná dostupnost činí 99,99 %.V rámci jednotlivých tarifů jsou podporovány běžně užívané aplikace jako Wordpress.
Co se týče dalších služeb, které můžeme považovat za nadstandardní zákaznický servis, uveďme zejména to, že služby si lze až po dobu 60 dnů otestovat zcela zdarma.

Recenze ONEbit | Podobné jako ONEbit
Poslední úprava: 2022-04-04 11:38:41

Hodnocení

https://www.onebit.cz/cz/
Savana

Rychlý a spolehlivý hosting, který v současnosti hostuje už více než 49 000 domén, tak můžeme ve stručnosti charakterizovat poskytovatele působícího pod značkou Savana.
Savana nabízí hosting ve formě specializovaného hostingu pro Wordpress, managed VPS a klasický sdílený hosting. Právě poslední varianta je nejoblíbenější. Zahrnuje webhosting až pro 25 domén v jednom tarifu, přehlednou a obsáhlou online administraci dobře uchopitelnou i pro laiky. Výhodou je i neustálý monitoring a pravidelné zálohování.
Současně můžete využít poskytnutí služeb až na 1 rok zdarma, pakliže přicházíte od konkurenčního poskytovatele.

Recenze Savana | Podobné jako Savana
Poslední úprava: 2022-04-04 11:39:19

Hodnocení

https://www.savana.cz/

Sdílejte Top 15 Webhostingových webů

Blueboard

Český provozovatel deklaruje, že je schopen zajistit skutečný multihosting pro 10 domén. Rovněž se ve svých službách orientuje na levnou registraci a správu domén a nabízí virtuální managed a dedikované servery.
Deklaruje především srozumitelné ovládání a fungující technickou podporu, obsluhu hostingu by proto měl zvládnout i laik.
Hlavně pro méně zkušené uživatele tak v této službě byla i navržena jednoduchá instalace systému WordPress na jedno kliknutí. Pro náročné uživatele jsou naopak připraveny i pokročilé možnosti jako HTTP/2, přepínání PHP verzí nebo Git s deployem.

Recenze Blueboard | Podobné jako Blueboard
Poslední úprava: 2022-04-04 11:40:12

Hodnocení

https://hosting.blueboard.cz/
Websupport

Websupport popisuje své služby výstižně, ale stručně. Shrnuje je do slov „registrace domén a nejspolehlivější hosting“. Kompletní servis a minimální zátěž pro uživatele, to jsou hlavní kritéria, na nichž tato společnost staví svoje fungování.
Samozřejmostí je několik variant, které pokryjí potřeby jak drobného projektu, tak i rozsáhlého e-shopu. Svůj hosting má samozřejmě tento provozovatel i dimenzován na to, aby dokázal spustit weby například na Wordpressu. V nejvyšší tarifní variantě tak má 100 GB místa, hosting pro 1 doménu, premium SSL certifikát v hodnotě 800 Kč, přesměrování na web pro dalších 10 domén a optimalizaci webu v hodnotě 1 500 Kč.

Recenze Websupport | Podobné jako Websupport
Poslední úprava: 2022-04-04 11:41:47

Hodnocení

https://www.websupport.cz/
Forpsi

U Forpsi si lze objednat webhosting nebo server. Sebe samotného poskytovatel definuje coby spolehlivého partnera s vlastním datacentrem.
Hlavními výhodami tohoto poskytovatele má být hlavně to, že je kvalitní, neomezený a cenově výhodný. Nabízí moderní clusterové řešení Dell a NetApp. Využívá provoz ve vlastním datacentru. Samozřejmostí je i pravidelné zálohování pro účely Disaster recovery. Své DNS servery má umístěny ve více geografických lokalitách.
Jakožto klienti určitě využijete bezplatnou zákaznickou podporu a monitoring 24/7 a potěší i více než 400 aplikací zdarma.

Recenze Forpsi | Podobné jako Forpsi
Poslední úprava: 2022-04-04 11:42:58

Hodnocení

https://www.forpsi.com/
Active24

Active24 jakožto celoevropský poskytovatel primárně deklaruje, že je pro uživatele stoprocentně bezpečným webhostingem s nepřetržitou zákaznickou podporou.
Ve veškerých variantách tarifu přináší služba hlavně neomezený prostor pro web, celkem 5 GB pro e-maily a podporu PHP, CGI skripty, Cron, MySQL. Ve všech balíčcích rovněž najdete neomezeně subdomén, neomezený počet FTP účtů a neomezené datové přenosy
Dále si můžete vybrat hosting určený pro rychlejší načítání stránek nebo verzi s Wordpressem. Samozřejmostí je nepřetržitá zákaznická podpora

Recenze Active24 | Podobné jako Active24
Poslední úprava: 2022-04-04 11:51:05

Hodnocení

https://www.active24.cz/
Váš hosting

Váš hosting coby svoji hlavní devizu primárně slibuje připravené, bezpečné a přívětivé servery pro bezchybný chod aplikací a domén. Současně deklaruje vysokou úroveň péče o zákazníka.
Několik variant dostupných služeb zahrnuje třeba i Wordpress hosting. Prostředí je již připravené kromě Wordpressu i na Nette a další systémy. Redakční systémy lze nainstalovat i na jedno kliknutí.
Vysokou rychlost slibuje díky SSD. Poskytovatel deklaruje dostupnost 99,99 %, každodenní zálohování a zabezpečení ve formě DDOS ochrany i HTTPS zcela zdarma.Co se týče databází, můžete využít MySQL, PostgreSQL a SQLite.

Recenze Váš hosting | Podobné jako Váš hosting
Poslední úprava: 2022-04-04 11:59:26

Hodnocení

https://www.vas-hosting.cz/

Sdílejte Top 15 Webhostingových webů

Webzdarma

Webzdarma patří jednoznačně k nejznámějším freehostingům u nás a je i jedním z nejstarších poskytovatelů svého druhu. Na českém internetu působí tato společnost již od roku 2001. Momentálně už eviduje více než 100 000 stránek.
Hosting a doménu pro svůj projekt si můžete pořídit i zcela zdarma. Nicméně pokud chcete využít aplikaci na rychlou tvorbu webu a prémiové služby, už je tato služba zpoplatněna.
Hosting nabídne plných 50 GB prostoru pro web, v nejvyšší zpoplatněné variantě i výběr z 45 šablon a neomezeně e-mailů. Samozřejmostí je automatické zálohování, podpora e-mailem a neomezené měsíční přenosy.

Recenze Webzdarma | Podobné jako Webzdarma
Poslední úprava: 2022-04-04 11:58:30

Hodnocení

https://www.webzdarma.cz/
Giga server

Gigaserver se svým souputníkům rozhodl konkurovat primárně nízkou cenou. Neomezuje se však ani v kvalitě poskytovaných služeb.
Avizovaná dostupnost totiž činí 99,99 %. Vybrat si můžete z několika balíčků, které jsou vhodné pro nenáročné uživatele, ale i pro ty, kteří by nad svým hostingem chtěli mít plnou kontrolu. Zahrnuto je tam v něm až 20 GB, dále 20× databáze a 20× FTP login. Pomocí testovacího účtu si hosting můžete i zdarma otestovat.
Poskytovatel nabízí možnost dedikovaných, virtuálních či managed serverů, případně i variantu multihostingu.

Recenze Giga server | Podobné jako Giga server
Poslední úprava: 2022-04-04 11:57:43

Hodnocení

https://www.gigaserver.cz/
Endora

Endora má dnes pověst jednoho z nejlepších webhostingů na českém trhu. V tuzemsku má už více než 10 let trvající tradici. V současné době tuto službu už využívá více než 78 000 domén.
Endora nabízí nenáročným projektům i freehosting. Musíte však na webu akceptovat vloženou reklamu. Pokud chcete svoje stránky zdarma opatřit i bezplatným redakčním systémem, podporován je Wordpress, PrestaShop a Joomla!
Pro náročnější uživatele už existuje hosting bez reklamy, s až 30 GB místa pro web, s možností 3 GB prostoru pro e-maily, neomezeným trafficem a SSL certifikátem zdarma.

Recenze Endora | Podobné jako Endora
Poslední úprava: 2022-04-04 11:56:39

Hodnocení

https://www.endora.cz/
Internet centrum

Internet centrum, provozovatel v internetovém světě známý i pod zkratkou IC, řadu let vedle Webzdarma dominoval světu freehostingu. Bezplatná alternativa v rámci tarifu FREE však již byla zrušena, a to v roce 2015.
Dnes pokrývá v placené variantě širokou škálu služeb. Nabízí třeba instalaci oblíbených redakčních systému jedním kliknutím, snadné zálohování veškerých dat a jednoduchou správu emailů.
V rámci nejvyššího tarifu nabídne prostor až 20 GB, celkový prostor pro e-maily 10 GB, paměť 512 MB a časový limit PHP 300 sekund. Hosting můžete využít až na 3 měsíce zdarma a získat tak prostor pro testování služeb.

Recenze Internet centrum | Podobné jako Internet centrum
Poslední úprava: 2022-04-04 12:11:15

Hodnocení

https://www.ic.cz/
Web4u

Další zkušený tuzemský hráč se aktuálně stará už o 70 500 domén. Nabízí managed servery, antivirovou a antispamovou ochranu, podporu PHP, MySQL, ASP, zálohování i nonstop technickou podporu.
Samozřejmostí je hosting v několika možných tarifech. Všechny mají společnou deklarovanou dostupnost až 99,99 %. Nejvyšší verze pak nabídne plných 50 GB prostoru a neomezený počet e-mailových schránek.
Současně poskytovatel avizuje, že uživatelská data uchová v bezpečí datového centra DC TOWER. Kromě bezpečnosti se klade důraz i na přehlednost. Veškerá nastavení služeb lze provádět on-line v přehledné klientské sekci.

Recenze Web4u | Podobné jako Web4u
Poslední úprava: 2022-04-04 12:15:53

Hodnocení

https://www.web4u.cz/

Share 15 Best Webhostingových webů