Top 15 Online sudoku

Sudoku je oblíbenou variantou klasické křížovky. Kromě tradiční papírové varianty je možné hrát i online. Jak a kde?
 
O sudoku
 
Sudoku patří mezi logické hry. Standardně se hraje s číslicemi. Podle stejného principu však je hru možné hrát i s písmeny či dokonce symboly. Ostatně alternativou vhodnou pro děti jsou obrázková sudoku.
Hrací mřížka standardního sudoku pro dospělé má podobu čtverce, který obsahuje 9 x 9 polí, pro přehlednost vyznačených silnější linkou. Těchto 9 čtverců je dále rozděleno na 3 x 3 pole. Celkem má tedy každá mřížka 81 polí.
Jednotlivá pole jsou částečně doplněna jednocifernými číslicemi. Úkolem hráče je opět doplnit čísla, a to od 1 do 9 tak, aby se v každém řádku, v každém sloupci a zároveň v každém z 9 dílčích čtverců žádná číslice neopakovala. Správná varianta, jak prázdné pole doplnit, je vždy pouze jedna.
Princip hry je tedy jednoduchý, založený pouze na logickém přemýšlení a analyzování řádků, sloupců i celých polí. Postupovat při řešení lze různě, začít můžete například od triviálního doplnění čísel, u nichž stoprocentně víte, že jiné možnosti vyplnění do políčka nejsou. Někteří řešitelé si na pomoc dokonce berou matematiku a potřebná čísla počítají.

Sudoku existuje v mnoha variantách obtížnosti. Dá se říci, že čím víc je čísel již předvyplněných, tím je sudoku na vyluštění lehčí. Taková varianta je proto vhodná hlavně pro začínající řešitele.
Platí to ovšem i v opačném pólu. Rovněž bylo již dokázáno, že k tomu, aby vůbec šlo sudoku vyluštit, nesmí být předvyplněno méně než 17 čísel. Jinak by totiž existovalo více variant, jak prázdná políčka doplnit.
Právě princip práce s čísly dal této hře ostatně i její název. Zní japonsky a skutečně z japonštiny pochází. Konkrétně ze spojení „súdži wa dokušin ni kagiru“, volně přeloženo asi jako „vlož každé číslo na určené místo“.
Samotná hra ale domov v Zemi vycházejícího slunce přímo nemá, vymyslel ji jistý Američan jménem Howard Garns. Stalo se tak v roce 1979. Teprve v letech následujících se sudoku z Japonska rozšířilo do mnoha zemí na světě včetně České republiky.

SudokuOnline.cz

Ve svém mottu má web napsáno „první český sudoku server“. Jeho výhodou je, že je nabitý informacemi. Dozvíte se tak něco o historii sudoku, začátečníci tu najdou hlavně návod, jak luštit, ale i ti pokročilí načerpají řadu užitečných tipů.
Hrát můžete v několika variantách, v nabídce je třeba i diagonální sudoku. Samozřejmostí je také několik obtížností od začátečníka po úplné sudoku-experty.
Web existuje v několika jazykových mutacích, podepsán je pod ním Marek Čierny. Ten založil tento projekt už v roce 2005 a na svém kontě má na obdobné téma i projekt (již neexistující) Sudoku liga, který si kladl za cíl stmelovat právě fanoušky oblíbené logické hry.

Recenze SudokuOnline.cz | Podobné jako SudokuOnline.cz
Poslední úprava: 2022-03-29 12:24:53

Hodnocení

https://sudokuonline.cz/

Sdílejte Top 15 Online sudoku

Sudoku-klub.cz

Portál obsahuje sudoku v několika úrovních. Aktuálně se na něm nachází kolem 1 500 000 her a nové neustále přibývají.
Sudoku-klub.cz funguje nejen jako prostor, kde si můžete zahrát, ale také jako komunitní server. Hráči se mohou zaregistrovat, pak mají možnost si své výsledky porovnávat i v žebříčku úspěšných luštitelů. Hrát sudoku ale lze i bez registrace.
Kromě toho obsahuje web základní informace o pravidlech a několik užitečných odkazů na další internetové zdroje. Za webem stojí Jan Vávra.

Recenze Sudoku-klub.cz | Podobné jako Sudoku-klub.cz
Poslední úprava: 2022-03-29 13:19:56

Hodnocení

https://www.sudoku-klub.cz/
SudokuZdarma.cz

Web obsahuje v první řadě několik úrovní obtížnosti a také modifikovanou lehčí verzi sudoku pro děti. Nechybí taktéž varianta diagonálního sudoku v několika verzích.
Pokud by pro vás některá verze byla neřešitelná, můžete si nechat vygenerovat výsledek. Na portálu se dozvíte i další informace o pravidlech a historii této hry. Zajímavé je sudoku pro tisk, kdy si necháte vygenerovat hru, kterou si vytisknete na papír, pro případ, že budete chtít luštit někde, kde zrovna není přístup na internet.
Web je dostupný v celé řadě jazykových mutací, proklikat se můžete například na finskou nebo španělskou doménu.

Recenze SudokuZdarma.cz | Podobné jako SudokuZdarma.cz
Poslední úprava: 2022-03-29 13:21:51

Hodnocení

https://sudokuzdarma.cz/
Sudokus.cz

Sudoku můžete luštit v několika předem navolených úrovních obtížnosti. U každé hry je zároveň časomíra, abyste se mohli podívat, jak dobře si při řešení vedete. V sekci Řešitel si můžete nechat snadno vygenerovat výsledek konkrétního sudoku, ať už pro případ, kdy si nevíte rady nebo jednoduše proto, že si chcete ověřit správnost.
Zmenšené sudoku je určeno také dětem. Z dalších funkcí web obsahuje verzi pro tisk a přizpůsobený noční režim, kdy si ztmavíte rozhraní webu. Můžete si tak pohodlně luštit například večer před spaním, aniž by vás bolely oči.
Předností tohoto webu je maximální jednoduchost. Nechybí navíc ani dobře popsaná pravidla luštění a v krátkosti také zmíněná historie sudoku. Jako provozovatel webu je uvedena společnost Logic Ltd.

Recenze Sudokus.cz | Podobné jako Sudokus.cz
Poslední úprava: 2022-03-29 13:25:05

Hodnocení

https://sudokus.cz/
Sudoku.relaxweb.cz

Portál je přizpůsoben všem milovníkům luštění, pod samostatnými doménami vedle sudoku najdete i malované křížovky a osmisměrky.
Co se týče přmo sudoku, tak dostanete k dispozici několik her v různých stupních obtížnosti. Na webu se k nim nachází i základní vysvětlení pravidel. Součástí je i návod, který vám navrhne hned několik cest, jak začít sudoku řešit.
Web existuje v několika jazykových mutacích. Coby autor je pod celým konceptem projektu relaxweb podepsán Ing. Michal Nikorovič.

Recenze Sudoku.relaxweb.cz | Podobné jako Sudoku.relaxweb.cz
Poslední úprava: 2022-03-29 13:28:57

Hodnocení

https://sudoku.relaxweb.cz/

Sdílejte Top 15 Online sudoku

SudokuTable.com

Ačkoli doména je zahraniční, ukrývá se pod ní český projekt. Čeká na vás sudoku v několika verzích obtížnosti. Nechybí stručné vysvětlení pravidel a návod, jak hru řešit.
U každé hry je dostupná funkce poznámek (slouží na vkládání potenciálních čísel, o nichž si myslíme, že by byla vhodná), možnost spustit si zvuky, volitelné zapnutí nočního režimu i časomíra. Autorizovaní hráči mohou využít přístup ke statistikám.
Zájemci mají možnost využít taktéž mobilní aplikaci. Web lze přepnout kromě češtiny také do několika dalších jazykových mutací.

Recenze SudokuTable.com | Podobné jako SudokuTable.com
Poslední úprava: 2022-03-29 13:30:16

Hodnocení

https://sudokutable.com/
Online-siesta.com

Také v tomto případě se jedná o web, který se zaměřuje na relax, zábavu, hry online a některé užitečné utility. Najdeme zde tak například oblíbenou hru hledání min známou z operačního systému Windows nebo karetní hru solitaire.
Portál se tedy nezaměřuje primárně na sudoku a pojetí je tak maximálně jednoduché. Nicméně si můžete ve hře nastavit obtížnost a i stručná pravidla jsou na webu dostupná.
Web je online dokonce už od roku 2012. Autor vytvořit také jeho anglickou jazykovou mutaci, do které lze portál přepnout.

Recenze Online-siesta.com | Podobné jako Online-siesta.com
Poslední úprava: 2022-03-29 13:32:14

Hodnocení

https://www.online-siesta.com/
Superhry.cz

Superhry.cz je oblíbený český portál, který nabízí různé druhy her přehledně roztříděné do kategorií. Samozřejmě nemůže chybět ani právě sudoku.
Na webu existuje hned několik variant. Vyhledat si je můžete s pomocí vyhledávacího tlačítka. Nevýhodou je hlavně to, že se vám nedostane žádného vysvětlení pravidel. Navíc mohou být některé hry v angličtině.
Jakožto provozovatel serveru je v kontaktech uvedena firma CMC Online s.r.o., která se zaměřuje na internetový marketing.

Recenze Superhry.cz | Podobné jako Superhry.cz
Poslední úprava: 2022-03-29 13:33:41

Hodnocení

https://www.superhry.cz/
Celysvet.cz

Jak už napovídá název, zaměření webu je poměrně široké. Web vám dodá řadu užitečných informací, například recepty, atlas rostlin, ale také právě online hry.
Mezi nimi pochopitelně nemůže chybět populární sudoku. Hru lze nastavit v několika úrovních, na webu najdete i stručně vysvětlená pravidla. Po registraci je dostupná sudoku liga a možnost přispívat do fóra. Nejlepší řešitelé jsou uvedeni v tzv. síni slávy. Na webu je i sudoku pro tisk.
Pod webovými stránkami je podepsán mladý tým autorů, který se snaží obsah neustále upřesňovat a doplňovat.

Recenze Celysvet.cz | Podobné jako Celysvet.cz
Poslední úprava: 2022-03-29 13:38:26

Hodnocení

http://celysvet.cz/
Az.co.cz

Web slouží jako jednoduchý rozcestník k dalším informacím. A jedním z nich je právě i odkaz, pod kterým se ukrývá sudoku.
A to klasicky ve variantách obtížnosti pro začátečníky i pokročilé nebo ve zjednodušené verzi mini. Ta potěší nejen začínající luštitele, ale i ty, kteří zkrátka rovna nemají čas věnovat se sudoku v klasické podobě.
V sekci základních informací najdete vysvětlení, co to sudoku je, odkud pochází i jak se hraje.

Recenze Az.co.cz | Podobné jako Az.co.cz
Poslední úprava: 2022-03-29 13:39:34

Hodnocení

http://az.co.cz/

Sdílejte Top 15 Online sudoku

Duelovky.cz

Tento web možná budou milovníci online hraní znát už z dřívějších dob i jako Hry.cz. Ostatně k bývalé identitě se portál také v záhlaví „přiznává“. Jedná se tedy o web zaměřený na hry jako takové.
Na celou řadu kategorií bohužel připadá v této chvíli pouze jediná sudoku hra. Ovšem stereotyp úplně nehrozí, protože hra o sobě prozrazuje, že každý den přichází s novým sudoku se čtyřmi úrovněmi obtížnosti. Pokud pomineme, že je v angličtině, zklamaní nebudete. Sudoku si lze i vytisknout.
Pod webem je podepsáno české herní vývojářské studio Geewa, které v oboru působí už od roku 2005. Jeho zakladatelem je Miloš Endrle.

Recenze Duelovky.cz | Podobné jako Duelovky.cz
Poslední úprava: 2022-03-29 13:40:22

Hodnocení

https://www.duelovky.cz/
Testpark.cz

Na webu najdete testy z různých oborů, tapety pro váš počítač a také hry. A mezi nimi se právě nachází sudoku.
Na webu si můžete vybrat ze tří úrovní obtížnosti. Pravidla jsou vysvětlena velmi stručně, co se týče nadstandardních funkcí, je přítomna pouze časomíra. Web vám také v případě, že si nebudete vědět rady, nabídne řešení.
Jako autor je pod webem podepsán Tomáš Kotlant. Na dnešní doméně funguje portál od roku 2007, kořeny jeho vzniku však můžeme hledat prakticky až v roce 2003.

Recenze Testpark.cz | Podobné jako Testpark.cz
Poslední úprava: 2022-03-29 13:41:47

Hodnocení

http://www.testpark.cz/
Omalovanka.com

Podle názvu byste tady zřejmě sudoku úplně nehledali. To není samozřejmě pravda, byť se skutečně zaměřuje i na omalovánky, a to primárně pro děti. V nabídce ale má i generátor osmisměrek a sudoku pro děti.
Dětské sudoku nabízí v nejjednodušší podobě zmenšenou verzi 4 x 4 s obrázky. Klasické sudoku má velikost 9 x 9. jak uvádějí provozovatelé, hru zvládnou řešit děti přibližně ve věku od 7 let. V nabídce je z dalších funkcí možnost nechat si zobrazit řešení, případně si sudoku vytisknout.
Internetové stránky jsou projektem skupiny dobrovolníků, která si dala za cíl produkovat užitečný obsah pro děti.

Recenze Omalovanka.com | Podobné jako Omalovanka.com
Poslední úprava: 2022-03-29 13:42:59

Hodnocení

https://www.omalovanka.com/
ChytraZena.cz

Portál je zaměřený na dámy, které na něm najdou řadu užitečných článků doslova nabitých praktickými tipy. Ale pozor, na webu se nachází i právě sudoku.
Hrát můžete tehdy, pokud si nastavíte uživatelské jméno, registrace povinná není. Čekají na vás hned tři úrovně obtížnosti. K dispozici je časomíra a soutěživé duše se budou snažit umístit se v žebříčku top luštitelek. Výhodou jsou i zajímavé články ze světa sudoku. Většina z nich je však již staršího data a novinky bohužel nepřibývají.
Celý magazín je provozován pod hlavičkou reklamní agentury TOP media. Ta se zaměřuje na internetové služby, marketing a reklamu.

Recenze ChytraZena.cz | Podobné jako ChytraZena.cz
Poslední úprava: 2022-03-29 13:44:36

Hodnocení

https://www.chytrazena.cz/
Sudokuweb.org

Ač se jedná o web na zahraniční doméně, opět tu máme jednoho z domácích zástupců. Web je jednak zaměřen na generování osmisměrek a jejich luštění online.
Druhou část pak tvoří právě sudoku. Hrát můžete klasickou variantu 9 x 9, případně lehčí verzi sudoku 6x6 nebo 4x4. Verze 4x4 s obrázky je pak určena dětem. Je zde obsažena možnost nechat si zobrazit řešení hry, případně si můžete vybrané sudoku vytisknout i pro offline použití. Pravidla jsou rozepsána stručně přímo u hry, podrobněji pak v samostatné sekci. V té zároveň dostanete tipy, jak sudoku řešit.
Autoři webu jsou, jak sami uvádějí, milovníci sudoku. Svou zálibou se proto rovnou inspirovali a přenesli ji na internet. Dnes lze web také přepnout do několika světových jazyků.

Recenze Sudokuweb.org | Podobné jako Sudokuweb.org
Poslední úprava: 2022-03-29 13:46:03

Hodnocení

https://www.sudokuweb.org/cs/

Share 15 Best Online sudoku