Top 15 Webů s recepty

Co Čech, to kuchař, chtělo by se říct. Kulinářské weby patří v Česku k velmi populární kategorii. Které jsou ty nejlepší a nejnavštěvovanější?
 
Od databází receptů k foodblogům
 
Zatímco naše maminky se učily vařit od maminek vlastních a pro konkrétní recepty musely do tištěných kuchařek, současná generace má mnohem širší možnosti.
Internet dal zkušeným kuchařkám a kuchařům i mnoha těm, kteří se u plotny teprve pohybovat začínají, možnost sdílet jak pravé rodinné stříbro v podobě receptů předávaných z generace na generaci, tak i výsledky momentální kulinářské kreativity.
Výhodou vaření s pomocí internetu je proto především výběr z tisícovek různých jídel. Mezi nimi si spolehlivě vyberou ti, kteří potřebují zhubnout nadbytečné kilogramy, vegetariáni i lidé s celou řadou zdravotně dietních omezení.
Kromě tradičních českých pokrmů se můžete s recepty za okamžik přenést třeba do Thajska, Indie, Vietnamu a mnoha dalších exotických lokací. Pokud se odvážně pustíte do shánění autentických surovin, které doma úplně běžně mít nemusíte, mezinárodní gastronomie pro vás bude s dobře zpracovanými recepty hračkou.
Bát se nemusejí ani ti, kteří si s vařečkou dosud příliš „netykají“. Zároveň bývá kromě standardního výčtu surovin a pracovního postupu součástí receptu deklarovaná doba přípravy a definice jeho náročnosti. Nechybí případně i komentář autora se sdílením užitečných tipů. Případně vás přímo tvůrce receptu může předem i upozornit na chyby, kterých se mnohdy sám dopustil. Snáze se tak vyvarujete mnoha začátečnických přešlapů.
Receptů je, alespoň zpočátku, vhodné se striktně držet. Pokud nemáte dostatek zkušeností, v kuchyni jednoduše neimprovizujte. Časem se naučíte správně recept uchopit a budete si jisti, co vynechat zcela, kde ubrat či přidat a co můžete změnit. A ještě jeden tip, pokud se zatím učíte: Při vaření nespěchejte a volte jídla, která vám opravdu hodně chutnají.
V následujícím výčtu jsme se zaměřili jak na blogy publikované jednotlivci, tak weby vytvářené profesionální redakcí i portály, kam může se svým receptem přispět skutečně každý.
Z výčtu jsme však vynechali mnohými odborníky i laiky vysmívaný Mimibazar, kde je úroveň některých receptů skutečně mizivá. Navíc si projekt, původně koncipovaný jako portál pro maminky, zažil éru značné negativní publicity, což vedlo ke zvýšenému výskytu internetových trollů a k publikování autenticky vyhlížejících parodií na původní recepty.

Kuchařka pro dceru

Autorkou Kuchařky pro dceru, což je tištěná kuchařka, ale i stejnojmenný web, je Jana Florentýna Zatloukalová.
Tato dáma pochází z Třebíče, je absolventkou VŠE, vyučenou kuchařkou a majitelkou restaurace Bistro Florentýna. Vlastní začátky u plotny přitom pro Florentýnu byly poměrně trnité. A právě to se stalo její inspirací pro vlastní blog.
Autorka si především zakládá na tvrzení, že dobře vařit se zvládne naučit opravdu každý. Proto je web kromě samotných receptů opatřen mnoha užitečnými návody a tipy, které jsou velmi srozumitelně popsané.

Recenze Kuchařka pro dceru | Podobné jako Kuchařka pro dceru
Poslední úprava: 2022-03-18 11:14:38

Hodnocení

https://www.kucharkaprodceru.cz/

Sdílejte Top 15 Webů s recepty

Pan Cuketka

Pod identitou pana Cuketky, což je přezdívka a současně název populárního foodblogu, se ukrývá Martin Kuciel.
Původně absolvent medicíny v Česku zpopularizoval právě formát foodblogu. Ty oproti klasickým webům o vaření začaly přinášet přidanou hodnotu pro ty, které vaření zajímá hlouběji a sledují trendy v této oblasti. Za svůj projekt byl Martin Kuciel několikrát nominován i na prestižní ocenění Křišťálová lupa.
Pan Cuketka je klíčovou postavou i dalších kulinářských projektů. Na platformě Stream momentálně publikuje své recepty formou videí. Věnuje se recenzím podniků v rámci platformy Scuk, kterou sám v roce 2010 založil. Na svém kontě má i Skromnou kuchyni, projekt, s jehož pomocí ukazuje, jak se dá vařit levně, rychle, ale poctivě.

Recenze Pan Cuketka | Podobné jako Pan Cuketka
Poslední úprava: 2022-03-18 11:19:01

Hodnocení

https://www.cuketka.cz/
Vaření.cz

Web je provozován společností Economia, a.s, mediálním domem Zdeňka Bakaly, který vydává mimo jiné Hospodářské noviny a vlastní portály Centrum.cz nebo Aktuálně.cz.
Portál obsahuje nejen recepty, ale sdružuje komunitu těch, kteří rádi vaří a o gastronomii se zajímají. Web momentálně obsahuje kolem 50 000 receptů. Samostatnou sekci na portálu tvoří fotorecepty, které ukazují nejen výsledek, ale názorně i popis přípravy.
Na webu také nechybí sekce s užitečnými tipy na téma příprava a skladování pokrmů, mytí a čištění a zdravý životní styl. Pomoci vám také může kulinářský slovníček. Poslední část tvoří magazín věnovaný nejen vaření, ale i dietám a zdraví.

Recenze Vaření.cz | Podobné jako Vaření.cz
Poslední úprava: 2022-03-18 11:20:34

Hodnocení

https://www.vareni.cz/
TopRecepty.cz

Zakladatelem projektu je český podnikatel Libor Hoření, který jej také dosud vede. Většinovým vlastníkem portálu je však nyní investiční skupina Pale Fire Capital, která podíl koupila v roce 2017. Pale Fire Capital je také provozovatelem serveru Extra.cz.
Web je v současnosti nejnavštěvovanějším portálem svého druhu v tuzemsku. Momentálně obsahuje na 63 000 receptů včetně těch, které mají podobu viea.
V dalších sekcích nechybí magazín s tématy nejen o vaření, ale i tipy pro domácnost nebo zdravý životní styl. Život nejen v kuchyni vám usnadní sekce s tipy a triky a kulinářský slovník. Své zkušenosti můžete sdílet v diskusi a výsledky gastronomického snažení v sekci Uvařeno. V přidruženém e-shopu si navíc koupíte užitečné vychytávky.

Recenze TopRecepty.cz | Podobné jako TopRecepty.cz
Poslední úprava: 2022-03-18 11:24:20

Hodnocení

https://www.toprecepty.cz/
Jídlo.cz

Portál momentálně provozuje společnost Webmint s.r.o. Za tou stojí skupina českých webových specialistů.
Pod stávající doménou provozuje společnost služby od roku 2020. Portál obsahuje recepty přehledně roztříděné do kategorií i videa. Podívat se také můžete na užitečné tipy z oblasti gastronomie a sdílet výsledky svých úspěchů v kuchyni.
Samostatnou sekci pak tvoří kategorizace služeb pro rozvoz potravin a výběr restaurací ze všech koutů naší republiky. Touto komplexností je portál na českém trhu zcela výjimečný a kromě databáze receptů se profiluje i jako srovnávač nebo vyhledávač po vzoru Heuréky. Proto obsahuje i katalog e-shopů a akční letáky nejen supermarketů.

Recenze Jídlo.cz | Podobné jako Jídlo.cz
Poslední úprava: 2022-03-18 11:36:35

Hodnocení

https://www.jidlo.cz/

Sdílejte Top 15 Webů s recepty

Recepty.cz

Tento portál patří pod společnost CZECH NEWS CENTER a.s. Jde o mediální dům, v jehož pozadí jakožto klíčoví lidé stojí Daniel Křetínský a Patrik Tkáč. Součástí portfolia je mimo jiné i deník Blesk, který je vůbec nejprodávanějším celostátním deníkem u nás.
Momentálně web obsahuje více než 31 600 různých receptů. Mezi těmi lze velmi flexibilně vyhledávat, a to jak podle země, tak také podle konkrétních surovin. Už nikdy vám tak nedojde inspirace, co uvařit například z brambor, které doma zrovna přebývají.
Chybět nemůže magazín, který řeší nejen komplexně stravování a naše zdraví, ale také přináší různé zajímavosti. Seznámit se můžete i s mnoha užitečnými tipy pro vaření a pečení.

Recenze Recepty.cz | Podobné jako Recepty.cz
Poslední úprava: 2022-03-18 11:38:46

Hodnocení

https://www.recepty.cz/
Kitchenette

Blog Kitchenette založila Markéta Pavleje. Původní profesí je tato žena vizážistka, ale ačkoli byla ve svém povolání mimořádně úspěšná, stále více ji to táhlo k vaření.
Definitivním impulsem pro založení vlastního blogu se stala mateřská dovolená s malou dcerkou. Se svým blogem Markéta posbírala už několik ocenění v anketě Food blog roku, a to zejména díky velmi kvalitním fotografiím.
V současnosti úspěšná bloggerka provozuje i vlastní e-shop pod značkou Kitchenette, jehož součástí jsou kvalitní suroviny pro vaření, užiteční pomocníci do domácnosti, designové bytové doplňky a knihy nejen ze žánru kuchařek.

Recenze Kitchenette | Podobné jako Kitchenette
Poslední úprava: 2022-03-18 11:57:54

Hodnocení

https://kitchenette.cz/
Maškrtnica

Za blogem Maškrtnica stojí dáma, která stále vystupuje pod touto přezdívkou, ale dnes je ale známa i pod svým civilním jménem Juliana Fischerová. Původně tato mladá dáma vystudovala žurnalistiku.
Ve svém blogu se však věnuje pečení. Hlavním tématem je chléb a kvásek, ale ke slovu přichází poměrně často i další sladké a slané pečivo. Blog Maškrtnica byl v Česku klíčovým momentem, který odstartoval nebývalý zájem právě o pečení chleba. Díky této bloggerce se řada lidí v tuzemsku naučila poznat kvalitní chléb a získala i odvahu péct si ho sama.
Společně s Michaelou Gregorovou a panem Cuketkou pak Juliana spustila i projekt (kváskovou mapu) Pečem pecen, který zvýšil dostupnost chlebového kvasu.

Recenze Maškrtnica | Podobné jako Maškrtnica
Poslední úprava: 2022-03-18 12:01:50

Hodnocení

https://www.maskrtnica.cz/
Prima Fresh

Online gastronomický magazín patří pod hlavičku společnosti FTV Prima, spol. s r. o. Skupina Prima v Česku provozuje celoplošné televizní vysílání programů Prima a řadu dalších projektů.
Časopis Prima Fresh patří pod obchodní značku Solootions, která na trh vstoupila v roce 2016. Portál propojen také s dalšími aktivitami Primy včetně jména oblíbeného „šéfa“ Zdeňka Pohlreicha, který je tváří televize a natočil pro ni několik gastronomických pořadů.
Samotný web je přímočaře rozdělen na sekci s recepty, články o vaření, výběr restaurací z projektu Dáme jídlo a odkaz na tištěný magazín.

Recenze Prima Fresh | Podobné jako Prima Fresh
Poslední úprava: 2022-03-18 12:09:11

Hodnocení

https://fresh.iprima.cz/
Apetit online

Portál je součástí Burda International CZ s.r.o., jednoho z největších mediálních domů v tuzemsku. Do portfolia náleží tištěný časopis Apetit a řada dalších titulů, například magazíny pro ženy ELLE a Marianne nebo pánský lifestyle časopis Maxim.
Apetit se pyšní především tím, že nabízí své čtenářské obci ověřené a funkční recepty, které jsou otestované redakcí i čtenáři. Kromě receptů obsahuje také portál užitečné gastronomické tipy. V sekci Novinky se pak nenacházejí žádné krátké aktuality, jak by se dalo očekávat, ale naopak plnohodnotné články ze světa gastronomie, stavování a zdraví.
Specifickou sekcí je pak vlastní e-shop, ve kterém naleznete tištěné kuchařky. Na webu najdete i záložku Stories se zajímavě zpracovanými příběhy a čtenářsky atraktivní soutěže.

Recenze Apetit online | Podobné jako Apetit online
Poslední úprava: 2022-03-18 12:10:26

Hodnocení

https://www.apetitonline.cz/

Sdílejte Top 15 Webů s recepty

Labužník

Provozovatelem portálu Labužník je společnost MAFRA, a.s., která je členem koncernu AGROFERT Andreje Babiše. Tato mediální skupina vydává deníky Mladá fronta DNES a Lidové noviny a patří pod ni i řada dalších projektů jako internetové portály Expres.cz a eMimino.cz.
Server Labužník obsahuje kromě samotné databáze receptů i popis jednotlivých ingrediencí včetně tipů na zvýhodněné nákupy. Bohužel nijak rozsáhlá je sekce se články, kde převažují spíše komerční sdělení.
Specifická je na serveru hlavně komunita registrovaných uživatelů. Ti nejen publikují vlastní recepty, ale i diskutují a tvoří si své internetové deníčky. Užitečné tipy tak lze čerpat hlavně zde.

Recenze Labužník | Podobné jako Labužník
Poslední úprava: 2022-03-18 12:11:41

Hodnocení

https://www.labuznik.cz/
iGurmet

Portál iGurmet je internetovou odnoží stejnojmenného časopisu. Tištěný měsíčník vydává a pod internetovou stránkou je podepsáno vydavatelství VLTAVA LABE MEDIA a.s. To nyní patří pod Penta Investments.
Web je jednoduše rozvržen do podoby databáze receptů psaných, samostatné sekce s video recepty a možností recepty filtrovat podle surovin včetně jejich sezónního využití. Řešit detaily v jednotlivých receptech můžete vždy v diskusi.
Načerpat další informace pak máte možnost v sekci s radami a návody. Nechybí ani odkaz na jednotlivá čísla časopisů, která si lze zakoupit v trafikách, případně předplatit.

Recenze iGurmet | Podobné jako iGurmet
Poslední úprava: 2022-03-18 12:14:01

Hodnocení

https://www.igurmet.cz/
Recepty.eu

Za webem stojí čeští provozovatelé z Ivančic. Stejnojmenná společnost, která tento portál provozuje, na Moravě vznikla v roce 2008.
Momentálně lze na portálu vyhledávat mezi více než 120 000 recepty. Třídit je dále můžete podle témat, případně na základě oblíbenosti. Výhodou je taktéž možnost založit si svou vlastní přehlednou online kuchařku.
Samostatnou sekci tvoří články o jídle a vaření, kde snadno načerpáte další užitečné rady a inspiraci do kuchyně. Sekci s krátkými jednoduchými triky, které vám usnadní nejen vaření, pak najdete pod názvem Rady a tipy.

Recenze Recepty.eu | Podobné jako Recepty.eu
Poslední úprava: 2022-03-18 12:19:57

Hodnocení

https://www.recepty.eu/
iReceptář

Tento portál je taktéž obdobou tištěného časopisu. A podobně jako Gurmet patří do portfolia VLTAVA LABE MEDIA a.s., které je nyní součástí Penta Investments. Ta má řadu dceřiných společností, mimo jiné například známou síť lékáren Dr. Max.
Receptář se profiluje jakožto web pro kutily s užitečnými tipy ohledně domácnosti, zahrady, zdraví, ale i domácích mazlíčků. Jedná se o odborné rady, cílem Receptáře je poskytovat informace, které jsou věcně správné a užitečné. Portál má i svůj e-shop a poradnu pro zahrádkáře.
Vzhledem k tomu, že recepty jsou pouze jednou ze sekcí, nevýhodou je malá variabilita. Články lze pouze klasicky prohledávat nebo kategorizovat pomocí štítků, sofistikovanější vyhledávání není dostupné.

Recenze iReceptář | Podobné jako iReceptář
Poslední úprava: 2022-03-18 12:22:00

Hodnocení

https://www.ireceptar.cz/
Pro ženy – recepty

Web patří společně se zhruba třicítkou dalších služeb a značek do portfolia tuzemské značky Seznam. Server Pro ženy je zaměřen, jak už ostatně vyplývá z jeho názvu, na ženské publikum, dnes se jedná o nejnavštěvovanější web své kategorie.
Proto se věnuje tématům, jako je zdravý životní styl, bydlení, rodina, krása a vztahy. A nemůže chybět samozřejmě ani speciální sekce s recepty.
Recepty lze prohledávat podle konkrétních klíčových slov, případně podle kategorií. Součástí této sekce je i „kuchařská Wikipedie“ tedy jakási virtuální encyklopedie doslova nabitá užitečnými tipy a radami.

Recenze Pro ženy – recepty | Podobné jako Pro ženy – recepty
Poslední úprava: 2022-03-18 12:23:10

Hodnocení

https://www.prozeny.cz/sekce/recepty

Share 15 Best Webů s recepty