Top 15 Srovnávač cen

Nákupy na internetu se staly v posledních letech přirozenou součástí našich životů. Je zkrátka velmi komfortní si zboží vybrat v pohodlí domova a bez stresu, že za námi někdo čeká ve frontě, nebo že se pětkrát za sebou jdeme podívat na stejnou věc, protože se nemůžeme rozhodnout, a lidé se na nás zvláštně dívají. A jelikož e-shopů je u nás nepřeberné množství, není zrovna jednoduché se vyznat v tom, kde je nejlepší konkrétní věc koupit.
Když už nám internet nabízí takové možnosti, že můžeme pohodlně vybírat, co nakoupíme, bylo by skvělé najít námi hledané zboží za tu nejlepší cenu. A přesně k tomu slouží tzv. porovnávače zboží (nazývané též srovnávače zboží, porovnávače cen apod.). Na těchto portálech získáte přehledné informace o produktu, ba co víc, vyskočí na vás cenové nabídky různých e-shopů. Můžete si tak zhodnotit, z kterého obchodu nakonec zboží objednáte, kde mají levnější poštovné, či jaká je obvyklá dodací doba.   

Velkou výhodou porovnávačů zboží je, že se zde shromažďují zákazníky několika různých obchodů. Díky tomu jsou k dispozici velmi početné recenze jednotlivých produktů i e-shopů, a můžete tak eliminovat riziko výběru nespolehlivého prodejce nebo nevyhovujícího zboží.
Přínosnou funkcí většiny srovnávačů je také možnost filtrovat konkrétní zboží, které jako zákazník hledáte. Výběr můžete omezit v různých parametrech jednotlivých produktů, ať už se jedná o cenovou hranici, výrobce, rozměry, barvu, energetické požadavky nebo jiné.
Některé porovnávače, zejména ty větší a mezi zákazníky rozšířenější, nabízejí i možnost zprostředkovaní koupě. To znamená, že si zboží zakoupíte přímo u nich, přičemž vám nabídnou různé garance jako je vrácení peněz apod.
Nakupování v on-line prostředí má však i své záporné stránky. Jelikož na ,,druhou stranu počítače“ fyzicky nevidíme, nemůžeme si být jisti, s kým vlastně obchod uzavíráme a zda nás takový nákup nezavede do ošemetné situace. Minimalizace takovýchto rizik je další předností porovnávačů zboží, neboť jak již bylo zmíněno, lze se řídit recenzemi zákazníků, kteří v obchodě nakoupili před vámi.

Heureka.cz

Srovnávač Heureka.cz je asi největším a nejhojněji využívaným portálem u nás. Patří pod skupinu Heureka Group, která je gigantem mezi srovnávači ve střední a východní Evropě. Na českém internetu funguje od roku 2007 a o tom, že se jedná o spolehlivého pomocníka při nákupech zkrátka není pochyb. Největší předností webu Heureka.cz je obrovský počet produktů k porovnání, stejně jako počet porovnávaných i partnerských e-shopů. A co je nejdůležitější, velká uživatelská základna znamená velké množství recenzujících zákazníků, takže zde naleznete odpovědi na mnoho otázek, které si v souvislosti s koupí daného zboží kladete.
Recenze Heureka.cz | Podobné jako Heureka.cz
Poslední úprava: 2022-03-01 08:31:54

Hodnocení

https://www.heureka.cz/

Sdílejte Top 15 Srovnávač cen

Zboží.cz

Dalším porovnávačem zboží, který patří mezi nejnavštěvovanější u nás, je portál Zboží.cz. Tento web funguje pod záštitou nejpoužívanějšího českého vyhledávače Seznam.cz. Stejně jako Heureka se nezaměřuje pouze na určitý sortiment, ale srovnává zboží všeho druhu. Po rozkliknutí konkrétního výrobku se vám dostane mnoha informací o konkrétním produktu. Jednak zde naleznete poměrně podrobnou charakteristiku, a zároveň vám budou k dispozici zákaznické recenze. Tou nejdůležitější částí jsou samozřejmě cenové nabídky jednotlivých obchodů, kterých shromažďuje Zboží.cz opravdu mnoho. A pokud se dle recenzí a cenových nabídek rozhodnete, že produkt koupit nechcete, tento portál vám nabídne podobné alternativy pro vámi prohlížený výrobek.
Recenze Zboží.cz | Podobné jako Zboží.cz
Poslední úprava: 2022-03-01 08:43:07

Hodnocení

https://www.zbozi.cz/
Google Nákupy

Jestli je nějaký porovnávač zaštítěn skutečným gigantem, pak je to webová aplikace Google nákupy. Jak již název napovídá, jejím provozovatelem je společnost Google, a tak je jasné, že uživatelská základna tohoto porovnávacího portálu bude také obrovská. Google nákupy pracuje tak, že jakmile začnete nějaký produkt vyhledávat ve vyhledávači Google, hned v horní části se vám ukáží obrázky s odkazy na jejich porovnávací platformu. Po rozkliknutí uvidíte relativně stejné informace, jako tomu bylo u předchozích jmenovaných webů. Jak to však vývojáři a grafici společnosti Google umí, stránka jako taková je velmi přehledná a uživatelsky příjemná. Co se recenzí týče, i na tomto portále na vás čekají zkušenosti stovek až tisíců zákazníku u jednoho produktu, v případě Google Nákupy se však jedná z velké části o zahraniční hodnocení v jiných jazycích.
Recenze Google Nákupy | Podobné jako Google Nákupy
Poslední úprava: 2022-03-01 08:45:00

Hodnocení

https://shopping.google.cz/
Glami.cz

Pro nákup oblečení je ideální volbou hledat zboží na webu Glami.cz. Jedná se o porovnávač, který se zaměřuje výhradně na módu, a tak jsou shromážděny pouze oděvní součástky. To, že se zaměřuje pouze na jednu oblast, mu však nikterak neubírá na kvalitě, právě naopak. Fungování tohoto srovnávače zboží je nicméně trochu jiné, než můžete být zvyklí z klasických porovnávačů. Zatímco obvykle bývají po rozkliknutí daného produktu k náhledu cenové nabídky všech e-shopů, které produkt nabízejí, a web je má v databázi, na Glami.cz se tohoto schématu nedrží. Jakmile zadáte produkt do vyhledávací řádku, web vám ihned nabídne daný produkt v několika cenových nabídkách i v různých barevných provedeních, přičemž zároveň vám zobrazí mezi těmito variantami i alternativy k produktu.
Recenze Glami.cz | Podobné jako Glami.cz
Poslední úprava: 2022-03-01 08:46:05

Hodnocení

https://www.glami.cz/
Favi.cz

Chystáte-li se nakupovat nábytek a nemáte v plánu vaše kroky směřovat rovnou do kamenných prodejen, určitě zkuste využít porovnávač Favi.cz. Na tomto portále na vás čeká porovnání zboží v oblasti nábytku, dekorací, textilu pro domácnost, svítidel a obdobné kategorie. Velkým plusem tohoto srovnávače je velmi přehledné rozdělení jednotlivých produktů do kategorií, což ocení zejména zákazníci, kteří ještě nejsou zcela rozhodnuti, co přesně chtějí koupit. Když kliknete na jednu z konečných kategorií, zobrazí se vám na stránce dlaždice s jednotlivými produkty z různých obchodů. Na Favi.cz si můžete přečíst o produktu stručné informace, následně vás však web odkáže přímo na konkrétní e-shop. Pro porovnání ceny a dalších parametrů si tedy zvolíte konkrétní filtr v dlaždicovém ,,seznamu“, kde si můžete produkty postupně procházet.
Recenze Favi.cz | Podobné jako Favi.cz
Poslední úprava: 2022-03-01 08:48:29

Hodnocení

https://favi.cz/

Sdílejte Top 15 Srovnávač cen

HledejCeny.cz

Portál HledejCeny.cz je ryze českým porovnávačem zboží, který vedle vyhledávacího nástroje pro zákazníky nabízí také možnost propagace pro internetové obchody. Pracuje na podobném principu jako jeho známější ,,kolegové“, počet obchodů i produktů je však o něco menší. Na druhou stranu je veškeré prezentované zboží individuálně administrováno a tříděno do příslušných kategorií. Co se komplexnosti sortimentu týče, naleznete zde produkty od oblastí elektroniky, přes chovatelské potřeby, až po erotické pomůcky. Porovnávač zkrátka není vyhrazen jen na některé kategorie, ale snaží se nabídnout zákazníkům srovnání cen a parametrů zboží všeho druhu.
Recenze HledejCeny.cz | Podobné jako HledejCeny.cz
Poslední úprava: 2022-03-01 09:02:11

Hodnocení

https://www.hledejceny.cz/
Srovnáme.cz

Opět čistě český projekt, který spolehlivě funguje již několik let, je porovnávač zboží Srovnáme.cz. Jak tvůrci webu sami uvádí, zaměřují se především na elektroniku a zábavní techniku, naleznete zde ovšem i mnohé další kategorie včetně sportovního vybavení nebo potravin. E-shopy, jejichž nabídka bude na Srovnáme.cz porovnávána, jsou administrátory webu důkladně vybírány a je prověřována jejich spolehlivost, takže se nemusíte bát, že byste nakoupili u podvodníků. Jinak porovnávač funguje v podstatě stejně, jako jiné v této kategorii. Zadáte produkt do vyhledávače, web vám nabídne několik produktů, a až si jeden ze seznamu vyberete a kliknete na něj, zobrazí se vám stručný popis a cenové nabídky jednotlivých e-shopů.
Recenze Srovnáme.cz | Podobné jako Srovnáme.cz
Poslední úprava: 2022-03-01 09:04:19

Hodnocení

https://www.srovname.cz/
Biano.cz

Portál Biano.cz se stejně jako Favi.cz zabývá bytovým zařízením, tedy nábytkem, dekoracemi apod. Vývojáři tohoto webu se však snaží být v porovnání s konkurencí o něco napřed, a skutečně se jim to daří. Samozřejmě nabízí klasické porovnávací funkce, které si zadáte přes filtry v dlaždicovém výběru a po kliknutí na produkt se dostanete přímo na web e-shopu. Mimo to však nabízí funkci vyhledávání produktů přes fotografie. To znamená, že pokud vás zaujme nějaký zajímavý kousek a vyfotíte si ho, můžete přes tento vyhledávač najít, o jaký produkt se jedná, případně produkty, které se vámi hledanému podobají. A to není vše. V sekci ,,studio“ si můžete poskládat vlastní projekt, kde si vytvoříte dokonalý náhled na to, jestli se vám k sobě jednotlivé kousky nábytku a dekorací hodí.
Recenze Biano.cz | Podobné jako Biano.cz
Poslední úprava: 2022-03-01 09:21:48

Hodnocení

https://www.biano.cz/
Pricemania.cz

Že se porovnávače zboží při nákupech skutečně hodí, zjistil před více než 10 lety také zakladatel portálu Pricemania.cz, který se rozhodl tento druh webu spravovat na základě své osobní zkušenosti. Ačkoli se svým fungováním tento srovnávač velmi podobá svým známějším konkurentům, v Pricemania.cz si zakládají na důvěryhodnosti zařazených e-shopů a na tento aspekt kladou velký důraz. Vedle porovnání cen nabízí také srovnání vzdálenosti výdejních míst jednotlivých obchodů, takže si můžete vybrat, co pro vás bude pro vyzvednutí zboží nejblíže. A protože administrátoři tohoto webu jsou odborníky ve svém oboru, nabízejí také různá školení v oblasti internetových obchodů a marketingu.
Recenze Pricemania.cz | Podobné jako Pricemania.cz
Poslední úprava: 2022-03-01 09:22:55

Hodnocení

https://www.pricemania.cz/
CoChceš.cz

Projekt CoChceš.cz pochází od tvůrců známých českých webových portálů, jako jsou Měšec.cz, Podnikatel.cz a další. Jedná se o jednu z nejstarších ryze internetových firem u nás. Funkčně tento porovnávač odpovídá standardu srovnávacích webů, přičemž škála nabízeného sortimentu je velmi široká. CoChceš.cz nemá konkrétní zaměření na vybrané oblasti, proto zde můžete hledat produkty od A do Z. V jejich blogu ,,Rádce“ se pak můžete dozvědět spoustu zajímavých informací, které se vám při výběru produktů v daných kategoriích budou určitě hodit.
Recenze CoChceš.cz | Podobné jako CoChceš.cz
Poslední úprava: 2022-03-01 09:24:38

Hodnocení

https://www.cochces.cz/

Sdílejte Top 15 Srovnávač cen

Shopalike.cz

Mezinárodním konceptem, který porovnává zboží v oblastech módy, bytových doplňků a kosmetiky, je portál Shopalike.cz. Jedná se o prověřený web, který funguje v několika zemích, přičemž svým zákazníků nabízí přehledné shromažďování informací a cenových nabídek z velkého množství e-shopů na jednom webu. Po vyhledání konkrétního produktu vás portál odkáže přímo na stránky internetového obchodu. Primárně se porovnávač snaží prezentovat zlevněné zboží, které vám při vyhledávání vyskočí na prvních pozicích. Snaží se tak zákazníkovy nabídnou nejvýhodnější koupi, zároveň se však na tento faktor neomezují a zobrazí vám i další nabídky, které nejsou cenově tak výhodné, jako produkty ve slevě.
Recenze Shopalike.cz | Podobné jako Shopalike.cz
Poslední úprava: 2022-03-01 09:34:06

Hodnocení

https://www.shopalike.cz/
SeznamZboží.cz

Českým porovnávačem cenových nabídek produktů, fungujícím od roku 2004, je web SeznamZboží.cz. Jedná se o standardní srovnávač bez vyhrazené kategorie, přičemž shromažďuje informace z nejznámějších e-shopů. Ačkoli sám recenzemi nedisponuje, zprostředkovaně nabízí recenze z největšího porovnávacího portálu Heureka.cz. S tímto webem koresponduje také v dalších aspektech, jako jsou např. informace o značce. V zápatí stránky vám pak u každého produktu nabídne SeznamZboží.cz podobné produkty. Ačkoli se nejedná o nejvyhledávanější porovnávač, má své stálé příznivce, kterým je jednoduché grafické zpracování webu sympatické a dobře se jim s vyhledáváním pracuje.
Recenze SeznamZboží.cz | Podobné jako SeznamZboží.cz
Poslední úprava: 2022-03-01 09:49:45

Hodnocení

https://www.seznamzbozi.cz/
Leano.cz

Poněkud neobvyklým, avšak velmi perspektivním porovnávačem, je portál Leano.cz. Na tomto webu naleznou zákazníci porovnání zboží a cenových nabídek internetových lékáren a drogerií, což jsou rozhodně kategorie, na které by se nemělo zapomínat. Dokonce zde vedle léků pro lidi naleznete také veterinární přípravky, což ocení nejeden chovatel domácích mazlíčků. Svým zpracováním a funkční strategií připomíná weby Heureka.cz nebo Zboží.cz, přičemž hned v hlavičce konkrétní nabídky produktů jsou souhrnné informace o skladové dostupnosti, dopravě a dalších užitečných věcech. Ačkoli Leano.cz není prodejcem zboží, nabízí možnost vytvoření nákupního seznamu, abyste měli o vámi zvoleném zboží přehled.
Recenze Leano.cz | Podobné jako Leano.cz
Poslední úprava: 2022-03-01 09:50:51

Hodnocení

https://www.leano.cz/
NejlepsiCeny.cz

Velmi jednoduché a přehledné grafické zpracování s nadprůměrným množstvím informací a partnerských e-shopů je porovnávač NejlepšíCeny.cz. Už při úvodním náhledu na web bude zákazníkovi jasné, že tento portál bude užitečný zejména pro ty, kteří mají rádi na výběr z velkého počtu možností. Ačkoli NejlepšíCeny.cz zprostředkovávají ve velké míře informace porovnávače Heureka.cz, jejich prezentace je originální. Nenajdete zde žádné zbytečné ikony nebo informační ,,omáčku“, je zde zkrátka jen to nejpodstatnější. Web jako takový má na českém internetu mnohaletou tradici, neboť funguje od roku 2006, a zákazníci se k němu stále vrací.
Recenze NejlepsiCeny.cz | Podobné jako NejlepsiCeny.cz
Poslední úprava: 2022-03-01 09:59:04

Hodnocení

https://www.nejlepsiceny.cz/
eLekarny.cz

Dalším porovnávačem lékárenského zboží, zdravotnických pomůcek, doplňků stravy, ale i drogerie a hygienických potřeb je portál eLekarny.cz. V nabízených kategoriích naleznete překvapivě i elektro, zde však narazíte pouze na produkty, které nějak souvisí se zdravím, hygienou apod. (tedy např. odsávačky mléka, sušičky ovoce, smoothie mixéry a další.). Web porovnává nabídku pouze z pár nejvyhledávanějších a ověřených e-shopů, takže o spolehlivost nákupu se bát nemusíte. Počet nabídek ke srovnání konkrétního produktu na webu eLekarny.cz není nijak kvantitativně široký, pokud však dáváte přednost důvěryhodným obchodům, kde může být samozřejmě cena o kousek vyšší, je pro vás tento srovnávač dobrou volbou.
Recenze eLekarny.cz | Podobné jako eLekarny.cz
Poslední úprava: 2022-03-01 10:02:28

Hodnocení

https://www.elekarny.cz/

Share 15 Best Srovnávač cen