Top 15 Video portálů

Video je jedním z nejpopulárnějších typů obsahu na internetu. Odpovídá tomu i obliba video portálů. Které patří k těm nejlepším u nás?
 
Když nevíte, na co se podívat
 
Videa jsou na internetu nesmírně populárním zdrojem (nejen) zábavy. Věděli jste, že aktuální statistiky říkají, že průměrný uživatel stráví na mobilních zařízeních sledováním videí dokonce 3,7 hodiny denně?
Jednotlivá videa jsou pro sledování sdružována na speciálních webech. Některé z nich vyžadují placený přístup, pochopitelně znatelně oblíbenější jsou ty, které nabízejí obsah ke zhlédnutí zdarma.
Videoportály s volně dostupným obsahem představují fenomén, který není ryze novodobý. Etapu nejvýraznějšího zájmu zažívají přibližně od počátku nového milénia. Asi nejlepším příkladem je projekt, který je bezesporu v této kategorii nejznámější – Youtube.
Charakteristické je pro tento typ serverů hlavně třídění obsahu do kategorií. To má význam primárně pro uživatele, jemuž tímto způsobem web usnadňuje nalezení relevantního obsahu.
Videoportály nabízejí značně různorodý obsah od zpravodajství a kulturních programůaž po pořady po děti. Některé z nich jsou úzce odborně zaměřené. Slouží proto jako vzdělávací platformy pro širší veřejnost.
A v mnoha případech nejen pro ni. Například projekt Journal of Visualized Experiments (JoVE) je recenzovaný vědecký časopis, který publikuje experimentální metody ve videoformátu. Původem britský projekt sídlí v Cambridge a byl založen v prosinci 2006. Jeho generálním ředitelem a spoluzakladatelem je Moshe Pritske
Obdobně zajímavé projekty existují i u nás. Tuto skutečnost reflektuje i náš žebříček, který přináší průřez tím nejzajímavějším, co lze vidět na českém internetu.
Navzdory tomu, že český uživatel nebude trpět jazykovou bariérou a může je tedy informačně vytěžit stejně jako české servery, nebyly z důvodu zachování konzistentního pojetí do výběru zařazeny videoportály ze Slovenska (JOJ TV nebo Markíza). Pro úplnost však zmínku o nich v tomto úvodu ponechme.

Stream.cz

Videoportál založil už v roce 2006 podnikatel Miloš Petana. O rok později projekt odkoupila společnost Seznam. Mezi lety 2019 a 2021 proto platforma používala název Televize Seznam, nicméně později se vrátila k původnímu názvu Stream.
Stream byl původně vytvořen jakožto platforma pro původní profesionální obsah, uživatelský obsah a hudební videoklipy. Hudební obsah se však přesunul na platformu Mixer, která svůj provoz v roce 2016 ukončila.
K nejznámějším původním pořadům Streamu patří například seriál Kancelář Blaník nebo Peklo na talíři zakladatele Pražského kulinářského institutu Romana Vaňka.

Recenze Stream.cz | Podobné jako Stream.cz
Poslední úprava: 2022-05-23 08:33:08

Hodnocení

https://www.stream.cz/

Sdílejte Top 15 Video portálů

Voyo

Portál Voyo je v provozu od roku 2011. Jedná se o českou placenou VOD (video na vyžádání) službu poskytující filmy, seriály a pořady online.
Původně však portál TV Nova začínal jako bezplatný archiv pořadů z produkce této komerční televize a zároveň šlo o prostor pro živé vysílání některých pořadů a zároveň sportovních přenosů. V roce 2021 přinesla Nova originální seriály a celovečerní filmy dostupné pouze na Voyo.
Co se týče původní tvorby, zejména lze na Voyo sledovat známý seriál Ordinace v růžové zahradě 2, kterou diváci v minulosti mohli vídat na televizních obrazovkách.

Recenze Voyo | Podobné jako Voyo
Poslední úprava: 2022-05-23 08:38:45

Hodnocení

https://voyo.nova.cz/
iDnes KINO

Služba iDnes KINO je projektem serveru iDnes. A to ne tak zcela novým, služba nahradila dříve fungující videoportál Playtvak.
K nejznámějším pořadům tohoto projektu patřily Single Lady nebo Single Man, svůj satirický formát s názvem Pořad zde měl i Luděk Staněk, který se později přesunul na konkurenční Stream a ještě později na Mall TV. Oblíbené pořady z původního serveru se na nový portál přesunuly.
Zároveň k portálu přísluší i projekt iDnes TV, který funguje rovněž pod záštitou iDnes, respektive mediální skupiny MAFRA, a.s.

Recenze iDnes KINO | Podobné jako iDnes KINO
Poslední úprava: 2022-05-23 08:40:18

Hodnocení

https://kino.idnes.cz/
Česká televize

Samotná Česká televize vznikla v roce 1992. Navázala na působení tehdejší Československé televize, která svoje vysílání zahájila již v roce 1957.
Česká televize vlastní sekci s videi pojmenovala jednoduše iVysílání. Nabízí v ní filmy, seriály, ale i zpravodajství, pořady kulturní nebo programy pro děti. Samostatnou kapitolu tvoří živé vysílání. Jde tak prakticky o internetový archiv České televize.
Původní televizní produkce zahrnuje různé typy pořadů. Z těch aktuálních si diváci oblíbili například pořady StarDance …když hvězdy tančí a Peče celá země, případně i četné seriály. Z těch nejúspěšnějších titulů posledních let za všechny jmenujme například Most!

Recenze Česká televize | Podobné jako Česká televize
Poslední úprava: 2022-05-23 08:41:46

Hodnocení

https://www.ceskatelevize.cz/
Dramox

Dramox je platformou, která vznikla v roce 2020. V českých poměrech se jednalo o přelomový projekt. Nabídl totiž možnost online streamování divadelních představení. Zakladateli jsou Martin Zavadil, Radim Horák a Martin Hájek.
Hlavní myšlenkou Dramoxu je především přiblížit divadlo lidem a zároveň tím propagovat divadelní tvorbu. Zájemci si tak mohou pustit představení nová, ale i ta, která již v repertoáru divadel aktuálně nejsou. Například Dejvické divadlo nabídlo archivní Příběhy obyčejného šílenství.
Služba je zpoplatněna. Její nabídka je skutečně zajímavá. Momentálně je do vysílání tvorby online zapojeno už více než 140 tuzemských divadel.

Recenze Dramox | Podobné jako Dramox
Poslední úprava: 2022-05-23 08:43:00

Hodnocení

https://www.dramox.cz/

Sdílejte Top 15 Video portálů

Mall TV

Mall TV je českou internetovou televizí, která vznikla v roce 2018. Stojí za ní prakticky kompletní tým bývalého Streamu. Jako šéfproducent na Mall TV působí Lukáš Záhoř. Coby investor je v projektu zapojen Jakub Havrlant.
Internetová televize se věnuje produkci vlastní hrané tvorby. Programová nabídka je tvořena seriály, pořady a výběrovými filmy. Obsah je možné sledovat zcela zdarma, a to přes web, mobilní aplikaci nebo aplikaci pro chytrou TV.
K nejvýznamnějším počinům z dílny Mall TV patří hlavně seriál #martyisdead, jemuž se vůbec jako prvnímu českému seriálu podařilo získat prestižní mezinárodní cenu EMMY.

Recenze Mall TV | Podobné jako Mall TV
Poslední úprava: 2022-05-23 08:48:08

Hodnocení

https://www.mall.tv/
One TV

Sebe samotnou definuje One TV jakožto nejzábavnější internetovou televizi. Projekt vznikl v roce 2015, a to pod záštitou společnosti Extra Online Media s.r.o. Ta provozuje i známý bulvární server eXtra.cz.
Portál nabízí jednak vlastní produkci pořadů, ale také oblíbená uživatelská videa. Konceptem se projekt inspiroval v zahraničí. Důležité především je diváka zaujmout videem již od první vteřiny. Obsah je určen pro mladší cílovou skupinu v rozmezí od 18 do 40 let věku.
K nejsledovanějším pořadům patří hlavně videa komediálního tria 3 v 1, které tvoří herečka Nikol Štíbrová, zpěvačka Martina Pártlová a herečka Veronika Arichteva. Právě Nikol Štíbrová pracuje zároveň jako vedoucí projektu.

Recenze One TV | Podobné jako One TV
Poslední úprava: 2022-05-23 08:58:24

Hodnocení

https://www.onetv.cz/
Kondice

Za projektem stojí mediální skupina VLTAVA LABE MEDIA a.s. Ve funkci generálního ředitele už od roku 2017 působí Vít Nantl.
Videoportál se zaměřuje na zdravý životní styl, jak už to ostatně napovídá i jeho název. Radí tedy, jak se udržet v kondici a jak si zacvičit v pohodlí domova. Web tak i přísluší ke stejnojmennému časopisu. Součástí obsahu jsou články, videa, ale také podcasty s odborníky.
Ovšem pozor, zdarma je k dispozici pouze část veškerého obsahu. Kompletní přístup ke všem položkám je zpoplatněn.

Recenze Kondice | Podobné jako Kondice
Poslední úprava: 2022-05-23 09:00:11

Hodnocení

https://www.kondice.cz/
iPrima

Portál iPrima je internetovým videoarchivem TV Prima. Tato televize byla založena v roce 1993. Aktuálně je na postu generálního ředitele Marek Singer.
Videoportál iPrima.cz je bezplatnou možností, jak se podívat na seriály či jiné pořady z Primy. Kromě vlastní tvorby nabízí televize i přejaté programy zahraniční. V závislosti na licenci pak záleží, jak dlouho budou jednotlivé programy v archivu umístěny.
Co se týče „primáckých“ pořadů, především se popularity dočkalo Ano, šéfe! se Zdeňkem Pohlreichem, soutěž o Česko Slovensko má talent nebo třeba reality show VyVolení V minulosti vlastní pořady Prima nabízela na konkurenčním Streamu.

Recenze iPrima | Podobné jako iPrima
Poslední úprava: 2022-05-23 09:01:42

Hodnocení

https://www.iprima.cz/
eStav TV

Online televize přináší poznatky týkající se stavitelství. Jedná se o čerstvou novinu roku 2022, kterou mohli v pořadech zaznamenat už i pravidelní diváci. Redakce se totiž od tohoto data začala hlásit přímo ze studia eStav.
Nový web vytváří zkušený tým. Stojí za ním lidé, kteří se již 20 let starají o nejnavštěvovanější portály pro stavebnictví, architekturu, bydlení a TZB estav.cz a tzb-info.cz.
Jak sám sebe web charakterizuje, je určen pro každého, kdo staví, opravuje, bydlí, či bydlení pořizuje. Jde o pokračování Youtube kanálu, které nyní tvůrcům umožní absolutní svobodu a kontrolu nad vyprodukovaným obsahem.

Recenze eStav TV | Podobné jako eStav TV
Poslední úprava: 2022-05-23 09:04:45

Hodnocení

https://estav.tv/

Sdílejte Top 15 Video portálů

TV Bydlení

Televize, která radí, jak bydlet lépe a inspiruje své diváky k tomu, aby své domovy měnily k lepšímu. Tak lze charakterizovat TV Bydlení.
Jakožto provozovatel je uvedena společnost Living Media s.r.o. Jedná se o mediální skupinu, která zastřešuje právě segment bydlení, architektury a designu. Tato mladá společnost vznikla v roce 2017 a své sídlo má v Plzni.
Kromě projektu TV Bydlení zastřešuje i další videoportál s názvem TV Architect. Ten se, jak už je patrno z jeho názvu, zaměřuje na architekturu.

Recenze TV Bydlení | Podobné jako TV Bydlení
Poslední úprava: 2022-05-23 09:06:45

Hodnocení

https://www.tvbydleni.cz/
Těšínské divadlo

Těšínské divadlo je v první řadě samozřejmě klasické kamenné divadlo, za kterým musejí diváci vyrazit do Českého Těšína.
Divadlo vzniklo v roce 1945. Jeho souborem během této doby prošla plejáda známých herců, jako byla Květa Fialová, Bronislav Poloczek nebo Michal Kavalčík. Ve funkci uměleckého ředitele momentálně působí Petr Kracik.
Kdo má ale toto unikátní divadlo, kde umělecké soubory kromě češtiny hrají také polsky, daleko, může využít videoportál.

Recenze Těšínské divadlo | Podobné jako Těšínské divadlo
Poslední úprava: 2022-05-23 09:07:57

Hodnocení

https://www.tdivadlo.cz/
naHoru TV

Že video je nesmírně všestranný formát, který má uplatnění v řadě oborů, dokazuje taktéž portál naHoru TV. Skutečně je totiž vyhrazen všem milovníkům hor.
Stojí za ním trojice zakladatelů Aleš Nenička, Lukáš Havránek a Martin Brixí. Ty spojuje vášeň pro sport. Horský videoportál spustila trojice mužů v roce 2021. Jeho hlavní myšlenkou je přenést zájemce na hory, a to naprosto kdykoli.
Obsah je zcela autentický, tvoří ho například příběhy ze zákulisí horských chat nebo osobní zpovědi horolezců či jiných zajímavých osobností z tohoto prostředí.

Recenze naHoru TV | Podobné jako naHoru TV
Poslední úprava: 2022-05-23 09:09:00

Hodnocení

https://www.nahoru.tv/
Film Popular

Portál Film Popular existuje od roku 2017. Jeho vlastníkem je Československá filmová společnost, s.r.o. Za touto společností stojí podnikatel Leoš Pohl.
Web se inspiroval uměleckým uskupením stejného názvu ze 30. let. Jeho cílem je podpora českého a slovenského filmu. Zhlédnout však můžete kromě filmů i dokumenty a seriály. Aktuálně je zde dostupných už několik tisíc videí.
Portál vyžaduje registraci a placený přístup. Videotéku lze využít prostřednictvím stolních počítačů, notebooků, tabletů a chytrých telefonů.

Recenze Film Popular | Podobné jako Film Popular
Poslední úprava: 2022-05-23 09:11:37

Hodnocení

https://filmpopular.joj.cz/
DesignVid

DesignVid sám sebe definuje jakožto jedinečný český design videoportál. Platforma se věnuje hlavně architektuře, módě, technice, produktům, interiérům, médiím a dalším zajímavostem. Portál byl spuštěn v roce 2012.
Stojí za ním magazín Design Mag, který platí za vůbec nejčtenější český on-line design magazín. Videoportál proto primárně má spíše sloužit jako jeho doplněk. Publikována jsou zde videa od designérů, studií, výrobců, značek či velkých médií z celého světa.
Účelem projektu nejsou vysloveně informace o aktualitách, ale má přinášet spíše nejrůznější zajímavosti, předvést zajímavé módní návrhy prostřednictvím přehlídek, nabídnout divákům alternativy vítězných návrhů nebo ukázat pohled na funkčnosti konceptů.

Recenze DesignVid | Podobné jako DesignVid
Poslední úprava: 2022-05-23 09:13:13

Hodnocení

https://www.designvid.cz/

Share 15 Best Video portálů