Top 15 Realitních portálů

Realitní portály tvoří v tuzemsku poměrně obsáhlý segment. Co byste měli vědět, než se na nich vydáte nakupovat nebo prodávat svou nemovitost?
 
Jak zdárně prodat nebo koupit nemovitost
 
Nákup a prodej nemovitosti je pro většinu běžných uživatelů velkou výzvou. V obou případech jde o značnou finanční investici a nevyplatí se tak nic podcenit.
Při prodeji se budete nejprve rozhodovat o tom, jestli si troufnete vše realizovat sami. Budete tak muset nejprve svou nemovitost připravit, odprezentovat, zajistit jí náležitou propagaci a komunikovat s potenciálními kupujícími.
Navíc se musíte připravit na to, že budete odrážet až nepříjemný zájem realitních makléřů, kteří cítí příležitost a šanci na provizi.
Prodej svépomocí tak v první řadě stojí poměrně dost času, ale na druhou stranu ušetříte peníze právě za provizi realitní kanceláři. Ovšem čas není jedinou komoditou, o kterou se bude „hrát“. Tou druhou jsou vaše nervy. Prodej svépomocí zkrátka stojí jisté usilí.
Je i potřeba si zvážit, jak moc ovlivnitelní jste ve vyjednávání a zda umíte nepodlehnout kupujícím, jejichž hlavním cílem je umluvit vás ohledně slevy. Zejména pokud na prodej spěcháte, může časová tíseň hrát proti vám.

Nepoctivý realitní makléř vám může notně znepříjemnit život i při nákupu nemovitosti. Důkladně prověřit byste si měli právní i technický stav nemovitosti, ale také osobu samotného prodávajícího. Pokud se makléři či prodejci evidentně nechce předložit příslušné dokumenty nebo na vás nadměrně tlačí, rozhodně na nákup dané nemovitosti nekývněte.
Vidět chtějte smlouvu, na základě které je nemovitost nabízena realitní kanceláří, určitě i výpis z katastru nemovitostí a nabývací titul. Běžným zádrhelem ve smlouvě je problematická rezervační záloha, která je ale obvyklá u většiny realitek.
Budete-li kupovat nemovitost přes realitní kancelář, měla by to být ta, která má exkluzivní smlouvu. Důvod je jednoduchý, žádný jiný zájemce vás nepředstihne třeba už ve fázi, kdy jste začali shánět potřebné prostředky.
Aktuálním trendem je rovněž výrazný vstup moderních technologií. Prohlídky se realizují online, smluvní dokumentace podepisuje elektronicky. To výrazně šetří čas a zjednodušuje život prodávajícímu i kupujícímu. Tomu odpovídá i to, že dlouhodobě se nemovitosti prezentují hlavně na internetu. Které realitní portály v Česku máme?

Bezrealitky.cz

Coby provozovatel je uvedena stejnojmenná společnost Bezrealitky s. r. o. Zakladatelé webu za sebou mají už 14 let působení na českém trhu. Aktuálně web patří k nejpopulárnějším svého druhu u nás, zaznamenává cca 2 miliony návštěv měsíčně.
Server je určen všem, kteří chtějí svoji nemovitost přímo zájemcům. To znamená přesně v duchu svého názvu bez realitky, a tedy levněji, bez provize. Na webu tak probíhá přímý prodej bytů, domů a pozemků. Stejně tak zde seženete nemovitost k pronájmu.
Aktuální statistiky uvádějí, že každý měsíc se na tomto serveru prodá kolem 800 nemovitostí. Čísla pronájmů jsou ještě vyšší, dosahují téměř 4 000 nemovitostí.

Recenze Bezrealitky.cz | Podobné jako Bezrealitky.cz
Poslední úprava: 2022-04-05 09:49:30

Hodnocení

https://www.bezrealitky.cz/

Sdílejte Top 15 Realitních portálů

Sreality.cz

Web patří pod tuzemskou společnost Seznam.cz. Ten založil už v roce 1996 český podnikatel Ivo Lukačovič.
Server Sreality.cz je v tuzemsku v tomto segmentu dominantní, a to tehdy, pokud bychom počítali servery nejen prodejní, ale i ty obsahové. Sdružení pro internetový rozvoj uvedlo, že právě tento web má nejvyšší sledovanost.
Tomu ostatně odpovídá i to, že má momentálně největší nabídku nemovitostí v ČR. K dispozici jsou na portálu byty, domy, novostavby, nebytové prostory, pozemky a další reality k prodeji, ale i k pronájmu. Nabídky pocházejí od majitelů nemovitostí nebo realitních kanceláří.

Recenze Sreality.cz | Podobné jako Sreality.cz
Poslední úprava: 2022-04-05 09:52:13

Hodnocení

https://www.sreality.cz/
České reality

Jakožto oficiální provozovatel serveru je uvedena společnost Český internet s.r.o. to je poskytovatel internetových služeb z Českých Budějovic.
Coby jeden ze spolumajitelů je uveden Jiří Stejskal, podnikatel v oboru realit, který ale původně začínal v kulturní sféře. Ten společnost založil v roce 1998 se svým bratrem. Pod stejnou značku náleží taktéž portál MoravskéReality.cz.
Na portálu se dnes nachází téměř 39 000 nabídek. Ty zahrnují byty, domy, pozemky, chaty, chalupy i kanceláře. A to jak k prodeji, tak i k pronájmu. Celkem na webu působí bezmála 900 realitních kanceláří i soukromých osob.

Recenze České reality | Podobné jako České reality
Poslední úprava: 2022-04-05 09:55:18

Hodnocení

https://www.ceskereality.cz/
Bazoš

Portál Bazoš.cz existuje už od roku 2003. Stojí za ním Ing. Radim Smička. Zajímavé je, že dosud jako podnikatel využívající živnostenské oprávnění, projekt nebyl převeden pod žádnou obchodní společnost.
Web Bazoš.cz není čistě realitním portálem, jeho realitní sekce je nicméně velmi významná. Vedle kategorie Auta, Potřeby pro děti, Potřeby pro dům a zahradu a inzerce související se zvířaty patří sekce s realitami k vůbec nejnavštěvovanějším.
Ostatně server navštíví okolo 2,8 milionu reálných uživatelů měsíčně, což je velmi solidní uživatelská základna. Inzerovat tu lze zcela zdarma.

Recenze Bazoš | Podobné jako Bazoš
Poslední úprava: 2022-04-05 10:04:16

Hodnocení

https://www.bazos.cz/
Dům realit

Dům realit coby profesionální organizace nabízí svým klientům dokonalý servis od A do Z, za který si samozřejmě připlatíte. To znamená, že početná armáda realitních makléřů vám nemovitost vybere, pomůže se zařízením hypotéky, zajistí právní servis a nemovitost prodá. Všechno běží jako dobře namazaný stroječek. Realitní kancelář Dům realit působí na území celé České republiky, kde má i svoje četné pobočky v podobě kanceláří. Firemní úspěch stojí a padá se schopnostmi jejich makléřů, jak uvádějí na svých webových stránkách, a tak hodně záleží, kterého makléře zrovna „vyfasujete“.
Recenze Dům realit | Podobné jako Dům realit
Poslední úprava: 2022-04-05 10:26:42

Hodnocení

https://www.dumrealit.cz/

Sdílejte Top 15 Realitních portálů

iDNES reality

Bydlete na správné adrese, zní motto realitního webu, který patří pod portál iDnes. Ten náleží do koncernu MAFRA a.s Andreje Babiše.
V současnosti je tento web dokonce druhý nejnavštěvovanější internetový portál s nemovitostmi u nás. Již v říjnu 2014 statistiky uváděly nabídku kolem 100 000 nemovitostí a návštěvnost dosahující 266 000 reálných uživatelů.
Hlavní předností je jednoduché vyhledávání realit. Publikaci lze realizovat prostřednictvím klientské administrace. Realitní kanceláře a makléři mohou využít online systém, který umožňuje správu a export nabídek na více než 35 realitních serverů.

Recenze iDNES reality | Podobné jako iDNES reality
Poslední úprava: 2022-04-05 10:35:35

Hodnocení

https://reality.idnes.cz/
UlovDomov

Za tímto realitním portálem je stejnojmenná společnost UlovDomov.cz s.r.o. Inzertní portál byl spuštěn již v roce 2015.
Stojí za ním trojice Tomáš Brychta, Martin Březina a v roli CEO Michal Hrbatý. Ti jsou podepsáni rovněž pod projektem IdeálníNájemce.cz. Později se však značka stala součástí skupiny Miton, pod níž patří třeba Rohlík.cz nebo Bonami.cz.
Web UlovDomov.cz se zaměřuje výhradně na pronájmy. Celkem již zaznamenal více než 28 500 pronajímatelů, mezi nimiž jsou i realitní kanceláře. Na druhé straně tvoří přístup plných 14 000 zájemců o bydlení.

Recenze UlovDomov | Podobné jako UlovDomov
Poslední úprava: 2022-04-05 10:52:25

Hodnocení

https://www.ulovdomov.cz/
Eurobydlení.cz

Web Eurobydlení.cz dnes náleží mezi tři nejnavštěvovanější realitní weby u nás. Denně se na něj podívají až desítky tisíc unikátních návštěvníků.
Na tuzemském trhu existuje od roku 2015. V současnosti nabízí k prodeji i k pronájmu různé druhy nemovitostí komerčního i soukromého rázu, jako jsou byty, domy, pozemky, chaty, ale i nebytové prostory.
Pod projektem je podepsána chomutovská společnost Sqele s.r.o. Ta provozuje i realitní portál Reality.tiscali.cz a další projekty stejného zaměření. Stejně tak patří pod tento server i kompletní a ucelené řešení pro realitní kanceláře.

Recenze Eurobydlení.cz | Podobné jako Eurobydlení.cz
Poslední úprava: 2022-04-05 10:59:18

Hodnocení

https://www.eurobydleni.cz/
Hyperinzerce

Pod celou službou je jakožto provozovatel podepsána pražská společnost HyperMedia, a.s. Počátek její činnosti datujeme do roku 2003.
Hyperinzerce není přímo realitní web. Nicméně se jedná o největší inzertní portál v tuzemsku. Nachází se na něm více než 1 milion inzerátů ve 40 různých kategoriích. Reality a bydlení je pak jednou z nich. Celkovou uživatelskou základnu tvoří asi 3 000 000 návštěvníků měsíčně.
Inzerát lze podat zcela zdarma, díky tomu máte jako uživatelé velmi dobrou šanci na to, že se vám podaří koupit i prodat nemovitost.

Recenze Hyperinzerce | Podobné jako Hyperinzerce
Poslední úprava: 2022-04-05 11:00:47

Hodnocení

https://hyperinzerce.cz/
HyperReality

Společnost HyperMedia, a.s. provozuje taktéž vlastní realitní server, který se zaměřuje přímo a pouze na nemovitosti. Dostal název jednoduše HyperReality.cz. Patří mezi přední specializované realitní portály u nás.
Jedná se o realitní portál, kde najdete byty na prodej i k pronájmu, rodinné domy, chaty a chalupy, pozemky, novostavby a komerční objekty. Nachází se na něm nabídky realitních kanceláří, ale i nabídky přímých inzerentů.
V současnosti tak web obsahuje kolem 100 000 inzerátů od více než 9 000 realitních makléřů a několika tisíc přímých inzerentů.

Recenze HyperReality | Podobné jako HyperReality
Poslední úprava: 2022-04-05 11:03:50

Hodnocení

https://www.hyperreality.cz/

Sdílejte Top 15 Realitních portálů

Realcity.cz

Web patří pod české vydavatelství VLTAVA LABE MEDIA a.s, jehož stávajícím majitelem je Penta Investments. Ve funkci generálního ředitele působí Vít Nantl.
REALCITY je největší tuzemské vydavatelství zaměřené na realitní trh. Vzniklo v roce 2016 sloučením dvou velikánů REALCITY a GRAND REALITY. Od prosince roku 2017 je součástí právě VLTAVA LABE MEDIA a.s.
V současné době web obsahuje kolem 16 000 nabídek. Vybrat si můžete z nemovitostí k prodeji, pronájmu, ale i těch, které se prodávají v dražbě. Jít může o byt, dům, pozemek, rekreační či komerční objekt, případně jiný typ stavby.

Recenze Realcity.cz | Podobné jako Realcity.cz
Poslední úprava: 2022-04-05 11:11:26

Hodnocení

https://www.realcity.cz/
Annonce

Annonci si bude celá řada čtenářů pamatovat spíše v podobě tištěných novin, které začaly vycházet zásluhou Josefa Kudláčka už v roce 1990. A vycházejí stále, nicméně dnes nemůže Annonce chybět ani na internetu.
V současnosti jak web, tak i jeho tištěná podoba patří do mediální skupiny VLTAVA LABE MEDIA a.s. K tomuto známému vydavatelství se web připojil v roce 2017.
Dnes se Annonce může pyšnit cca 400 000 reálných uživatelů měsíčně, kteří mají k dispozici více než 240 000 inzerátů denně. Ač Anonnce není přímo realitním serverem, sekce s realitami je obsažena rovněž a nabízí nemovitosti na prodej i k pronájmu.

Recenze Annonce | Podobné jako Annonce
Poslední úprava: 2022-04-05 11:12:41

Hodnocení

https://www.annonce.cz/reality.html
Avizo

Server provozuje společnost AVÍZO MEDIA, a.s pocházející z Ostravy. Inzertní portál provozuje již od roku 1996.
V současnosti má portál už kolem 1 000 000 návštěv za měsíc. Ač tak Avizo není čistě realitním serverem, široká uživatelská základna mu jednoznačně zajistila prostor mezi nejlepšími portály tohoto typu v Česku. Prodávat zde zájemci mohou nemovitosti, auta a další produkty a služby.
Co se týče nemovitostí, kupovat a prodávat lze touto cestou byty, domy, chaty, pozemky, garáže i komerční objekty.

Recenze Avizo | Podobné jako Avizo
Poslední úprava: 2022-04-05 11:17:54

Hodnocení

https://www.avizo.cz/
Reality.cz

Oborový web patří pod společnost, jejíž plný název zní Reality.cz katalog nemovitostí s.r.o. Ta pochází z Prahy.
Samotný web byl založen již v roce 1996 a dnes se řadí k nejznámějším projektům svého druhu na českém internetu. Jedná se i o nejdéle působící realitní web v ČR, který se zasadil o to, že reality pronikly na internet. Nyní je stejným průkopníkem ohledně mobilních aplikací.
Momentálně server funguje jakožto katalog průměrně 80 000 nemovitostí z nabídky více než 1 000 realitních společností z Čech, Moravy i Slezska. Nabídku tvoří byty a domy na prodej, pozemky, rekreační a komerční objekty. Pyšní se i vysokou návštěvností 100 000 unikátních návštěvníků každý měsíc.

Recenze Reality.cz | Podobné jako Reality.cz
Poslední úprava: 2022-04-05 11:32:41

Hodnocení

https://www.reality.cz/
eReality.cz

Web je provozován společností PROLUX - Consulting spol. s r.o., což je realitní kancelář působící v Teplicích.
Server se profiluje coby realitní vyhledávač zahrnující veškeré realitní nabídky v ČR. Sám o sobě tedy žádné nemovitosti neprodává. Pouze filtruje realitní zakázky z velkého množství dalších webových serverů.
Důvodem pro jeho založení byla snaha o nejkomplexnější vyhledávací služby na českém realitním trhu a eliminování roztříštění na mnoho inzertních portálů.

Recenze eReality.cz | Podobné jako eReality.cz
Poslední úprava: 2022-04-05 11:39:00

Hodnocení

https://www.ereality.cz/

Share 15 Best Realitních portálů