Top 15 Pojišťovacích portálů

Pojištění představuje velmi užitečný nástroj, který nás může chránit před řadou nepříjemností. Jak si ho vybrat a které portály zaměřené právě na pojištění máme v Česku?
 
Proč se zajímat o pojištění a jak na jeho srovnání
 
Obecně pojištění definujeme jako závazek pojistitele vůči pojistníkovi. Tento závazek je podložen pojistnou smlouvou. Pojištění se sjednává ve prospěch pojistníka, jeho záměrem je tlumit dopad konkrétní negativní události. V pojišťovnické terminologii hovoříme přesněji o tzv. události škodní. Oním dopadem se pak rozumí určitá vzniklá škoda.
S jistou nadsázkou lze říci, že vysloveně špatná pojištění neexistují. Existuje však nemálo cest, jak si pojištění špatně sjednat.
Pojistka obecně, ať se týká majetku nebo vašeho zdraví či přímo života, musí být dimenzována tak, aby pokryla požadovaná rizika. V ideálním případě byste neměli být pojištění nedostatečně, ale nemá ani opodstatnění sjednávat si komplexní pojištění čistě „pro jistotu“.
Přizpůsobit je zapotřebí nejen rozsah pojištění, ale i jeho typ. Jako lidé procházíme různými životními situacemi a potřeba pojištění se může měnit i v různých životních etapách. Odpovídat aktuálním potřebám by tak měl i soubor všech našich pojistek.

V raném věku si můžeme vystačit pouze s povinnou pojistkou pro automobil, případně s příležitostně sjednaným cestovním pojištěním. S rodinou a závazky v podobě například hypotéky na bydlení už můžeme rovněž začít přemýšlet například o pojištění životním. Stejně tak si budeme zřejmě již potřebovat pojistit i vlastní nemovitost.
Ani skutečnost, že se pojistíme proti všem potenciálním rizikům naštěstí neznamená, že nás musejí pojistky stát neúměrně mnoho peněz.
Ušetřit lze, pokud si umíme tento produkt navrhnout správně. To dnes díky internetu a jeho možnostem není těžké. Navíc to nevyžaduje ani návštěvu kamenné pobočky. Odborníky máte doslova na dosah ruky, řadu informací navíc díky pojistným portálům zvládnete načerpat sami.
Zároveň pak tyto weby fungují i jako internetové srovnávače, které vám pomohou snadno najít a porovnat z pohledu spotřebitele zcela nejdůležitější parametr – cenu. Které portály patří v oblasti pojišťovnictví na českém internetu k těm nejlepším?
 

Rixo

Značku Rixo provozuje stejnojmenná společnost RIXO a.s. Ta je členem skupiny EMMA Capital. První nápad na založení pojišťovací služby se objevil již v roce 2015.
Dnes tento poskytovatel sebe samotného definuje jako online pojišťovací službu. Od roku 2018 využívá vlastní technologii. Díky ní dokáže všechny procesy automatizovat a nabídnout čistě online srovnávání pojišťoven. Od přelomu let 2019 a 2020 působí značka právě pod názvem Rixo.
Aktuálně pokrývá širokou oblast různých typů pojistek v podobě autopojištění, pojištění nemovitosti, životního pojištění, úrazového pojištění nebo pojištění odpovědnosti. Současně vytváří individualizované nabídky vykrývající všechny potřeby klientů a umí nabídky posléze i monitorovat.

Recenze Rixo | Podobné jako Rixo
Poslední úprava: 2022-06-06 08:52:10

Hodnocení

https://www.rixo.cz/

Sdílejte Top 15 Pojišťovacích portálů

Top-pojištění

Značku Top-Pojištění provozuje stejnojmenná společnost Top-Pojištění.cz s.r.o. Ta byla založena v roce 2005, ještě pod názvem Pojištění online s.r.o. Ihned v roce 2005 došlo zároveň k přejmenování značky na Top-pojištění.
Portál začínal jako online srovnávač, současně šlo o vůbec první srovnávač povinného ručení na českém internetu. I v současnosti poskytuje srovnávání autopojištění. K němu však přidává již také cestovní pojištění a pojištění domácnosti.
V roce 2021 se pak odehrála fúze webu Top-pojištění s portálem Ušetřeno. Portál je tak dnes mimo jiné i největším online prodejcem cestovního pojištění v tuzemsku.

Recenze Top-pojištění | Podobné jako Top-pojištění
Poslední úprava: 2022-06-06 08:55:50

Hodnocení

https://www.top-pojisteni.cz/
Klik.cz

Portál Klik je provozován společností Klikpojisteni.cz, s.r.o. Společnost vznikla již v roce 2011 a současně již v tomto roce začala prodávat pojistky. Majoritním vlastníkem je společnost Netrisk, která je vlastněna společností TA Associates.
V současné době se Klik rozrostl do srovnávače, který se zaměřuje na povinné ručení, havarijní pojištění, pojištění domácnosti a nemovitosti, cestovní pojištění a životní pojištění. Klik srovnává i půjčky a energie.
Aktuálně portál Klik spolupracuje se všemi stabilními pojišťovnami na českém trhu, a to velmi úspěšně. Celkem už prodal 600 000 pojistek, uvádějí provozovatelé na webu.

Recenze Klik.cz | Podobné jako Klik.cz
Poslední úprava: 2022-06-06 09:04:50

Hodnocení

https://www.klik.cz/
Pojisteni.cz

Počátky tohoto portálu sahají do roku 2007. Právě v tomto roce byla založena společnost www.POJISTENI.cz, a.s., původně pod názvem WEDOS, a.s.
Již v začátcích svého působení, , konkrétně od roku 2008, společnost, prostřednictvím webu nabízela pojistné produkty. Zpočátku rozšíření obdobného typu služeb bránila hlavně nedůvěra samotných pojišťoven
Následně se projekt potýkal i s komplikacemi rázu administrativního, nedařilo se jej účinně digitalizovat. V roce 2013 proto na krátkou dobu činnost přerušil. Procesy se však podařilo automatizovat, dnes tak projekt již opět úspěšně funguje a nabízí širokou škálu pojištění a jejich srovnání.

Recenze Pojisteni.cz | Podobné jako Pojisteni.cz
Poslední úprava: 2022-06-06 09:06:39

Hodnocení

https://www.pojisteni.cz/
Měšec

Měšec.cz je internetový zpravodajský server. Jeho vlastníkem je společnost Internet Info, s.r.o. Web se zaměřuje na oblast osobních financí. Ve funkci šéfredaktora projektu nyní působí Dalibor Z. Chvátal, který vystřídal redaktorské posty v několika jiných obdobně zaměřených projektech.
Server se orientuje především na články, které se zabývají různými tématy, jako jsou například bankovní účty, spoření, úvěry, případně mzdy a důchody nebo pracovněprávní otázky.
Pochopitelně pak na serveru nemohou v rámci komplexního přehledu chybět ani srovnávače pojištění pro různé kategorie – zdraví, život, automobil nebo cestování.

Recenze Měšec | Podobné jako Měšec
Poslední úprava: 2022-06-06 09:07:44

Hodnocení

https://www.mesec.cz/

Sdílejte Top 15 Pojišťovacích portálů

ePojištění.cz

Portál ePojištění,cz je provozován stejnojmennou společností ePojisteni.cz, s.r.o. Ta je členem skupiny Srovnejto.cz a.s.
Značka se zaměřuje na internetové srovnání pojištění a jeho prodej. Již od roku 2008 spolupracuje s pojišťovnami na základě registrace, od roku 2019 též v pozici samostatného zprostředkovatele. V současné době je dokonce největším a nejvýznamnějším poskytovatelem online pojištění v Česku. V nabídce má cestovní pojištění, pojištění vozidel, pojištění pro domácnost i životní pojištění.
Fungování projektu je založeno především na bázi převedení činností do online prostoru. To generuje významně nižší náklady a dovoluje nabízet výhodnější podmínky oproti tradičním pojišťovnám.

Recenze ePojištění.cz | Podobné jako ePojištění.cz
Poslední úprava: 2022-06-06 09:09:10

Hodnocení

https://www.epojisteni.cz/
Srovnejto.cz

Historie projektu Srovnejto.cz se začíná psát v roce 2007. V tomto roce dochází k založení společnosti Elephant Orchestra. Ve stejném roce se rodí slovenský portál Superpoistenie.sk. O rok později na scénu přichází český projekt ePojištění.
V roce 2014 se pak Elephant Orchestra a ePojištění.cz spojují ve společnosti NetBrokers Holding. Ta se od roku 2019 stává součástí mezinárodní skupiny Bauer Media Group. S portálem Srovnejto.cz pak na trh vstupuje v roce 2019.
Srovnejto.cz se definuje jakožto lídr ve srovnávání finančních produktů. Zaměřuje se na pojištění, energie, ale i úvěry. Jeho výhodou je hlavně maximálně transparentní přístup.

Recenze Srovnejto.cz | Podobné jako Srovnejto.cz
Poslední úprava: 2022-06-06 09:11:21

Hodnocení

https://www.srovnejto.cz/
Porovnej24

Co se týče pozadí portálu Porovnej24, rozkrývají jej sami provozovatelé na webu. Ti uvádějí doslovně, že technickým provozovatelem portálu je společnost AOF s.r.o., jako garant finanční sekce je uvedena společnost Financial Solutions and Services s.r.o.,
Tento projekt se orientuje na srovnání a sjednání finančních produktů přes internet. Konkrétně se jedná o produkty pojišťoven a dodavatelů energií. Zároveň web garantuje nejlepší možnou cenu a velké množství slev.
Aktuálně server nabízí 2 300 nabídek od 80 firem. To z něj činí největší a zároveň nejnavštěvovanější srovnávač finančních produktů s možností následného sjednání v Česku. Výhodou je nejen široká nabídka, data pro srovnávač jsou zároveň denně aktualizována.

Recenze Porovnej24 | Podobné jako Porovnej24
Poslední úprava: 2022-06-06 09:12:43

Hodnocení

https://www.porovnej24.cz/
Srovnávač.cz

Portál Srovnávač.cz je provozován stejnojmennou společností Srovnávač.cz, s.r.o. Svým zákazníkům nabízí služby a rovněž pomáhá ušetřit už od roku 2007.
Projekt se zaměřuje výhradně na různé typy pojištění, mezi kalkulátory tak například nenajdete srovnání energií nebo půjček, jak bývá obvyklé. V nabídce konkrétně má pojištění pro váš majetek, automobil, ale i pro vás samotné v podobě cestovního pojištění a pojištění odpovědnosti. Zároveň po předchozí domluvě slibuje dojednat rovněž volitelně i na webu nedostupné druhy pojištění.
Web se pyšní především propracovaným zákaznickým servisem, a to v průběhu celého uzavřeného pojištění.

Recenze Srovnávač.cz | Podobné jako Srovnávač.cz
Poslední úprava: 2022-06-06 09:13:50

Hodnocení

https://www.srovnavac.cz/
Pojištění.com

Coby provozovatel portálu je v jeho zápatí uvedena společnost e-Finance Makléři, s.r.o. Což je společnost působící na českém trhu již od roku 1999.
Jedná se o jednu z největších tuzemských společností poskytující poradenskou a zprostředkovatelskou činnost v oblasti krytí pojistných rizik. Zaměření projektu Pojištění.com na pojistky, jak ostatně vyplývá i z jeho názvu, proto z těchto zkušeností zcela logicky vychází.
Samotný srovnávač „umí“ poměrně širokou škálu pojištění a zahrnuje i méně obvyklé pojistky, například ty pro domácí mazlíčky. V současnosti se proto jedná o jeden z největších pojišťovacích serverů našeho trhu.

Recenze Pojištění.com | Podobné jako Pojištění.com
Poslední úprava: 2022-06-06 09:16:50

Hodnocení

https://www.pojisteni.com/

Sdílejte Top 15 Pojišťovacích portálů

Srovnátor

Jak prozrazují přímo provozovatelé na webu, web s příznačným názvem Srovnátor provozuje firma PFP, dceřiná společnost největší české makléřské společnosti RENOMIA. Společnost je oficiálně zapsána v registru vedeném Českou národní bankou jako samostatný zprostředkovatel.
V nabídce tohoto srovnávacího portálu tak najdete například havarijní pojištění, pojištění majetku i pojištění řidiče. Vždy se jedná o aktuální nabídky, které vám skutečně pomohou ušetřit, slibuje dále samotný Srovnátor.
Zároveň garantuje respekt k soukromí uživatelů a zcela nezávislé porovnání cen. Využít můžete rovněž telefonickou linku, kde lze získat další informace.

Recenze Srovnátor | Podobné jako Srovnátor
Poslední úprava: 2022-06-06 09:18:32

Hodnocení

https://www.srovnator.cz/
Suri.cz

Pod názvem, který na první pohled uživateli nemusí nic prozradit, se rovněž skrývá internetový srovnávač.
Stejně jako v případě Srovnátoru jej provozuje společnost PFP s.r.o. Tato společnost je dceřinou společností největší tuzemské makléřské společnosti RENOMIA. Rovněž je zapsána v registru vedeném Českou národní bankou jako samostatný zprostředkovatel.
Algoritmus Suri se zaměřuje v první řadě na porovnávání pojistek, a to v kategoriích nazvaných Vozidla, Domácnost, Finance, Život, Cestování a Byznys. Celkem spolupracuje s 15 pojišťovnami. Do budoucna má značka PFP nemalé ambice stát se jednou z vedoucích firem na pojišťovacím on-line trhu.

Recenze Suri.cz | Podobné jako Suri.cz
Poslední úprava: 2022-06-06 09:20:09

Hodnocení

https://www.suri.cz/
VyberPojištění

Coby provozovatel portálu VyberPojištění.cz je uvedena společnost CIC plus, a.s. Ta se definuje jakožto nezávislý subjekt, který pro své klienty zajišťuje veškeré služby spojené s výběrem a správou pojištění, hlášením škod a jejich likvidací.
Web VyberPojištění doslova svým názvem zákazníka vybízí k tomu, aby si vybral výhodné pojištění. Učinit tak může s hned 12 různými pojišťovnami. Ovšem pozor, na portálu je možné porovnávat a sjednávat pouze pojištění vozidel.
Kromě výrazných slev slibují provozovatelé rovněž benefit v podobě komplexního servisu a asistence a pravidelných aktualizací již sjednané pojistky.

Recenze VyberPojištění | Podobné jako VyberPojištění
Poslední úprava: 2022-06-06 09:24:44

Hodnocení

https://vyberpojisteni.cz/
Hyperfinance.cz

Za portálem HyperFinance.cz stojí společnost Bezvafinance s.r.o. Ta je samostatným online zprostředkovatelem spotřebitelských úvěrů s licencí od České národní banky.
Projekt Hyperfinance.cz svým klientům primárně slibuje pomoci při výběru nejrůznějších bankovních a nebankovních produktů. Jeho součástí je však i srovnávač půjček a tarifů mobilních operátorů, kalkulátor cen energií, ale právě i pojištění.
Využít máte možnost srovnání pojištění vozidel a cestovní, životní a úrazové pojistky. V tomto směru slibuje hlavně rychlé a jednoduché srovnání, ale i reálnou finanční úsporu.

Recenze Hyperfinance.cz | Podobné jako Hyperfinance.cz
Poslední úprava: 2022-06-06 09:26:36

Hodnocení

https://www.hyperfinance.cz/
Levny.cz

Pod projektem je podepsána společnost téhož názvu, Levny.cz s.r.o. ta pochází z Pardubic a jedná se o nováčka, založena totiž byla teprve v roce 2019.
V duchu svého názvu přímočaře server Levny.cz v rámci svého motta vyzývá své uživatele k tomu, aby s ním ušetřili. A to na zemním plynu, investicích nebo právě pojištění. Sem patří povinné ručení, cestovní pojištění a pojištění majetku.
Ušetřit můžete podle provozovatelů projektu až několik tisíc korun. A to jednoduše, čistě online a samozřejmě zcela zdarma. V případě jakýchkoli dalších dotazů můžete využít navíc i kontaktní formulář nebo telefonickou linku.

Recenze Levny.cz | Podobné jako Levny.cz
Poslední úprava: 2022-06-06 09:27:28

Hodnocení

https://levny.cz/

Share 15 Best Pojišťovacích portálů