Top 14 Aplikací pro cyklisty

Cyklistika patří mezi nejoblíbenější vrcholové i rekreační sporty. Téměř každý má v dnešní době doma kolo, a volný čas tak tráví vyjížďkami do blízkého okolí, ale také na delší silniční trasy, případně i do terénu. Ve všech případech je pak pro cyklistiku společným prvkem větší či menší adrenalinový zážitek a příjemný pocit z jízdy.

S vývojem moderních technologií jde ruku v ruce také rozvoj mobilních aplikací navržených právě pro cyklisty. Jejich účelem je pak nejen monitoring základních životních funkcí, ale také řada jiných zajímavých vychytávek. S pomocí vhodné aplikace si tak můžete například naplánovat vaši cyklotrasu, sdílet vaše zážitky i sportovní výkony s vašimi přáteli či rodinou, nebo třeba mapovat životnost jednotlivých součástí vašeho kola a jejich opotřebení. Možností je opravdu nespočet.

Mobilní aplikace vám tak do výrazné míry mohou usnadnit život na kole. V tomto článku vám blíže představíme 15 aplikací, které by neměly chybět ve výbavě každého cyklisty, ať už příležitostného výletníka nebo vrcholového sportovce. Většina níže uvedených aplikací je v základu zdarma, avšak v mnohých případech nabízí nejrůznější výhody ve formě měsíčních předplatných či jiných prémiových funkcí.

Vždy je také potřeba si ověřit, zda je daná aplikace dostupná pro váš operační systém. Aplikace z našeho seznamu jsou v drtivé většině k dispozici v obchodě Google Play, a tedy je lze využívat na mobilních zařízených se systémem Android. Ani uživatelé produktů Apple však zpravidla nepřijdou zkrátka, jelikož uvedené aplikace jsou velmi populární, a postupně se tak rozšiřují i na další platformy, případně existují ve formě webových stránek, které si tak zobrazíte prakticky na jakémkoli zařízení s přístupem k internetu.

Řada uvedených aplikací navíc neslouží pouze a výhradně jako pomůcky pro cyklisty, ale využijete je také v jiných situacích, např. při turistice, pohybu po městě či zkrátka pro sdílení svých příspěvků. Možná si tak s uvedených možností vyberete takovou, která se stane vaším věrným společníkem na cestách na kole, ale i mimo něj.

Strava

Jednou z nejpopulárnějších aplikací nejen pro cyklisty, ale prakticky pro všechny nadšence do sportu a monitorování fyzické aktivity, je právě Strava. Jedná se o multifunkční sociální platformu, která nejen že zaznamenává vaše cyklistické výkony, ale umožňuje také sdílení dat i fotografií mezi přáteli či organizování hromadných vyjížděk. Velkou výhodou je, že aplikace Strava není v základu zpoplatněna, v případě zájmu však můžete formou měsíčního předplatného získat nejrůznější výhody prémiového účtu, ke kterým patří různé cvičební plány či návody na správnou rehabilitaci po sportovním výkonu.
Recenze Strava | Podobné jako Strava
Poslední úprava: 2022-10-10 13:09:36

Hodnocení

https://www.strava.com/

Sdílejte Top 14 Aplikací pro cyklisty

Citymapper

Pokud se často pohybujete po městech či mezi nimi, může vám přijít vhod systém map obsahující také cyklotrasy. Ten naleznete například v aplikaci Citymapper. Kromě cest pro cyklisty zde najdete také klasické mapy, pěší trasy či plány hromadné dopravy, takže Citymapper je opravdu komplexním nástrojem pro vaši orientaci během výletu na kole. Aktuálně aplikace mapuje infrastrukturu téměř stovky měst, přičemž se služby neustále rozšiřují. Služby Citymapperu jsou zcela zdarma, avšak přes aplikaci si můžete zprostředkovat například nákup jízdenek.
Recenze Citymapper | Podobné jako Citymapper
Poslední úprava: 2022-10-10 13:11:11

Hodnocení

https://citymapper.com/
Ride With GPS

Výborným pomocníkem na cyklovýletech je bezpochyby aplikace Ride With GPS. Ať už se chystáte vyrazit do hor nebo na klasickou silniční cyklistiku, Ride With GPS vám snadno umožní plánovat si svoji ideální trasu. Mapa navíc obsahuje informace o dostupných občerstveních, vyhlídkách či možnostech přespání, které můžete na svých toulkách na kole využít. Aplikaci je také možné synchronizovat s dalším sportovním vybavením, jako jsou různé trackery, chytré hodinky apod. Svůj plán můžete následně zveřejnit a poskytnout tak inspiraci k výletu dalším cyklistům.
Recenze Ride With GPS | Podobné jako Ride With GPS
Poslední úprava: 2022-10-10 13:13:08

Hodnocení

https://ridewithgps.com/
Zwift

Pro sportovce, kteří berou cyklo sport opravdu vážně, a rádi by k tréninku na kole přistupovali co nejzodpovědněji a nejefektivněji, existuje Zwift. Tato služba poskytuje komplexní poradenství v oblasti posilování celého těla právě s pomocí indoor i outdoor cyklistiky. Po uhrazení měsíčního poplatku, který začíná na cenovce 14,99 EUR, se tak dostanete do komunity nadšenců podobného ražení, s nimiž můžete sdílet své úspěchy. Nechybí také pořádání online závodů či jiných společných akcí, díky kterým si mezi „zwiftery“ možná najdete nové přátele nebo naopak vyzyvatele.
Recenze Zwift | Podobné jako Zwift
Poslední úprava: 2022-10-10 13:14:16

Hodnocení

https://us.zwift.com/
Komoot

Komoot je dalším z řady šikovných plánovačů tras, který využijí zejména běžci, horští turisté nebo právě cyklisté. Právě pro milovníky kol nabízí Komoot v první řadě personalizovaná dobrodružství v podobě doporučených výletů či okruhů – buď těch krátkodobých, které zvládnete ujet za odpoledne, nebo velkých víkendových výprav. V aplikaci pak nechybí také navigace a možnost fungování i v off-line režimu, takže nemusíte být neustále připojení např. na datech nebo se pohybovat v místech se se signálem. Komoot tak funguje prakticky za každého počasí!
Recenze Komoot | Podobné jako Komoot
Poslední úprava: 2022-10-10 13:15:05

Hodnocení

https://www.komoot.com/

Sdílejte Top 14 Aplikací pro cyklisty

Cyclist

Aplikace pro cyklisty nemusí být nutně určeny pouze pro aktivní sportovce. Důkazem tohoto tvrzení je Cyclist. Jedná se o elektronickou verzi oblíbeného stejnojmenného magazínu o kolech a cyklistice. Ten pak dostáváte prostřednictvím aplikace ve formě předplatného, přičemž cena časopisu v elektronické podobě je o něco nižší než v případě tištěné verze. V Cyclist si pak můžete přečíst nejrůznější novinky ze světa vrcholové cyklistiky, ale také zajímavé rozhovory s nadšenci do kol či jiná související témata.
Recenze Cyclist | Podobné jako Cyclist
Poslední úprava: 2022-10-10 13:18:40

Hodnocení

https://www.cyclist.co.uk/
My Fitness Pal

Chcete-li vzít cyklistiku jako sport trochu komplexněji a do zdravého životního stylu krom jízdy na kole zahrnout také vhodný jídelníček nebo další cvičení, může se vaším parťákem stát My Fitness Pal. Tato aplikace je aktivní již téměř 20 let, a za dobu svého fungování si našla miliony spokojených uživatelů. Součástí My Fitness Pal tak jsou mimo jiné články o zdraví, nápady na recepty nebo možnosti měření kalorií. Ty můžete zaznamenávat jednoduše naskenováním čárového kódu dané potraviny a následného zadání konzumovaného množství. Díky tomu tak budete neustále v obraze o tom, kolik času musíte pro spálení vaší stravy strávit na kole.
Recenze My Fitness Pal | Podobné jako My Fitness Pal
Poslední úprava: 2022-10-10 13:19:22

Hodnocení

https://www.myfitnesspal.com/
Bike Gear Calculator

Aplikace Bike Gear Calculator je velmi šikovný nástroj, který vám poměrně snadno dokáže vypočítat předpokládanou rychlost jízdy na kole na základě toho, jaký převod budete při cyklistice používat, případně jakou rychlostí budete šlapat. Podobných aplikací lze v obchodech s aplikacemi najít více, Bike Gear Calculator však exceluje ve vizualizaci celého systému. Na displeji si tak můžete sami rozpohybovat jednotlivá ozubená kola a sledovat jejich rychlost, abyste měli lepší představu o reálném pohybu vašeho bicyklu. Tuto funkci uvítají zejména cyklisté bojující s problémy s vyšlapáním velkých kopců – Bike Gear Calculator vám poradí, jak si kolo správně nastavit, a jak tedy zdolat i ta nejprudší stoupání.
Recenze Bike Gear Calculator | Podobné jako Bike Gear Calculator
Poslední úprava: 2022-10-10 13:20:37

Hodnocení

https://ritzelrechner.de/
Cyclemeter

Další aplikací, kterou můžete využít k záznamu vašich cyklotras, je Cyclemeter. Na nadarmo vývojáři označují Cycklemeter jako jednu z nejpokročilejších a nejpropracovanějších aplikací určenou pro cyklisty. Z vašeho mobilního telefonu se tak stane komplexní fitness počítač obsahující mapy, grafy, měření času, plány tréninku či další možnosti. Nechybí také sdílení svých výkonů s vašimi přáteli, které aplikace zvládá sama, nebo propojením s jinými aplikacemi (Strava, My Fitness Pal apod.). Samozřejmostí je pak propojení s monitorovacími zařízeními a záznam údajů z nich.
Recenze Cyclemeter | Podobné jako Cyclemeter
Poslední úprava: 2022-10-10 13:21:45

Hodnocení

https://cyclemeter.com/
My Campy

Nenechte se zmást – My Campy nijak nesouvisí s kempováním. Jedná se o aplikaci z dílny společnosti Campagnolo, která se specializuje na výrobu náhradních dílů pro jízdní kola. Právě díky tomu se firma rozhodla podpořit vývoj aplikace My Campy, která za vás bude monitorovat opotřebení jednotlivých součástí vašeho kola, počet najetých kilometrů či čas uběhnutý od posledního servisního zásahu. V aplikace pak najdete také vaši virtuální garáž, ve které můžete spravovat hned několik kol, díky čemuž dokáže My Campy udržovat váš cyklo-vozový park v té nejlepší formě. Vy se tak budete na cestách cítit jistě mnohem bezpečněji.
Recenze My Campy | Podobné jako My Campy
Poslední úprava: 2022-10-10 13:23:06

Hodnocení

https://mycampy.campagnolo.com/#/home

Sdílejte Top 14 Aplikací pro cyklisty

Systm

V rámci tréninku jízdy na kole je velmi zajímavou možností aplikace Systm, kterou si vzala pod svá křídla společnost Wahoo Fitness. Tato firma se mimo jiné zaměřuje na výrobu profesionálních rotopedů a cyklistických trenažerů, a pro komunikaci mezi strojem a uživatelem tak využívá právě aplikaci Systm. Ve vašem telefonu tak najdete komplexní záznam z vašeho cvičení, nejrůznější statistiky či rady, jak trénink zlepšit. V aplikaci se pak nachází také sociální zázemí v podobě videí s profesionálními cyklisty, záznamy z kamer sledujících vrcholové závody, případně průvodci známých lokací vhodných pro jízdu na kole. To vše na jednom místě a pohodlně k dispozici vám nabízí právě platforma Systm.
Recenze Systm | Podobné jako Systm
Poslední úprava: 2022-10-10 13:24:28

Hodnocení

https://eu.wahoofitness.com/systm
Bicycle Maintenance Guide

Hledáte často rady v případě drobných poruch či poškození vašeho kola, ale nedaří se vám najít odpověď? Pak možná právě pro vás je určen Bicycle Maintenance Guide. Jak již název napovídá, jedná se o jakéhosi průvodce servisem jízdního kola. Aplikace je vyvinuta cyklisty pro cyklisty, nechybí tedy srozumitelné vysvětlení problému i jejich následné řešení. Nebude tak pro vás žádný problém například namazat řetěz či vyměnit brzdové destičky. Bicycle Maintenance Guide obsahuje desítky videí, stovky obrázků a řadu nejrůznějších kategorií, díky kterým snadno identifikujete, a následně také vyřešíte téměř každý problém vašeho kola.
Recenze Bicycle Maintenance Guide | Podobné jako Bicycle Maintenance Guide
Poslední úprava: 2022-10-10 13:34:52

Hodnocení

https://bicyclemaintenanceguide.com/
Endur8

Platforma Endur8 v sobě nezahrnuje pouze mobilní aplikaci, ale v podstatě celý ekosystém pro všechny atlety a sportovce. Jeho základem je pak výpočet nejvhodnějších nutričních parametrů na základě individuálních údajů každého uživatele. Do systému tak zadáte základní parametry, jako je výška, váha nebo věk, a Endur8 vám následně doporučí tu nejvhodnější kombinaci stravy tak, aby váš následný trénink – například jízda na kole – byl co nejvyváženější, a vedl k co nejrychlejším a déle trvajícím výsledkům. To vše vytváří Endur8 na základě rad odborníků z řad profesionálních sportovců, kteří možná právě vám prostřednictvím této platformy doporučí to nejlepší.
Recenze Endur8 | Podobné jako Endur8
Poslední úprava: 2022-10-10 13:39:56

Hodnocení

https://www.endur8.com/
EatMyRide

Podobně jako Endur8 funguje také aplikace EatMyRide, ta se však zaměřuje výhradně právě na cyklistiku. Máte přehled o tom, kolik nutrientů potřebujete, chcete-li vyrazit na delší výlet na kole? Nebo kolik kalorií na vaší vyjížďce spálíte? Pokud ne, EatMyRide vám v tomto směru nabízí pomocnou ruku. V programu tak nechybí plánování jídelníčku či pitného režimu, ale také například spotřeba glykogenu v průběhu jízdy na kole. Aplikace se pak snaží k problematice vyvážení pohybu a stravy přistupovat individuálně, a může vám tak připravit plán jako šitý na míru vašim potřebám a očekáváním.
Recenze EatMyRide | Podobné jako EatMyRide
Poslední úprava: 2022-10-10 13:41:31

Hodnocení

https://eatmyride.com/

Share 14 Best Aplikací pro cyklisty