Top 15 Fast foodů

Fast foody aneb rychlé občerstvení a jejich kultura se již dávno usadily v Česku. Dominují jak hamburgery, tak také tortilly, nebo i různá další jídla, která jsou velmi oblíbená.
Rychlé občerstvení nebo fast food je veřejné stravování. Filosofií tohoto způsobu jídla je rychlost. Je určeno pro ty, kteří nechtějí čekat, až se jídlo připraví a dlouze sedět v restauraci, ale vzít jídlo hned a jít, případně se krátce posadit. Jídla jsou už dopředu hotová a stačí je jen zabalit a vydat zákazníkovi.
Hodí se při cestách do práce nebo také při jízdě autem. Mnoho fast foodů má autookna, kde si můžete rychle objednat a hned jít dál, aniž byste se zdržovali.

Historie fast foodu sahá až do dávných dob, kdy existovaly pouliční stánky především ve středomořských oblastech. Oblíbený je obzvláště v zemích orientu, kde se jídlem prodávaným venku obyvatelé stravují v hojné míře. Nudle, rýže nebo různé smažené pochutiny si kupují lidé zcela běžně. Ve 20. století se tato kultura dostala i do Severní Ameriky do oblasti Kalifornie. Tam vznikla první fast foodová franchíza McDonald´s, který prodával hamburgery. U nás se prodávaly preclíky na trzích a další pochutiny, které bylo možné konzumovat taktéž ihned. Šlo spíše o studenou kuchyni.
Prodej jídla na ulici je jako model velmi úspěšný a nabízí mnoho příležitostí. Jídla doplňuje dobrá káva, která má vysokou kvalitu a při výrobě je dáván důraz na fair trade nebo ekologické dopady na životní prostředí. Prodávají se nejen tradiční hamburgery a pizzy, které pocházejí z Itálie, ale také vegetariánská jídla, zdravé šťávy a smoothie plné vitaminů nebo obložené bagety.
Některé podniky jídlo také dovážejí. Fast foody mají dnes rozšířenou síť a jsou považovány za kvalitní stravování, kde mnoho lidí také tráví čas. Restaurace mají příjemné prostředí, často i se zahrádkou a koutkem pro děti.

Fast foody se zabývají rovněž rozvozem jídel až do domu. Můžete si objednat online, zavolat nebo přes mobilní aplikaci a bude vám jídlo doručeno, zpravidla do hodiny. Dnes už je samozřejmostí čerstvá zelenina. Tato forma stravování díky průmyslovému zpracování potravin byla považována za nezdravou stravu, která zvyšuje cholesterol. Avšak řetězce se snaží omezovat nezdravé tuky v jídle a také zařazovat vegetariánské potraviny. Klasické maso bývá nahrazováno masem z mletých luštěnin a ochuceno.

Jídla jsou z celého světa, v nabídce fast foodů jsou nejen pizzy a hamburgery, ale také čínské nudle, dorty, zákusky, pečivo a saláty. Sladké jsou rovněž zmrzliny. Na pití si můžete dát klasickou colu, pomerančovou šťávu nebo také čaj, horkou čokoládu i různé druhy kávy. Oblíbené jsou tortilly, guacamole, wrapy a hranolky či bramborové chipsy. Často bývá v nabídce menu, kde si můžete dát teplé jídlo s kávou nebo jiným nápojem a sladký zákusek za výhodnou cenu. Fast food je moderní formou občerstvení, která se stále rozšiřuje a využívá ji více lidí. 

McDonald's

McDonald´s je známá společnost, která otevřela v roce 20. 3. 1992 ve Vodičkově ulici v Praze. Další restaurace byla otevřena v Ostravě. V současné době patří mezi největší zaměstnavatele v České republice. Funguje jako frachíza a má bohatou nabídku jídel i nápojů.
Oblíbené jsou hamburgery na různé způsoby. Má v nabídce rovněž jídla pro děti, ve kterých jsou ukryty hračky. McDonald´s se zabývá environmentálními problémy a záleží mu na přírodě. Funguje také na mobilním telefonu, kde si můžete stáhnout aplikace, které vám zajistí okamžité objednání jídla, kdykoliv, když máte hlad.

Recenze McDonald's | Podobné jako McDonald's
Poslední úprava: 2022-05-02 08:15:55

Hodnocení

https://www.mcdonalds.cz/

Sdílejte Top 15 Fast foodů

KFC

KFC je řetězec fast foodů, které mají v nabídce především kuřata obalovaná na několik způsobů. Nejoblíbenější je kelímek kuřecích stehýnek obalených ve strouhance s cornflakes a především ty pálivé.
KFC je velmi úspěšné a nabízí také wrapy nebo tortilly. V nabídce jsou i hamburgery nebo také různé nápoje. V kyblíku si můžete zakoupit také hranolky nebo bramborové lupínky. Cibulové kroužky nebo BBQ omáčka jsou velkými hity v tomto fast foodu.
Kuřecí kousky, přílohy a omáčky jsou doplněny zeleninovými kyblíky. Můžete si také sestavit svůj kyblík.

Recenze KFC | Podobné jako KFC
Poslední úprava: 2022-05-02 08:21:35

Hodnocení

https://kfc.cz/main/home/news
Burger King

100% girlované maso na ohni, který vytváří v hamburgerech burger king vytváří nezaměnitelnou chuť je doplněno čerstvou zeleninou. Restaurace Burger King funguje v České republice od 28. listopadu 2008 ve Zličíně v Praze. Je to franchíza a provozuje také další fast foodové řetězce.
Nabízí především hamburgery a hranolky a to ve velkém výběru. Lahodné maso se slaninou je doplněno o velké množství zeleniny. Restaurace jsou rozmístěny po mnoha městech. V Praze, Brně i Ostravě. Nabídky jsou i speciální pro více osob.

Recenze Burger King | Podobné jako Burger King
Poslední úprava: 2022-05-02 08:23:43

Hodnocení

https://burgerking.cz/cs/
Bageterie Boulevard

Bageterie boulevard nabízí křupavé bagety s masem a zeleninou, které si můžete vychutnat v mnoha pobočkách toho řetězce fast foodu. Objevte rozmanité bohatství evropské kuchyně, které obsahuje to nejlepší z regionálních kuchyní míst, v nichž se bageterie nachází.
K čerstvým bagetám si můžete objednat také brambory, které jsou plněné a do zlatova pečené. V nabídce jsou rovněž polévky, jogurty, ledové čaje a freshe. Gastronomické trendy sledují a vytvářejí ti nejlepší kuchaři, kteří používají čerstvé suroviny. Bageta caesar, bruselská, či lososová.

Recenze Bageterie Boulevard | Podobné jako Bageterie Boulevard
Poslední úprava: 2022-05-02 08:28:24

Hodnocení

https://www.bb.cz/
McCafé

McCafé je přidruženo k McDonald's. Kavárna s velkým výběrem káv, kde si můžete objednat kvalitní kávu a také zákusy nebo různé pochutiny. Většinou se nachází ve stejné pobočce jako McDonald's. Po hamburgeru si můžete dát ještě i dobrou kávu a zákusek v McCafé.
Horká čokoláda, Capuccino, Latté espreso, černý čaj nebo z čerstvé máty, croissant se šunkou, cheesecake nebo brownies si můžete dát v tomto fast foodovém řetězci, kde je také místo k sezení nebo café to go.

Recenze McCafé | Podobné jako McCafé
Poslední úprava: 2022-05-02 08:30:49

Hodnocení

https://www.mcdonalds.cz/menu/mccafe/

Sdílejte Top 15 Fast foodů

Pizza Corleone

Pizza je velmi oblíbeným fast foodovým jídlem. Non stop restaurace, která nabízí skvělou pizzu a také další jídla. Její stránky jsou v mafiánském stylu a působí efektně. Můžete si objednat také hamburgery, nudle nebo saláty.
Kuřecí křídla a stripsy s barbecue omáčkou jsou velmi chutné a dobré a doplňují je také syrečky s hranolkami. Italskou doplňuje mexická kuchyně, obsahující tortilly, z nichž jedna je jemná a druhá s pálivější omáčkou. Nechybí zde ani italská zmrzlina a dezerty. Pistáciová, malinová a čokoládová.

Recenze Pizza Corleone | Podobné jako Pizza Corleone
Poslední úprava: 2022-05-02 08:32:22

Hodnocení

https://www.corleone.cz/
Pizza Hut

Pizza hut je síť fast foodů, která také rozváží pizzu. Funguje na objednávku nebo vyzvednutí sebou. Mezi pizzami jsou horkou novinkou těstoviny z pece. Grilovaná kuřecí křídla, pečené brambory nebo česnekový chléb si můžete dát v tomto řetězci.
Skvělá je také fair trade zmrlina v kyblíčku, čokoládová, vanilková, se sušenkami a také sladkoslaná s preclíky.
Jsou zde na pití různé džusy něco cola. Pizza má několik velikostí a je zde také menu se zmrzlinou. Řecká pizza, pizza texas, pizza pepperoni.

Recenze Pizza Hut | Podobné jako Pizza Hut
Poslední úprava: 2022-05-02 08:34:02

Hodnocení

https://pizzahut.cz/
Chacharova pizza

Chacharova pizza je fast food rozvážející pizzu. Firma má typické malé autíčka, které hýří všemi barvami a rozváží pizzu, těstoviny nebo také hamburgery. Můžete si dát i pečené koleno nebo špecle.
Chacharova pizza má mnoho zajímavých akcí a vouchery na 2+3 pizzu zdarma. Z omáček vás jistě zaujme pečený česnek. Tvarůžková, s pěti druhy salámů a také kuřecí křidýlka s hot omáčkou. Thajské nudle, rýže a také zmrzliny oříškové, cookies a karamelové vás čekají v Chacharově pizze. Kredity za zvýhodněnou cenu.

Recenze Chacharova pizza | Podobné jako Chacharova pizza
Poslední úprava: 2022-05-02 08:36:10

Hodnocení

https://chachar.cz/
Costa Coffee

Costa coffee je kavárenský řetězec, který je i u nás a byl založen v roce 1971. Costa vlastní pražírnu, kde vyrábí svoji kávu, jenž pochází z Itálie. Káva je kvalitní a velmi dobrá. Obsahuje velký podíl arabicy, který doplňuje káva robusta. Tak má jemnou a lehkou chuť s bohatou pěnou.
Hitem je káva se šlehačkou a hoblinkami bílé čokolády. Můžete si dát mocha, ristretto, corto classic nebo macchiato. Kavárny jsou rozmístěny po celé republice. Můžete si dát v zimě také horkou čokoládu nebo v létě ledové frostino.

Recenze Costa Coffee | Podobné jako Costa Coffee
Poslední úprava: 2022-05-02 08:38:56

Hodnocení

https://www.costa-coffee.cz/
Starbucks

Starbucks je další kávový fast food, který si vyrábí svoji kávu sám. V nabídce je překapávaná káva, espresso, teplé a studené nápoje, pražená káva, saláty, sendviče a také suvernýry. Najdete zde originální Starbucks termosky.
Káv je několik druhů. Mají různou chuť a intenzitu. Od jemné kávy Blonde roasts, přes Medium roasts, až po Dark roasts. Starbucks nese odpovědnost za své produkty a eticky získává suroviny. Nakupují kávu, tak aby byla její produkce šetrná k životnímu prostředí. Kladou důraz na udržitelnost.

Recenze Starbucks | Podobné jako Starbucks
Poslední úprava: 2022-05-02 08:40:31

Hodnocení

https://www.starbuckscoffee.cz/cz

Sdílejte Top 15 Fast foodů

Ollies

Nejlepší dorty najdete v Ollies. Je to kavárna a fast food, která nabízí především sladké produkty. Dorty, zákusky a kvalitní kávu. Ochutnejte například mrkvový dort, jáhelník, tvarohový nebo čokoládové či ovocné. Velmi oblíbené jsou makronky vyvedené v různých barvách.
Vše je zasazeno ve stylovém prostředí, které dbá na komfort. Moderním pečivem jsou eclairky. Sušenky, na kterých šlehačka a různé ozdoby. Součástí je i bistro, kde si můžete dát rovněž teplé jídlo. Obložený chléb, nebo vejce benedikt či denní menu a sendviče.

Recenze Ollies | Podobné jako Ollies
Poslední úprava: 2022-05-02 08:43:06

Hodnocení

https://ollies.cz/
Subway

Subway je známý fast foodový řetězec, který nabízí především bagety, které jsou plněné různými druhy masa a zeleniny. S barbecue kuřetem, tuňák, šunka a stejk, krůtí nebo spicy vege bageta s luštěninovým plátkem pro vegetariány. Vegetariánská jídla jsou i brambory nebo quessadila. Můžete si dát také quacamole nebo zatočené tortily.
Subway dělá i catering a nabízí subway box s 16 bagetami a 3 druhy omáčky pro více lidí. Nebo také maxi sendviče. Ochutnejte i dezerty nebo nápoje, které jsou velmi dobré.

Recenze Subway | Podobné jako Subway
Poslední úprava: 2022-05-02 08:44:11

Hodnocení

https://mysubway.cz/
Ugo

Ugo je síť řetězců, které se zabývají prodejem nápojů ze zeleniny a ovoce. Prodejny ugo jsou rozmístěny na 80 místech celé republiky. Na českém trhu je od roku 2006. Salaterie nabízí saláty z rozmanité zeleniny a také smoothies, které jsou velmi oblíbené. Je zde také zmrzlina ze 100% ovocné šťávy.
V nabídce jsou teplá jídla a i menu s obědem a nápojem. Polévky jsou podávány v designových miskách a také si můžete nápoje i jídlo vzít sebou. Zmrzlina jahoda a malina nebo mango a meruňka.

Recenze Ugo | Podobné jako Ugo
Poslední úprava: 2022-05-02 08:45:41

Hodnocení

https://ugo.cz/
Dáme jídlo

Dáme Jídlo je firma, která rozváží pizzu v Ostravě a to dopolední brunch, oběd, svačinu i večeři. Pizza king, colloseum, istanbul nebo gold kebab vám bude jistě chutnat. Dovážka je až ke dveřím, kde si ji můžete vyzvednout. Pizza je v několika menu, a v ceně jsou různé nápoje nebo zmrzlina.
Dáme Jídlo nabízí i raw potraviny nebo vegetariánskou stravu. Funguje v Praze, Brně, Ostravě a Olomouci a má aplikaci, která vám usnadní objednání. Angažuje se na sociálních sítích, kde komunikuje s lidmi o aktuálních tématech.

Recenze Dáme jídlo | Podobné jako Dáme jídlo
Poslední úprava: 2022-05-02 08:47:03

Hodnocení

https://www.damejidlo.cz/
Minit

Minit je fast foodový řetězec, který má prodejny po celém České republice. Je to síť, prodávající malé druhy pečiva s různými náplněmi. Firma začala fungovat od roku 2000 a neustále vyvíjí nové příchutě do pečiva. Filosofií výroby je stálá cena, která se nemění, stálá kvalita pekárenských výrobků a přiměřená cena.
Prodejen je přes 400 a 20leté zkušenosti daly dosáhnout kvalitním výrobkům, ve kterých najdete čokoládové náplně, malinové nebo vanilkové. V nabídce jsou i slané produkty, se sýrem nebo náplní pizza.

Recenze Minit | Podobné jako Minit
Poslední úprava: 2022-05-02 08:48:25

Hodnocení

https://www.minitbakery.cz/

Share 15 Best Fast foodů