Top 15 Webů pro zdraví

Slovo zdraví označuje stav úplné emocionální a fyzické pohody. Zdravotní péče existuje proto, aby lidem pomohla tento optimální zdravotní stav udržet.
Duševní a fyzické zdraví jsou pravděpodobně dva nejčastěji diskutované typy zdraví. K celkovému zdraví přispívá také duchovní, emocionální a finanční zdraví. Lékařští odborníci je spojují s nižší úrovní stresu a lepší duševní i fyzickou pohodou. Lidé s lepším finančním zdravím se například mohou méně starat o finance a mít prostředky na pravidelnější nákup čerstvých potravin. Lidé s dobrým duchovním zdravím mohou pociťovat klid a cílevědomost, které podporují dobré duševní zdraví.
U člověka s dobrým fyzickým zdravím je pravděpodobné, že jeho tělesné funkce a procesy pracují na nejvyšší úrovni. To není dáno pouze absencí nemocí. K dobrému zdraví přispívá pravidelné cvičení, vyvážená strava a dostatečný odpočinek. Duševní zdraví je stejně důležité jako fyzické zdraví, je součásti plnohodnotného a aktivního životního stylu. Pokud například chronické onemocnění ovlivňuje schopnost člověka plnit běžné úkoly, může to vést k depresi a stresu. Z toho vyplývá, že fyzické a duševní zdraví spolu úzce souvisí.

Nejlepším způsobem, jak si udržet zdraví, je chránit si ho zdravým životním stylem a nečekat, až přijde nemoc nebo slabost, a řešit zdravotní problémy na poslední chvíli- proto je důležitá prevence! Každý z nás by se měl o své zdraví starat. Často se o něj obáváme a vyhledáváme si množství informací na internetu, namísto toho abychom navštívili svého lékaře. Proto, jsme pro vás vybrali 15 webových stránek, které nabízejí spolehlivé informace, mají množství užitečných funkcí a taky na nich najdete kvalitní produkty. Doufáme, že náš výběr se vám bude líbit a na stránkách najdete to, co jste hledali, nebo se dozvíte něco nové.  
Při zkoumání zdravotních témat prostřednictvím internetu mějte na paměti, že mnohé webové stránky nejsou spolehlivé a že žádná webová stránka nenahrazuje rady licencovaných lékařů!

Mojezdraví.cz

Web, na kterém najdete vše, co vás o zdraví zajímá: novinky ze světa zdraví, seznam nemocí spolu s  informacemi o příznacích a jich léčbě. Kromě jiného jsou webové stránky plné užitečných tipů o kráse a hubnutí. Nesmíme taky zapomenout na podstatnou rubriku, které se internetový časopis věnuje, a to – duševní zdraví. Na svoje si také přijdou milovníci přírodní medicíny a homeopatik. Na stránkách najdete taky abecední seznam vyšetření, pomocí kterého se dozvíte, co vás na daném vyšetření čeká.
Recenze Mojezdraví.cz | Podobné jako Mojezdraví.cz
Poslední úprava: 2022-03-01 11:33:01

Hodnocení

https://www.mojezdravi.cz/

Sdílejte Top 15 Webů pro zdraví

Lékárna.cz

Lékárna.cz je první česká internetová lékárna, z které si z pohodlí domova můžete objednat potřebné léky domů. Na internetovém eshope najdete kromě všeho pro zdraví a krásu, taky profesionální poradnu, kde vám odborníci odpovědí na dotazy k volbě léků, dávkování či kontraindikacím. Můžete se taky podívat na již zodpovězené dotazy, pro ještě rychlejší získaní informace. Na webu taky najdete množství článků o zdraví, popis aktívních složek konkrétních přípravků a taky lékové interakce, co je velmi užitečné.
Recenze Lékárna.cz | Podobné jako Lékárna.cz
Poslední úprava: 2022-03-01 10:52:37

Hodnocení

https://www.lekarna.cz/
Ordinace.cz

Internetové stránky ordinace.cz jsou obsáhlé užitečnými informacemi. Různé kategorie nabízejí přehled nemocí a jich příznaků, informace o prevenci, očkování, rehabilitaci a taky velmi důležité zprávy o první pomoci, a to konkrétně- co by měla obsahovat správná lékárnička, jak na popáleniny, nebo co dělat při krvácení z nosu. Stránky také nabízí čitatelovi články z kategorie zdravého životného stylu, kde se zase dozvíte o správné stravě, hubnutí, sexe a vztazích, a taky o ústní hygieně.
Recenze Ordinace.cz | Podobné jako Ordinace.cz
Poslední úprava: 2022-03-01 11:04:38

Hodnocení

https://www.ordinace.cz/
Psychologie.cz

Často se zapomíná na duševní zdraví. To můžete napravit například čtením článku na webu psychologie.cz, který nabízí množství zajímavých článku o sebepoznání, vztazích, dětech, práci a komunikaci. Články píšou samí odborníci, takže se určitě nepopálíte. Internetový časopis se nebojí psát taky o nevšedních tématech, co je častým nedostatkem na jiných webech. Na svoje si tady přijdou milovníci psychologie, ale taky nováčci, který se chtějí přiučit něco o sobě nebo potřebují podporu v těžkých situacích.
Recenze Psychologie.cz | Podobné jako Psychologie.cz
Poslední úprava: 2022-03-01 11:06:07

Hodnocení

https://psychologie.cz/
Ministerstvo zdravotnictví

Velmi důležitou stránkou o zdraví je webová stránka Ministerstva zdravotnictví České republiky, kde najdete ověřené a spolehlivé informace o aktuálním dění ve zdravotnictví. Pokud chcete být dostatečně informovaní, neexistuje lepší primární zdroj, z kterého by jste ty informace měli získat. Web je velmi přehlední a najdete na něm fakt všechno co hledáte. Momentálně je plný informací o koronaviru, co se vám jistotně bodne při hledáni aktuálních opatření na domácím území, ale taky při cestování do zahraničí.
Recenze Ministerstvo zdravotnictví | Podobné jako Ministerstvo zdravotnictví
Poslední úprava: 2022-03-01 11:08:37

Hodnocení

https://www.mzcr.cz/

Sdílejte Top 15 Webů pro zdraví

Aktin.cz

Sportovci, ale i nesportovci, určitě nesáhnou vedle při kliknutí na stránky aktin.cz. Stránka je zaměřená primárně na prodej zdravích produktů pro sportovce a milovníky zdravé výživy. V jich širokém sortimentu si vybere jídlo a nějaké svačiny každý. Nabízejí produkty jako ořechové másla, doplňky na pečení, ale i hotová jídla. Mají taky velký výběr proteinů a sportovní výživy. Jedním klikem se však víte dostat do sekce s články, které píšou vystudovaní odborníci. Kromě článků je web plný taky velmi chutných receptů, které musíte vyzkoušet! Mňam!
Recenze Aktin.cz | Podobné jako Aktin.cz
Poslední úprava: 2022-03-01 11:11:40

Hodnocení

https://aktin.cz/
Opatruj.se

Další užitečnou stránkou o duševním zdraví je opatruj.se, kterou vyvinul Národní ústav duševního zdraví. Web je vhodný pro mládež, ale taky dospělé. Je plná informací o péči o sebe a technikách zvládaní různých těžkých chvíli. Přímo na stránkách se můžete taky otestovat pomocí dotazníku a zjistit, jestli by jste náhodou neměli něco se svém duševním zdravím dělat. Pokud nevíte, co všechno duševní zdraví a péče obsahuje, nebojte se, stránka vás provede i základními informacemi. Najdete tu taky kontakty na krizovou a odbornou pomoc, o kterou není hanba si požádat, když to člověk potřebuje.
Recenze Opatruj.se | Podobné jako Opatruj.se
Poslední úprava: 2022-03-01 11:14:45

Hodnocení

https://www.opatruj.se/
Prozdraví.cz

Skvělým internetovým obchodem s pestrou nabídkou je právě prozdravi.cz. Jich široký sortiment nabízí různé výživové doplňky, zdravotní obuv a produkty ze zdravé výživy- nápoje, obiloviny, pomazánky, sladidla a mnoho více. Na stránkách nakoupí také maminky, které potřebují doplnit zásoby pro své dětičky. Kromě zmíněních věcí, myslí taky na to, že je důležitá taky kvalitní kosmetika a doplňky pro domácnost. Samozřejmě u nich najdete taky mnoho článků o zdraví a zdravé recepty, ze kterých se můžete inspirovat při nejbližším vaření.
Recenze Prozdraví.cz | Podobné jako Prozdraví.cz
Poslední úprava: 2022-03-01 11:33:22

Hodnocení

https://www.prozdravi.cz/
Doktorka.cz

Internetové stránky doktorka.cz jsou plné zajímavých článku na různé témata. Velmi přehledná je hlavně jich zdravotní databáze, ve které pomocí klíčových slov a abecedního seznamu najdete základní informace téměř o všem, například o: lékařích ve vašem okolí, první pomoci, poradnách, receptech, lékařských pojmech a mnoho více. Nechybí ani informace o nemocích, jich léčbě, příznacích, a podobně. Na stránkách se taky můžete zapojit do různých diskusí, ve kterých si radí množství lidí.
Recenze Doktorka.cz | Podobné jako Doktorka.cz
Poslední úprava: 2022-03-01 11:27:18

Hodnocení

https://doktorka.cz/
Loono.cz

Loono se věnuje dobrému nitru. Stojí si za tím, že zdravá mysl je důležitou součásti celkového zdraví a pomocí různých kampaní a osvěty, se snaží oslovit lidi, aby na své nitro nezapomínali. Na jich webu můžete najít jak základní informace o množství duševních onemocnění, tak různé webináře, které vám problematiku objasní ještě více. Taky věnují velkou část svojí práce prevenci onemocnění, proto na webu najdete informace o povinných lékařských přehlídkách, tak i o dobrovolných, na kterých si můžete ověřit dobrovolně své zdraví. Pokud se vám kampaň zalíbí, můžete jich několika cestami podpořit.
Recenze Loono.cz | Podobné jako Loono.cz
Poslední úprava: 2022-03-01 11:31:22

Hodnocení

https://www.loono.cz/

Sdílejte Top 15 Webů pro zdraví

Ulékaře.cz

U lékaře je největší českou medicínskou online poradnou. Jich tým je složený z více jak 300 lékařů, který denně odpovídají na množství položených dotazů. Jsou k dispozici samozřejmě 24 hodin denně 7 dní v týdnu. Kromě poradny najdete na webu články s pestrou a zajímavou tématikou. Taky mají velmi užitečnou službu, kde vám zdravotní sestry pomohou s objednáním k lékaři, protože si uvědomují důležitost prevence onemocnění. Stránky jsou velmi praktické a v mnohém můžou zjednodušit život.
Recenze Ulékaře.cz | Podobné jako Ulékaře.cz
Poslední úprava: 2022-03-01 11:32:16

Hodnocení

https://www.ulekare.cz/
Měsíčníkzdraví.cz

Známý časopis zdraví je možné najít taky v internetové podobě. Jich internetový obsah je pestrý a lehko se v něm orientuje. Je zaměřený primárně na lifestyle, to se však nevylučuje s tým, že obsah je kvalitní, protože tam najdete taky články od odborníků. Články od odborníků v lifestylovém časopisu jsou příjemným překvapením a výhodou, kvůli tomu, že se dostanou k většímu množství lidí. Taky kladou velký důraz na témata jako kosmetika, psychologie, vztahy, výchova a výživa, s kterou souvisí i recepty, podle kterých můžete uvařit chutný oběd.
Recenze Měsíčníkzdraví.cz | Podobné jako Měsíčníkzdraví.cz
Poslední úprava: 2022-03-01 11:43:48

Hodnocení

https://www.mesicnikzdravi.cz/
Narovinu.net

Na rovinu je projekt zaměřený na destigmatizaci duševních ochoření, který se usiluje u snížení diskriminace lidí s duševním onemocněním. Celkově se snaží přispívat ke kvalitě života duševně nemocných. Snaží se toho docílit najmě osvětou a informovaností společnosti. Pokud se o tematiku duševního zdraví zajímáte, na těchto stránkách najdete ověřené informace o základech, ale taky o tom jak pomoct. Pokud vám příspěvků na webu nestačí a chtěli by jste být informovaní ještě více, iniciativa pořádá množství akcí, na kterých se můžete zúčastnit.
Recenze Narovinu.net | Podobné jako Narovinu.net
Poslední úprava: 2022-03-01 11:49:06

Hodnocení

https://narovinu.net/
Maminkám.cz

Zdraví se týká taky maminek a dětí. Takzvanou internetovou knihou o těhotenství, zdraví maminek a péči o dítě je portál maminkam.cz. Na stránkách je možné si nastudovat informace o zmíněném těhotenství, ale taky o výživě a vývoji dítěte. Důležitou kategorií jsou taky dětské nemoci. Stránky taky nabízejí diskuzní fóra, kde je možné se pobavit s dalšími maminkami a najít odpovědi na vaše otázky. V diskuzním fóru by jsem si dávala pozor, protože každé miminko je jiné a jistější je poradit se ze svým lékařem.
Recenze Maminkám.cz | Podobné jako Maminkám.cz
Poslední úprava: 2022-03-01 11:50:52

Hodnocení

https://www.maminkam.cz/
Omlazení.cz

Posledním webem, který zmíníme je omlazení.cz- web plný různorodých témat a problémů. Jako na většině webů i tady najdete velké množství článku z různých oblastí točících se okolo zdraví. Věnují se taky móde a kosmetice. Své si tu najde každá žena, která prahne po nových informacích. Internetové stránky jsou navíc plné recenzí na kosmetiku, takže se už nemusíte při nákupu kosmetiky popálit a koupit něco špatně. Navíc tady najdete taky bazar, kde můžete ulovit hezké kousky pro sebe za skvělé ceny.
Recenze Omlazení.cz | Podobné jako Omlazení.cz
Poslední úprava: 2022-03-01 11:52:23

Hodnocení

https://www.omlazeni.cz/

Share 15 Best Webů pro zdraví