Top 15 E-shop a web platforem

Chcete si vytvořit vlastní e-shop nebo web? Na trhu existují různá řešení. Podíváme se na ty nejoblíbenější projekty.
 
Jak na vlastní e-shop a nejen firemní web
 
V současné době patří již ke standardu podnikatelů v různých odvětvích, že jsou vidět na internetu. Základem jejich virtuální identity je pro většinu stále hlavně firemní web. Celkem se dnes virtuální prostor skládá z několika miliard stránek.
K tomu, že vlastní web představuje prakticky nutnou součást firemního marketingu, přispěl jednak značný technologický rozvoj, ale i citelné zjednodušení. Vytvořit si vlastní vlastní prezentaci na webu dnes již může i uživatel bez hlubších znalostí

A platí to i pro potenciální zájemce o e-shop. Také ten lze díky velkému množství různých řešení postavit poměrně jednoduše.
Mít vlastní e-shop je přitom ideálním způsobem, jak s prodejem zboží zasáhnout přesně tu cílovou skupinu, kterou potřebujeme. Online je podle dostupných statistik z roku 2021 už téměř 5 miliard lidí. Nakupování se navíc stalo přirozenou součástí chování, těch kteří internet ovládají. To dává majitelům e-shopu do rukou značný potenciál.
Jak tedy vyplývá z následujících řádků, internet je skvělou možností pro sebeprezentaci i rozvoj přímo vlastního byznysu.

Od rozhodnutí k úspěšně fungujícím projektů však vede poměrně dlouhá cesta. Na samém počátku je zapotřebí si zvolit především vhodnou platformu pro web nebo internetový obchod. Zejména malé a střední e-shopy se podle odborníků s klidem mohou vyhnout stavění celé platformy na míru. Postačí jim krabicové řešení.
Vámi vybraný produkt by měl vždy obsahovat požadované funkce, a to zejména s ohledem na specificky české náležitosti vyžadované legislativou, jako je EET. Zohlednit musíte i jednoduchost obsluhy a finanční náročnost, krabicové řešení lze pořídit už za několik set korun.

V následujícím přehledu se pojďme podívat na ta nejlepší e-shopová a webová řešení, která jsou dostupná u nás i v zahraničí.

Shoptet

Shoptet je pražskou společností, kterou založili v roce 2009 Miroslav Uďan a Tomáš Krejčí. Podstatou služby je pronájem hotového technického řešení e-shopu.
V tuzemsku se jedná o jeden z nejpopulárnějších projektů, Shoptet má momentálně pod svými křídly už kolem 27 000 internetových obchodů. Pomyslnou jedničkou je tento projekt nejen na českém, ale i na slovenském trhu.
Co se týče funkcionality, nabízí například širokou škálu marketingových nástrojů nebo předpřipravené alternativy pro placení objednávek.

Recenze Shoptet | Podobné jako Shoptet
Poslední úprava: 2022-06-27 09:13:53

Hodnocení

https://www.shoptet.cz/

Sdílejte Top 15 E-shop a web platforem

Fastcentrik

Fastcentrik je rovněž českým projektem. Stojí za ním společnost NetDirect, která byla založena již v roce 2002. aktuálně jej využívá už několik tisíc e-shopů.
Fastcentrik přináší relativně široké portfolio služeb, kde představuje pronájem vlastního e-shopu pouze jednu část celého spektra. Nabízí například vytvoření B2C řešení na míru nebo možnost IT outsourcingu.
Tvůrci se spoléhají na vysoce propracovanou koncepci, která začíná strategickou analýzou, pokračuje špičkovým vývojem a následným systematickým rozvojem e-shopu, a to vždy s důrazem na osobní přístup a individuální potřeby projektu.

Recenze Fastcentrik | Podobné jako Fastcentrik
Poslední úprava: 2022-06-27 09:22:46

Hodnocení

https://www.fastcentrik.cz/
Webnode

Webnode je jednoduchým nástrojem pro tvorbu webových stránek. Spuštěn byl v roce 2008 a do současné doby ho pro tvorbu webu využívá kolem 40 milionů uživatelů. Stojí za ním původem švýcarská společnost.
Výhodou je hlavně značná variabilita. S Webnode si vytvoříte jednoduše firemní web, vlastní blog, ale i e-shop. Značnou předností je i to, že to zvládne i uživatel sám a nepotřebuje programátora, designera, a dokonce ani hosting.
Webnode má k dispozici i pokročilé funkce. V rámci prémiových služeb můžete dále například využívat Google Analytics nebo Google AdSense, získáte možnost neomezené registrace uživatelů nebo neomezené množství jazykových mutací.

Recenze Webnode | Podobné jako Webnode
Poslední úprava: 2022-06-27 09:24:29

Hodnocení

https://www.webnode.cz/
UpGates

UpGates je českým projektem. Je pod ním podepsána společnost EVici webdesign s.r.o., která si za cíl klade vytvořit vůbec nejvyspělejší platformu pro pronájem e-shopu.
A tento záměr se skutečně daří. Podle recenzí dlouhodobě patří UpGates mezi špičku na českém a slovenském trhu v oblasti e-shopových řešení. Hodí se pro drobné podnikatele i pro velké firmy. V současné době už jej využívá více než 1 300 českých e-shopů.
Výhodou takto vytvořené platformy je hlavně její elastičnost. Internetový obchod je prakticky schopný růst s vaším projektem. Zároveň tuto variabilitu svým uživatelům poskytne s minimálními náklady. Od roku 2010 navíc vývojáři nabízejí i multijazyčnou platformu.

Recenze UpGates | Podobné jako UpGates
Poslední úprava: 2022-06-27 09:26:29

Hodnocení

https://www.upgates.cz/
Shopify

Shopify je nadnárodní společností, která má své sídlo v Kanadě. Založena byla v roce 2006. V roce 2021 tuto platformu používalo více než 1 700 000 firem v přibližně 175 zemích.
Vyniká hlavně komplexností poskytovaných služeb. Uživatel má současně značnou variabilitu, upravit si totiž může vůči svým potřebám prakticky vše v tomto systému. K Shopify existuje velmi široká škála pluginů.
A pozor, ač se jedná o zahraniční řešení, je v Česku úspěšně etablované. To má výhodu v tom, že je možné e-shop dobře přizpůsobit i specifikům tuzemského trhu. Administrace však, pozor, v českém jazyce není.

Recenze Shopify | Podobné jako Shopify
Poslední úprava: 2022-06-27 09:27:35

Hodnocení

https://www.shopify.com/

Sdílejte Top 15 E-shop a web platforem

E-shop rychle

Jak už vyplývá z názvu, jedná se opět o tuzemský projekt. Za tímto konceptem stojí společnost Golemos s.r.o. Dnes už značka pomáhá růst, jak uvádí, zhruba 6 000 e-shopů.
Na platformě lze využít možnost sestavení vlastního internetového obchodu na míru, případně si můžete pronajmout hotové řešení. Získáte tak komplexní a zároveň výkonný systém, který vám poskytne vše potřebné pro provoz moderního internetového obchodu.
V závislosti na zvoleném tarifu můžete od e-shopu očekávat různou funkcionalitu. V prémiovém balíčku je tak například nabízen neomezený počet produktů i neomezený prostor na disku nebo podpora EET.

Recenze E-shop rychle | Podobné jako E-shop rychle
Poslední úprava: 2022-06-27 09:29:34

Hodnocení

https://www.eshop-rychle.cz/
Webzdarma

Webzdarma si získal renomé hlavně jako jeden z nejstarších tuzemských freehostingů. Na českém internetu je znám už od roku 2001.
Dnes vám však umožní si kromě tvorby vlastního webu také jednoduše založit svůj web rychleji prostřednictvím aplikace. Tvorba probíhá jednoduchou metodou „táhni a pusť“. Vybírat si můžete z celkem 38 šablon, které si za pár minut upravíte podle sebe, jak provozovatelé uvádějí. Nepotřebujete tak programátora ani grafika.
Získat vlastní web s Webzdarma je proto skutečně jednoduché a dostupné každému. Ostatně k dnešnímu dni je na tomto hostingu založeno už více než 100 000 stránek.

Recenze Webzdarma | Podobné jako Webzdarma
Poslední úprava: 2022-06-27 09:30:37

Hodnocení

https://www.webzdarma.cz/
Webareal

Webareal je opět projektem, který byl vytvořen v tuzemsku. Stojí za ním českobudějovická společnost Bohemiasoft s.r.o.
Značka nabízí možnost založit si vlastní e-shop snadno, rychle a zdarma. Tvorbu a editaci webu zvládne i laický uživatel bez odborných znalostí. Projektu Webareal tak v současné době důvěřuje už 6 500 uživatelů. K základním funkcionalitám internetového obchodu patří nástroje pro zvýšení obratu, celkem 9 jazykových mutací. Využít můžete i moderní responzivní šablony a administraci. Samozřejmostí je propojení s EET pokladním systémem.
Bonusem je pak jednoduchá obsluha webu. Zároveň projekt nabízí i další prodejní kanály, které vám pomohou k většímu počtu objednávek.

Recenze Webareal | Podobné jako Webareal
Poslední úprava: 2022-06-27 09:31:54

Hodnocení

https://www.webareal.cz/#
Zyro

Zyro je soukromá softwarová společnost, která poskytuje spotřebitelům řešení pro tvorbu webových stránek, elektronické obchodování a umělou inteligenci. Založena byla v roce 2019 v Litvě.
Jedná se o platformu typu drag-and-drop, která uživatelům umožňuje vytvořit si vlastní webové stránky bez předchozích znalostí kódování.Stěžejní součástí nástroje pro tvorbu webových stránek je u této společnosti je umělá inteligence.
Důležité je vědět především to, že celý systém nenechává uživatelům při navrhování webu absolutní vůli. Důvodem je snaha o udržení čistšího zdrojového kódu a výsledné rychlejší načítání stránky. Minimalismus pak u Zyro vládne i z pohledu dalších doplňků a aplikací.

Recenze Zyro | Podobné jako Zyro
Poslední úprava: 2022-06-27 09:37:22

Hodnocení

https://zyro.com/
BigCommerce

BigCommerce je platforma pro vytvoření internetového obchodu. Počátky tohoto projektu se datují do roku 2009, kdy byla založena v Austrálii.
Cílem je především vložit řešení na tvorbu funkčního e-shopu do rukou i méně zkušeným uživatelům. Vy tak pouze používáte aplikaci, kterou si za měsíční taxu pronajímáte. O chod se po technické stránce starají profesionálové z BigCommerce.
Zejména malým podnikatelům poskytuje tento koncept dostatečný prostor pro jejich růst. Editor funguje na jednoduchém principu drag-and-drop, systém se chlubí i dobrou škálovatelností.

Recenze BigCommerce | Podobné jako BigCommerce
Poslední úprava: 2022-06-27 09:41:31

Hodnocení

https://www.bigcommerce.com/

Sdílejte Top 15 E-shop a web platforem

Volusion

Volusion patří k předním světovým platformám v oblasti e-commerce. Projekt byl založen již v roce 1999 v USA. Jedná se o striktně e-commerce platformu, proto byla vynechána řada standardních nástrojů pro tvorbu webových stránek
Systém je znám hlavně díky dynamickému backend systému a pozoruhodné podpoře. Volusion vám pomůže si internetový obchod nastavit přesně tak, jak potřebujete. Máte současně jistotu, že váš web bude vždy vyhlížet zcela profesionálně. Bonusem je velký výběr šablon.
Skvělé jsou na tomto projektu především analytické nástroje, které umožňují snadno spravovat a rozšiřovat vaše podnikání. Společnost Volusion rovněž používá k šifrování citlivých dat špičkové šifrovací algoritmy.

Recenze Volusion | Podobné jako Volusion
Poslední úprava: 2022-06-27 09:45:01

Hodnocení

https://www.volusion.com/
Wix

Wix je přední platforma na bázi cloudového řešení s miliony uživatelů po celém světě. Projekt byl založen v roce 2006.
Svoje služby tento projekt úspěšně poskytuje už více než 200 milionům uživatelů celosvětově. Do rukou jim dává jedinečnou možnost vytvořit si vlastní webovou prezentaci. A to v duchu svého hesla, že se správným editorem webových stránek je možné vše.
V základu si můžete vybrat z více než 500 šablon, které lze dále přizpůsobit pomocí jednoduchého principu drag-and-drop. Wix je však vybaven i sofistikovanými nástroji pro vzhled. Dále vám poskytne i pokročilé SEO nástroje a mnoho dalších funkcí.

Recenze Wix | Podobné jako Wix
Poslední úprava: 2022-06-27 09:47:09

Hodnocení

https://cs.wix.com/
WooCommerce

WooCommerce je plugin pro elektronický obchod určený k nasazení na známý redakční systém Wordpress. První vydání proběhlo již v roce 2011.
Dimenzováno je toto řešení pro malé i velké podniky. Oblibu si modul získal hlavně pro jednoduchost instalace. Používání je už však o něco komplikovanější a lépe si s ním tak poradí spíše zkušenější uživatelé.
Základní produkt je navíc dostupný jako freeware (přestože mnoho jeho volitelných rozšíření je placených a proprietárních). Celkem nabízí WooCommerce stovky rozšíření a více než 1000 pluginů. K dispozici je rovněž nepřeberné množství motivů umožňujících dobrou personalizaci celého konceptu.

Recenze WooCommerce | Podobné jako WooCommerce
Poslední úprava: 2022-06-27 09:48:02

Hodnocení

https://woocommerce.com/
Weebly

Weebly je webhostingová služba, která byla založena už v roce 2006. Jde o jednoduchý nástroj pro vytvoření vlastního webu.
Ve srovnání s konkurencí vyniká především značnou jednoduchostí, používá totiž klasický u WYSIWYG editor. Efekt několikaminutové práce je přitom plně profesionální. S Weebly si založíte vlastní web nebo internetový obchod.
Kdo je zvyklý na pokročilou funkcionalitu například Wordpressu, může si připadat trochu omezen, ostatní však budou zcela spokojeni. Tento nástroj vám také neumožní maximální svobodu. Odpovídá to ale filosofii projektu, který má být přístupný pro každého včetně lidí s omezenými technickými znalostmi.

Recenze Weebly | Podobné jako Weebly
Poslední úprava: 2022-06-27 10:03:11

Hodnocení

https://www.weebly.com/
SimpleShop

Za ryze českým projektem SimpleShop stojí společnost Redbit, rodinná firma z Kolína. Kromě SimpleShop provozuje i úspěšný systém Vyfakturuj.cz.
SimpleShop je řešením, které vzniklo jakožto start-up. Samotný zakladatel Daniel Nytra v té době hledal vhodný prodejní systém pro vlastní účely. Žádné z konvenčních dostupných řešení jeho potřebám nevyhovovalo, navrhl si proto vlastní.
Od ostatních projektů podobného ražení se toto řešení liší. Ač je rovněž určeno k prodeji produktů, nejde přímo o e-shop. Usnadnit má prodej produktů primárně virtuálních, například e-booků, ale také třeba webinářů. Integruje se tak primárně do již existujícího webu.

Recenze SimpleShop | Podobné jako SimpleShop
Poslední úprava: 2022-06-27 10:04:26

Hodnocení

https://www.simpleshop.cz/

Share 15 Best E-shop a web platforem