Top 16 Webů pro ženy

Zlatá éra luxusně vyhlížejících magazínů tištěných na lesklém papíře je už zřejmě definitivně pryč. V čase je nahradila internetová periodika.
Ta reflektují stále témata, která se v širším kontextu obecně označují za „typicky ženská“. Jde především o zaměření na psychologii, v užším kontextu pak na vztahy, budování rodiny a výchovu dětí, dále se jedno o stravování a zdravý životní styl, potažmo diety a v neposlední řadě i informace o stylu, módních trendech, doplňcích a péči o sebe sama (vlasy, nehty, pleť).

Velmi často se též objevují příběhy ze života. I na dámských webech se však řeší aktuální témata nebo se objevují inspirativní články o slavných a úspěšných lidech, kteří se mnohdy dokázali prosadit i v zahraničí, případně se tyto projekty dotýkají dříve tabuizovaných témat.
Digitální média lze tudíž považovat za extenzi (rozšíření) těch tradičních, neboť stále staví na obdobných principech. Svět magazínů pro ženy si tím pádem sice vyžádal změny poplatné rozvoji technologií, staví ale i ve virtuálním prostředí na obdobných principech.

Zásadní změnou, která se však do fungování virtuálních magazínů promítla, je rozvolnění vztahu mezi zadavatelem a příjemcem, který byl v případě tištěných médií víceméně jasně definován. Prakticky jde o to, že příjemce sdělení se ve virtuálním prostoru může na tvorbě obsahu významným způsobem spolupodílet. Ztrácí tak dříve ryze pasivní roli.
Ženským časopisům a sekundárně tedy i webům ovšem bývá v některých případech vyčítána i podpora genderových stereotypů.

Nová média však zároveň dovolila diverzifikaci obsahu, řada periodik se již z této stereotypizace snaží i vymanit. Weby pro ženy proto často v dnešní době i odbočují z klasického lifestylového pojetí a nebojí se řešit i vážná témata. Mnohé platformy se taktéž naopak stávají nástrojem ženské emancipace a feminismu.

Dáma.cz

Za magazínem Dáma.cz stojí mediální dům CZECH NEWS CENTER a.s, dnes jeden z největších v Česku. Jeho majiteli jsou Daniel Křetínský, Patrik Tkáč a Roman Korbačka. Založen byl v roce 2013. V tuzemsku CNC spravuje široké portfolio tištěných i online titulů.
Coby zástupce redakce tohoto webu je uvedena Marta Pušová, ve funkci editora webu aktuálně působí Markéta Žídková.
Dáma.cz je projekt profilovaný jako lifestylový web zaměřený na klasická ženská témata v podobě hubnutí, trendů, vztahů a světa celebrit. Nechybí však ani astrologie nebo vyhledávač zboží. Témata lze kromě rubrik vyhledávat podle klíčových slov řazených abecedně.

Recenze Dáma.cz | Podobné jako Dáma.cz
Poslední úprava: 2022-09-12 13:05:51

Hodnocení

https://www.dama.cz/

Sdílejte Top 16 Webů pro ženy

Žena.aktuálně.cz

Magazín je součástí zpravodajského portálu Aktuálně.cz. Online deník je vydáván společností Economia, a.s., která je vlastněna podnikatelem Zdeňkem Bakalou. Založen byl v roce 2005.
Aktuálně o sobě Economia uvádí, že má už 400 tisíc čtenářů a celkem 5 milionů digitálních uživatelů. Momentálně působí ve funkci předsedkyně představenstva Zuzana Řezníčková. Předsedou dozorčí rady je Luboš Řežábek.
Portál Žena.aktuálně.cz se zaměřuje opět na ryze „odlehčená“ témata v podobě vztahů, módy, zdraví a sekce zábavy, která je zaměřená na celebrity. Součástí webu je taktéž sekce s recepty a blogy.

Recenze Žena.aktuálně.cz | Podobné jako Žena.aktuálně.cz
Poslední úprava: 2022-09-12 13:09:28

Hodnocení

https://zena.aktualne.cz/
ChytráŽena.cz

Projekt ChytráŽena.cz je provozován náchodskou reklamní agenturou TOP media. Jde o obsáhlý portál, který se prezentuje denními aktualizacemi. Ve svém sloganu má heslo „vaše internetová přítelkyně“.
Tématicky tak pokrývá především „běžná“ ženská témata, jako bydlení, zdraví, cestování, zábava a rodina. Součástí je i funkce fotoalb a internetové diskusní fórum. Nechybí ani další možnosti zábavy, jako jsou horoskopy nebo hry.
Internetový portál si dále zakládá na nebulvárním charakteru. Jeho cílová skupina je široká, zahrnuje ženy ve věku od 20 do 65 let.

Recenze ChytráŽena.cz | Podobné jako ChytráŽena.cz
Poslední úprava: 2022-09-12 13:18:29

Hodnocení

https://www.chytrazena.cz/
Marianne

Web Marianne je online verzí oblíbeného ženského časopisu. V současné době patří pod vydavatelství Burda International CZ s.r.o. Jedná se o české vydavatelství, které je na trhu od roku 1999. Ve funkci CEO je nyní Petra Fundová.
Marianne je lifestylově zaměřeným časopisem. Původně cílil na čtenářky jasně vymezené věkově, od sloganu „život začíná ve třiceti“ však nakonec vydavatelé v čase upustili.
Dnes se projekt prezentuje jako časopis plný inspirace, rad, oddychu i motivace. Svým čtenářkám pomáhá najít harmonii mezi prací a rodinou.

Recenze Marianne | Podobné jako Marianne
Poslední úprava: 2022-09-12 13:23:55

Hodnocení

https://www.marianne.cz/
Ženy.cz

Ženy.cz je dalším magazínem patřícím do portfolia už zmíněné značky CZECH NEWS CENTER a.s, která z nejznámějších titulů vydává především bulvární deníky Blesk a Aha!
Na webu nechybí sekce věnovaná módě a trendům, dále se zaobírá lifestyle tématy a řešením vztahů. Zajímavostí, která je specifická přímo pro web Ženy.cz je sekce s názorovými příspěvky, kam přispívají mimo jiné i známé osobnosti.
Projekt se zaměřuje na sebevědomé ženy, které si žijí po svém a své čtenářky se snaží oslovat skrze, jak tvrdí, chytré čtení s nadhledem.

Recenze Ženy.cz | Podobné jako Ženy.cz
Poslední úprava: 2022-09-12 13:25:06

Hodnocení

https://www.zeny.cz/

Sdílejte Top 16 Webů pro ženy

JsmeKočky.cz

Za projektem JsmeKočky.cz stojí pražská společnost Aira GROUP, s.r.o., která se prezentuje na vlastním webu jako specialista na outsourcing IT.
Projekt se zabývá tématy krásy, zdraví, vztahů, ale přináší taktéž sekci věnovanou zábavným tématům a světu celebrit a oddělenou kategorii zajímavostí. Sekce „volný čas“ zase přináší inspiraci na nejrůznější aktivity doma i pod širým nebem.
Magazín se profiluje především jako upřímné čtení, kterému je vlastní i dávka humoru. Určen je ženám s vlastním stylem. Tomu odpovídá i specifický jazyk, kterým se svými čtenářkami web hovoří.

Recenze JsmeKočky.cz | Podobné jako JsmeKočky.cz
Poslední úprava: 2022-09-12 13:26:17

Hodnocení

https://www.jsmekocky.cz/
Babinet

Za projektem Babinet stojí společnost SAMI spol. s r.o. Pražská společnost byla založena již v roce 1994 a mezi hlavní obory její činnosti patří servis firmám při vyhledávání spolehlivých partnerů a mediaci,provozování komunitních prostředí v B2B a B2C segmentech a poradenství v oblasti business a project developmentu a implementaci IT.
Babinet nabízí různorodá témata včetně například zdraví, tvoření nebo tipů na výlety. Na webu však najdeme i sekci určenou pro směňování různých předmětů nebo diskusi.
Projekt se zaměřuje na ženy ve věkové kategorii od 22 do 50 let, přičemž se jedná převážně o aktivní uživatelky. Popisován bývá jako „centrum českého webu pro ženy“ a vlastní je mu zejména rozsáhlý komunitní prostor.

Recenze Babinet | Podobné jako Babinet
Poslední úprava: 2022-09-12 13:27:42

Hodnocení

https://babinet.cz/
Ona Dnes

Ona Dnes je součástí webu iDnes, který je internetovou odnoží deníku Mladá fronta DNES. Vydavatelem je mediální skupina MAFRA, a. s., jejímž současným majitelem je koncern Agrofert Andreje Babiše.
Ona Dnes je lifestylovým projektem, který se zaobírá tématy, jako je krása, zdraví nebo recepty. Stejně tak nechybí sekce s horoskopy. Zajímavou pomůckou jsou pak virtuální kalkulačky nabízející třeba výpočet plodných dnů.
Web je digitální odnoží původního tištěného magazínu, který přináší zajímavé články i kvalitní fotografie v moderním grafickém zpracování. Do svého motta si magazín vetkl heslo „čtení o ženách, jaké opravdu jsou“.

Recenze Ona Dnes | Podobné jako Ona Dnes
Poslední úprava: 2022-09-12 13:36:34

Hodnocení

https://www.idnes.cz/onadnes
ProŽeny.cz

Portál ProŽeny.cz je součástí zpravodajského webu Seznam Zprávy, a.s., který je provozovaný společností Seznam.cz Ředitelem redakce je Jakub Unger. Šéfredaktorkou přímo projektu ProŽeny.cz Monika Binarová.
Magazín přináší, jak sám předestírá, novinky ze světa krásy, módy, sexu, vztahů, zdraví, hubnutí, dětí i celebrit. Aktuální novinkou je pak podcast MUDr.ování, v němž hovoří nejen lékaři, ale i další odborníci na lidské zdraví.
Sám sebe tento portál prezentuje jakožto nejnavštěvovanější český ženský internetový magazín. Uváděná návštěvnost konkrétně činí 2,5 milionu lidí týdně.

Recenze ProŽeny.cz | Podobné jako ProŽeny.cz
Poslední úprava: 2022-09-12 13:38:21

Hodnocení

https://www.prozeny.cz/
Žena-in.cz

Vydávání tohoto projektu má na starosti stejnojmenná společnost Žena - in, s.r.o., která sídlí v Praze. Magazín vznikl již v roce 2000. Ve funkci šéfredaktorky aktuálně působí Vendula Kubalíková.
Sám o sobě online projekt uvádí, že v něm čtenářky mohou najít vše, co se týká partnerských vztahů, módy, kosmetiky, domácnosti, cestování či zdraví včetně speciálních seriálů například na téma biopotraviny či hubnutí.
Kromě velkého množství článků, můžete využít i diskuze, zahrát si hry nebo se zúčastnit soutěží. Internetový časopis je určen čtenářkám všech věkových kategorií.

Recenze Žena-in.cz | Podobné jako Žena-in.cz
Poslední úprava: 2022-09-12 13:39:24

Hodnocení

https://zena-in.cz/

Sdílejte Top 16 Webů pro ženy

Kafe.cz

Vydavatelem tohoto internetového magazínu je společnost VLTAVA LABE MEDIA a.s. Jde o české vydavatelství, které je známé především jako vydavatel regionálních mutací Deníku. Stávající majitelem je společnost Penta Investments.
Přímo ve svém mottu uvádí magazín jednoduché heslo „to nejzajímavější pro ženy na jednom místě“. Na webu tak najdete témata týkající se celebrit, módy, hubnutí, zábavy i světa showbyznysu. Zajímavou sekcí je ta s testováním různých výrobků.
V duchu svého názvu se periodikum prezentuje jako „pohodové čtení pro ženy“. A to třeba právě ke kávě, kterou má i ve svém logu.

Recenze Kafe.cz | Podobné jako Kafe.cz
Poslední úprava: 2022-09-12 13:41:12

Hodnocení

https://www.kafe.cz/
Heroine

České lifestyle online médium pro ženy Heroine se od svých konkurentů liší tím, že v digitálním světě začalo působit nejprve. A to konkrétně na počátku roku 2019, přičemž o cca půl roku později vyšla i první tištěná verze.
Vydavatelem je společnost NextPage Media. Ve funkci šéfredaktorky tohoto periodika působí Anna Urbanová. Heroine se zaměřuje na aktuální společenská témata.
Sebe samotnou sebe definuje jako prostor otevírající nové perspektivy a nabízející svým čtenářkám inteligentní zábavu. Heroine deklaruje, že usiluje o to tvořit ženský časopis jinak. Cílovou skupinou jsou liberální, emancipované a svobodné ženy.

Recenze Heroine | Podobné jako Heroine
Poslední úprava: 2022-09-12 13:44:26

Hodnocení

https://www.heroine.cz/
Elle

Elle je mezinárodní módní magazín založený už v roce 1945 ve Francii. U jeho zrodu stáli Hélène Lazareff, Pierre Lazareff a Marcelle Auclair.
Časopis se především stal průkopníkem ve světě inspirace americkým sportovním oblečením a oděvy prêt-à-porter. Dnes již vychází v řadě jazykových mutací včetně té české. Tu vydává společnost Burda Media, která je podepsána i pod webovou verzí lifestylového časopisu.
Elle se stále drží svého konceptu představovat čtenářkám aktuální trendy. Časopis je určen sofistikovaným, nezávislým ženám s citem pro vlastní styl, jak o sobě uvádí.

Recenze Elle | Podobné jako Elle
Poslední úprava: 2022-09-12 13:45:35

Hodnocení

https://www.elle.cz/
Femina.cz

Pod projektem je podepsána pražská společnost VIASO s.r.o. V té je jakožto jeden ze společníků uvedena společnost Impression Media, s.r.o. Ta zastupuje řadu serverů s celkovou návštěvností téměř 6,4 milionů uživatelů.
Web Femina.cz je, jak už vyplývá z jeho názvu, zaměřen na ženy. Šéfredaktorkou časopisu je Petra Martišková.
Zaobírá se klasickými „ženskými“ tématy jako hubnutí, vztahy, zábava nebo recepty. Zajímavou sekcí specifickou pro tento projekt je testování kosmetiky. Sám sebe magazín definuje jako periodikum, které rozumí ženám.

Recenze Femina.cz | Podobné jako Femina.cz
Poslední úprava: 2022-09-12 13:49:13

Hodnocení

https://www.femina.cz/
Blesk pro ženy

Blesk pro ženy je původně tištěný týdeník vydávaný pod hlavičkou Czech News Center. Vydávaný je od roku 2004. Jedná se o podsekci deníku Blesk.
Blesk pro ženy má i svou internetovou verzi. Ta má podtitul „vaše skvělá kamarádka“. Zaobírá se různými tématy především z oblasti krásy, zdraví nebo bydlení. Věnuje se také televiznímu seriálu Ulice a přináší i náhled na další témata, která ženy trápí, aktuálně například v seriálu Nejsi v tom sama.
Aktuálně je lifestylový časopis dokonce nejprodávanějším a nejčtenějším českým ženským týdeníkem s více než desetiletou historií.

Recenze Blesk pro ženy | Podobné jako Blesk pro ženy
Poslední úprava: 2022-09-12 13:50:11

Hodnocení

https://prozeny.blesk.cz/
Pipilota.cz

Pipilota.cz představuje hlavně ženská témata, která mohou zajímat všechny ženy bez rozdílu věku. Najdete zde nejenom články o českých i světových celebritách, ale i texty o módních trendech a zkrášlovacích procedurách. Pipilota.cz potěší i kuchařky (a kuchaře), protože zde najdete zajímavé recepty na nejrůznější pochoutky. Pipilota.cz je prostě lifestylové čtení pro dny plné pohody, u kterého si čtenář odpočine a zrelaxuje.
Recenze Pipilota.cz | Podobné jako Pipilota.cz
Poslední úprava: 2023-04-27 12:01:24

Hodnocení

https://pipilota.cz/

Sdílejte Top 16 Webů pro ženy

Share 16 Best Webů pro ženy