Top 15 Srovnávač cen energií

Srovnání cen může být vhodnou metodou, která vám poradí, jak ušetřit. Stačí se naučit pracovat s tzv. srovnávačem energií. Jak na to?
 
Co jsou internetové srovnávače
 
Srovnávač je nástroj, který dokáže filtrovat konkrétní zboží nebo službu. Hlavním kritériem řazení je pro internetový srovnávač cena.
Historie těchto internetových projektů se začíná psát u srovnávačů zbožových. Jejich vznik je z pohledu přirozeného vývoje prakticky logickým krokem. Tyto portály se totiž objevily společně s rozmachem internetového nakupování.
Konkrétně v Česku si v tomto směru stále drží důležité postavení na trhu srovnávač cen zboží Heuréka. Ten vznikl již v roce 2007 jakožto ambiciózní start-up. Ještě v témže roce pak následoval další silný hráč současného trhu, web Zboží.cz, který vznikl pod záštitou společnosti Seznam.
Ve světě lze za nejdůležitější srovnávač obdobně považovat Google Shopping. Jeho historie je o něco delší než v případě jeho českého „kolegy“, vznikl už roku 2002 pod názvem Froogle. V současné době už působí ve více než 120 zemích po celém světě.

Samotný princip porovnávání cen je však ještě starší a jeho kořeny sahají až do konce 90. let. Prvenství si tak co do vzniku v Česku nedrží momentálně nejznámější Heuréka, ale srovnávač Jyxo.cz, který možnost automatického srovnání cen nabízel dokonce už v roce 2005.
V čase se pak objevily i další specializované srovnávače, které se zaměřily i na další oblasti. Objevily se tak srovnávače pro služby, které umí spotřebitelům jednoduše porovnat i ceny pojištění, bankovních služeb, letenek, ale i energií.
A právě tyto weby nabývají na aktuálnosti v současné době, kdy vzrůstá cena elektřiny i plynu. Domácnost s využitím těchto pomocníků proto může výrazně ušetřit. Porovnávat zvládají tyto weby dokonce až několik desítek poskytovatelů.
Jejich použití je přitom velmi jednoduché. Jde o jednoduchou kalkulačku, která potřebuje zadání několika vstupních informací, z nichž stěžejní je hlavně vaše spotřeba.

Kalkulátor ERÚ

Kalkulačku cen energií nalezneme přímo na stránkách Energetického regulačního úřadu. To je ústřední orgánem státní správy. Zřízen byl oficiálně v roce 2001. Jeho hlavním úkolem je dohled nad energetickým průmyslem v ČR.
A to včetně regulace cen. Proto je taktéž jednou z funkcí, které nalezneme na webu, srovnávač nabídek dodavatelů elektřiny. Jeho výpočty jsou pouze orientační, jak ERÚ upozorňuje.
Kalkulátor vychází z dobrovolného poskytování cen jednotlivých dodavatelů, jak dále ERÚ uvádí. To může generovat jisté nepřesnosti. Úřad proto jednoznačně doporučuje kontrolu parametrů služby přímo na webu dodavatele.

Recenze Kalkulátor ERÚ | Podobné jako Kalkulátor ERÚ
Poslední úprava: 2022-05-16 10:07:16

Hodnocení

https://kalkulator.eru.cz/

Sdílejte Top 15 Srovnávač cen energií

Kalkulátor TZB-info

Co se týče srovnání cen plynu, je kalkulátor obsažen přímo na stránkách ERÚ. Pro přímé porovnání cen však doporučuje úřad použít srovnávač na webu TZB-info.cz.
Jeho provozovatelem je společnost Topinfo s.r.o. Jde o renomovaný projekt v oboru energeticky úsporného stavebnictví a technických zařízení budov. Díky tomu si i srovnávač uchovává vysokou úroveň kvality poskytovaných služeb.
Výhodou srovnávače je to, že pracuje s většinou dodavatelů na tuzemském trhu a vychází z pravidelně aktualizovaných podkladů. Navíc sleduje i historický vývoj cen jednotlivých poskytovatelů.

Recenze Kalkulátor TZB-info | Podobné jako Kalkulátor TZB-info
Poslední úprava: 2022-05-16 10:15:06

Hodnocení

https://kalkulator.tzb-info.cz/
Ušetřeno

Projekt Ušetřeno vznikl pod záštitou stejnojmenné společnosti, přičemž Ušetřeno.cz s.r.o. i Ušetřeno s.r.o. jsou součástí skupiny ČSOB.
Srovnávač vznikl v roce 2010 a původně se zaměřoval na srovnávání půjček a cen energií. Dnes jsou jeho služby komplexní a zaměřují se kromě kalkulačky plynu a elektřiny na různé oblasti, jako jsou hypotéky i služby mobilních operátorů.
Služby srovnávače jsou samozřejmě zdarma. Projekt přímo na svých webových stránkách transparentně deklaruje, že svůj provoz financuje z provizí jednotlivých poskytovatelů a z reklam.

Recenze Ušetřeno | Podobné jako Ušetřeno
Poslední úprava: 2022-05-16 10:24:54

Hodnocení

https://www.usetreno.cz/
Srovnejto

Historie projektu se začíná psát v roce 2007, kdy vznikly společnosti Elephant Orchestra a Superpoistenie.sk. Následovalo založení portálu ePojištění.cz a v roce 2010 i spuštění projektu Úspory.cz
Samotný projekt Srovnejto.cz vznikl v roce 2019 pod záštitou společnosti NetBrokers Holding, kam se krátce předtím integrovaly ePojištění.cz a Elephant Orchestra. Ve funkci generálního ředitele působí Jaroslav Gaisler. Od roku 2018 je společnost součástí mezinárodní skupiny Bauer Media Group.
Projekt Srovnejto je lídrem hlavně pro srovnávání finančních produktů. Nicméně má v sobě integrován taktéž srovnávač ceny elektřiny a plynu.

Recenze Srovnejto | Podobné jako Srovnejto
Poslední úprava: 2022-05-16 10:27:24

Hodnocení

https://www.srovnejto.cz/
Porovnej24

Portál Porovnej24.cz provozuje společnost AOF, s.r.o. Garantem finanční sekce je společnost Financial Solutions and Services s.r.o., která byla založena v roce 2010 skupinou finančních expertů.
Projekt Porovnej24.cz se zaměřuje na srovnání a sjednání finančních produktů přes internet. Nabízí ale mimo jiné i porovnání cen plynu a energií. Z dalších služeb lze využít i srovnání hypoték nebo spoření. Kromě samotného porovnání cen si můžete online službu také sjednat.
Díky registraci u ČNB je portál řádně oprávněn nabízet pojištění a finanční služby a spolupracovat se všemi českými pojišťovnami, bankami a dalšími finančními institucemi.

Recenze Porovnej24 | Podobné jako Porovnej24
Poslední úprava: 2022-05-16 10:46:09

Hodnocení

https://www.porovnej24.cz/

Sdílejte Top 15 Srovnávač cen energií

Elektřina.cz

Tento portál se zaměřuje, jak už plyne z jeho názvu, na elektřinu. Jeho provozovatelem je společnost  Ušetřeno.cz s.r.o.
Celý web funguje jakožto informační. Klade si za cíl spotřebitele informovat jednoduchou, srozumitelnou a zábavnou formou o tématech týkajících se elektřiny. Zároveň však projekt usiluje o to, zůstat objektivní. Aktuálním šéfredaktorem je Arsen Lazarevič, který si už během své kariéry prošel například i servery Měšec nebo E15.
V rámci poskytování relevantních informací projekt nabízí i srovnávač cen elektřiny, ale, pozor, taktéž i plynu.

Recenze Elektřina.cz | Podobné jako Elektřina.cz
Poslední úprava: 2022-05-16 10:48:17

Hodnocení

https://www.elektrina.cz/
Tarifomat

Tarifomat, s.r.o. je členem skupiny Srovnejto.cz. Jedná se o mladou společnost, která se však již od roku 2012 řadí ke špičce v oboru distribuce služeb mobilních operátorů, poskytovatelů elektřiny a plynu.
Srovnání je založeno na neveřejných nabídkách. Kvalitu poskytovaných služeb především deklaruje certifikace od Českého telekomunikačního úřadu, která zaručuje nezávislost projektu.
Tarifomat poskytuje víceméně obdobné služby jako Srovnejto.cz, neboť cílem je dostat služby k co největšímu počtu zákazníků.

Recenze Tarifomat | Podobné jako Tarifomat
Poslední úprava: 2022-05-16 10:49:44

Hodnocení

https://tarifomat.cz/plyn-a-elektrina/
Klik

Portál je provozován společností Klikpojisteni.cz, s.r.o. Majoritním vlastníkem je společnost Netrisk, která je vlastněna společností TA Associates.
Jak už plyne z názvu, zaměřovala se na svém počátku hlavně na pojištění, svou první pojistku prodala už v roce 2011. Protože ale pojistky v čase přestaly být hlavním zaměřením, došlo i na zkrácení názvu značky na Klik. V současnosti nabízí i srovnání cen energie nebo půjčky.
Coby pojišťovací makléř musela společnost projít zkouškou u České národní banky a zaregistrovat se jako samostatný zprostředkovatel. To současně i znamená konstantní dohled ČNB.

Recenze Klik | Podobné jako Klik
Poslední úprava: 2022-05-16 10:56:46

Hodnocení

https://www.klik.cz/srovnani-elektriny/
KalkulačkaEnergie.com

KalkulačkaEnergie.com je projektem, za kterým stojí opět společnost Tarifomat. Ten je v současné době jedním z největších srovnávacích portálů u nás.
Web se přímo zaměřuje na porovnání cen energií. Zaručuje, že s jeho pomocí vždy najdete nejvýhodnější podmínky. Využívá totiž neveřejné nabídky, které jinde nenajdete. Službu si navíc rovnou můžete online i sjednat.
A pozor, v případě, že byste lepší nabídku přece jen objevili, tak vám kalkulačka jednoduše cenu dorovná. Stačí kontaktovat zástupce společnosti na call centru.

Recenze KalkulačkaEnergie.com | Podobné jako KalkulačkaEnergie.com
Poslední úprava: 2022-05-16 11:00:07

Hodnocení

https://kalkulackaenergie.com/
HyperFinance

Za portálem HyperFinance stojí společnost Bezvafinance s.r.o. Jde o pražskou společnost, která působí v oboru zprostředkovávání spotřebitelských úvěrů. A to již od roku 2011.
Portál HyperFinance tak začal nabízet primárně srovnávání půjček. V současné době nabízí taktéž porovnání hypoték, účtů a pojištění. Srovnat si můžete i tarify mobilních operátorů a právě ceny energií.
Při srovnání cen online deklaruje portál možnost úspory v řádech až tisíců korun za rok. Samotná změna dodavatele je zdarma a nepojí se s ní žádná byrokratická zátěž, vše vyřeší nový dodavatel.

Recenze HyperFinance | Podobné jako HyperFinance
Poslední úprava: 2022-05-16 11:11:26

Hodnocení

https://www.hyperfinance.cz/

Sdílejte Top 15 Srovnávač cen energií

ePojištění

Portál ePojištění provozuje stejnojmenná společnost ePojisteni.cz, s.r.o., která je členem skupiny Srovnejto.cz a.s.
Projekt vznikl původně s cílem srovnávat pojištění a zároveň ho prodávat online. Proto ostatně i jeho název. Aktuálně taktéž působí jako samostatný zprostředkovatel, který je oficiálním držitelem oprávnění České národní banky.
Kromě pojištění však nyní nabízí i širokou škálu dalších produktů. Zejména se jedná o půjčky a úvěry a v neposlední řadě rovněž o srovnání cen plynu a elektřiny. Deklarovaná úspora v tomto případě činí až několik tisíc korun ročně. Oba odkazy však shodně vedou na portál Srovnejto.cz.

Recenze ePojištění | Podobné jako ePojištění
Poslední úprava: 2022-05-16 11:13:24

Hodnocení

https://www.epojisteni.cz/
Srovnám.cz

Portál Srovnám.cz vede společnost TISCALI MEDIA, a.s. Srovnávač se výlučně zaměřuje právě na srovnání cen energií.
Výjimečný je primárně v tom, že srovnává přehledně a rychle. Zároveň nabízí férové podmínky a žádného z dodavatelů nezvýhodňuje. Porovnávat si informace můžete na základě parametrů kvality, které si navolíte sami. Navíc umí vaši současnou spotřebu porovnat vůči novému nastavení.
Přečíst si na webu navíc máte možnost i další užitečné články na toto téma. Dozvíte se tak například, jak vybrat nového dodavatele nebo jak stávajícího dodavatele energií změnit.

Recenze Srovnám.cz | Podobné jako Srovnám.cz
Poslední úprava: 2022-05-16 11:14:49

Hodnocení

https://srovnam.cz/plyn
Heuréka

Heuréka je, jak už bylo naznačeno v úvodu, v současnosti největší nákupní portál a srovnávač cen na českém internetu. Projekt vznikl v roce 2007 a jeho zakladatelem byla společnost Miton CZ, s.r.o. současným majitelem je Skupina PPF, EC Investments, Rockaway.
Známá je Heuréka hlavně porovnáváním cen produktů. Vyhledavaná je i jakožto zdroj recenzí. Navíc shromažďuje i hodnocení e-shopů a monitoruje podezřele vyhlížející obchodníky.
Co se týče cen energií, opět se v něm odráží přístup Heuréky snažící se bojovat za práva spotřebitelů. Bojuje tak proti energošmejdům. Navíc vám umožňuje vybrat si nabídky více než 70 dodavatelů.

Recenze Heuréka | Podobné jako Heuréka
Poslední úprava: 2022-05-16 11:16:09

Hodnocení

https://www.heureka.cz/
Kurzy.cz

Kurzy.cz jsou největším tuzemským webem, který se specializuje na oblast financí, a to konkrétně na sféru investic, podnikání a osobních financí. Patří mezi respektovaná česká média.
Portál Kurzy.cz provozuje stejnojmenná společnost Kurzy.cz, spol. s r.o. V kontaktech je rovněž uvedena společnost AliaWeb, spol. s r.o. Web existuje již od roku 2000, od roku 2006 pak funguje na současné doméně.
Pochopitelně tak nabízí v rámci správy osobních financí i kalkulačku pro porovnání spotřeby energie a plynu. Kalkulačku plynu pak poskytuje ve spolupráci s portálem Ušetřeno.cz.

Recenze Kurzy.cz | Podobné jako Kurzy.cz
Poslední úprava: 2022-05-16 11:17:33

Hodnocení

https://www.kurzy.cz/
Srovnání na Měšec.cz

Server Měšec je internetový zpravodajský web zaměřený hlavně na oblast osobních financí. Vydává jej společnost Internet Info, s.r.o., a to již od roku 2001. Šéfredaktorem je Dalibor Z. Chvátal.
Množství informací na webu je skutečně obsáhlé. Čítá průvodce daňovým přiznáním, zahrnuje též daňové kalkulačky, aktuality ze světa bankovních účtů, spoření, úvěrů a dluhů, zaobírá se pracovněprávními otázky, insolvencí a oddlužením, obsahuje odborné poradny a také online kalkulačky.
A samozřejmě tak nemohou ani zde chybět kalkulátory umožňující porovnávat ceny energií. Navíc Měšec nabízí možnost dodavatele bez námahy změnit, všechny formality vyřeší zástupci společnosti za vás.

Recenze Srovnání na Měšec.cz | Podobné jako Srovnání na Měšec.cz
Poslední úprava: 2022-05-16 11:19:02

Hodnocení

https://www.mesec.cz/

Share 15 Best Srovnávač cen energií