Top 15 PC her

Rok 2022 je definitivně za námi, přičemž můžeme směle říct, že nám alespoň co se týče videoherního průmyslu přinesl celou řadu zajímavých herních titulů, které se postupem času dost možná zařadí do elitní společnosti těch vůbec nejlepších her všech dob. V tomto článku jsme pro vás vytvořili žebříček patnácti nejlepších počítačových her za uplynulý rok. Snažili jsme se přitom toho, aby byl co nejrozmanitější a zahrnoval co nejvíce různých žánrů, přičemž nezáleží ani tak na tom, na jaké pozici se daný titul umístil. Jedná se zkrátka o patnáctku z nejzajímavějších titulů, které v minulém kalendářním roce videoherní scéna nabídla. Pojďme na to.

Elden Ring

Nemůžeme začít jinak, tato hra od společnosti FromSoftware si během krátké doby dokázala vydobýt snad až kultovní renomé. Pokud jste s ní však neměli dosud žádné dočinění, pojďme si Elden Ring trochu představit. V zásadě se jedná o temné fantasy RPG, které disponuje obrovským otevřeným světem. Je také ideální vstupenkou do světa soulsoborne žánru. Zmíněný otevřený svět však není tím jediným, co Elden Ring nabízí. Stejně tak dostanete hodiny a hodiny zábavy i napětí v chladném a nebezpečném fantasy světě, kde se to jen hemží nepřáteli a krvežíznivými bossy. Hrozba na vás čeká takřka na každém kroku a je jen na vás, zda se s ní dokážete vypořádat. Ostatně, samotný fakt, že hra je jedním z nejlépe hodnocených titulů posledních letech, navíc s ambicí stát se třeba i tou nejlepší hrou všech dob, je více než dostatečnou pozvánkou k tomu, abyste Elden Ring vyzkoušeli.
Recenze Elden Ring | Podobné jako Elden Ring
Poslední úprava: 2023-01-10 08:23:04

Hodnocení

https://eldenring.bn-ent.net/en/

Sdílejte Top 15 PC her

The Quarry

Je to už nějaký ten pátek od doby, kdy vývojáři se Supermassive games zazářili se svým titulem Until Dawn, který přinesl některé zcela nové prvky ve videohrách vůbec. V této linii posléze pokračovali dalšími tituly jako jsou Man of Medan, nebo House of Ashes, jenž spadají pod jejich The Dark Pictures Anthology. Do antologie pak přibyl nováček s názvem The Quarry, který se drží toho co, fungovalo i v minulosti, což je intuitivní ovládání a zcela typické interaktivní hraní.
O čem pojednává příběh tentokrát? Hra vás zavede do jednoho letního tábora, kde se v roli vedoucích budete muset vypořádat s vraždami a zmizeními, k nimž zde dochází. V ideálním případě jim pak také zabránit. Podobně jako v již zmíněných dalších hrách z této stáje se váš příběh odvíjí na základě voleb, které při hraní učiníte. To znamená, že to, co uděláte, bude mít dopad na to, kdo zemře, kdo bude žít, jakým způsobem bude zápletka plynout a tak dále. Na jednotlivá rozhodnutí navíc máte mnohdy pouze zlomek sekundy.

Recenze The Quarry | Podobné jako The Quarry
Poslední úprava: 2023-01-10 08:26:49

Hodnocení

https://quarrygame.2k.com/
Forza Horizon 5

Hry se závodní tematikou mají ve videoherním průmyslu dlouholetou a hlavně respektovanou tradici. Zároveň jsou stále velice oblíbené. Dalším zástupcem, který si zaslouží vaši pozornost, je Forza Horizon 5. Nezáleží přitom ani tak na tom, zda jste automobiloví nadšenci, nebo spíše laikové, což je ostatně velkou devízou této hry, protože zabaví širokou skupinu hráčů. Chcete se trápit nad výstavnou či tuningem jednotlivých vozů, nahánět každou milisekundu na některém z okruhů, nebo se pouze projíždět po jednotlivých lokacích? Hra vám umožní cokoliv z toho.
Recenze Forza Horizon 5 | Podobné jako Forza Horizon 5
Poslední úprava: 2023-01-10 08:31:48

Hodnocení

https://forza.net/horizon/
Farming Simulator 22

Do našeho žebříčku musíme zařadit asi i nejoblíbenější simulátor současnosti, kterým není nic jiného než Farming Simulator. Ten s označením 22 navazuje na předchozí ročníky, přičemž od posledního dílu uběhlo už poměrně dost času. A o co jde? Jak už název napovídá, jedná se o simulaci farmaření se vším, co si pod tím můžete představit. To znamená, že se v roli farmáře staráte o své pozemky a vše, co s tím souvisí. Nechybí tedy zemědělství, ale i chov dobytka nebo lesnictví. To, proč je právě Farming simulator natolik populární je především fakt, že vás do detailu provede životem zemědělce a ukáže vám, co vše to obnáší. Na výběr zde najdete také obrovské množství zemědělských strojů.
Recenze Farming Simulator 22 | Podobné jako Farming Simulator 22
Poslední úprava: 2023-01-10 08:34:22

Hodnocení

https://www.farming-simulator.com/
Stray

Zhruba v polovině roku zabodovala RPG hra od vývojářů z Arkane Austin, která dostala název Stray. Tato hra je něčím vskutku ojedinělým ve světě počítačových her, jelikož hlavní roli zde hraje kočka, za kterou také odehrajete celé dobrodružství, a to z pohledu první osoby. Zasazení do futuristické reality, tajemná atmosféra, otázky, jež jsou potřeba zodpovědět a také nespočet různých úkolů a hádanek na řešení – to vše vás v tomto světě dokáže udržet na dost dlouhou dobu. Pokud máte rádi hry jako Limbo nebo Inside, Stray může být pro vás tím pravým. Pokud to hodně zlehčíme, jedná se o jakousi kombinaci Cyberpunku s kocourem v botách, což zní zajímavě. Nemyslíte?
Recenze Stray | Podobné jako Stray
Poslední úprava: 2023-01-10 08:38:36

Hodnocení

https://stray.game/

Sdílejte Top 15 PC her

A Plague Tale: Requiem

Další zajímavý počin spadající do roku 2022 je pokračování zhruba tři roky staré hry A Plague Tale: Innocence od společnosti Focus Enterteinment, jež tentokrát nese podtitul Requiem. Hra vás zavede do Francie 14. století, přičemž je potřeba dodat, že událostmi navazuje na předchozí titul, což může být pro mnohé hráče nepříjemností. Pokud ale máte možnost začít od začátku, rozhodně toho využijte. Pakliže ne, chvíli to potrvá, než pochopíte hlavní principy série, ale vytrvalost za to rozhodně stojí. Samotný příběh pak vypráví příběh dívky, která je připravena udělat naprosto vše, pro svého bratříčka, který je nemocný. Především pak pro něj najít lék, který ho uzdraví.
Recenze A Plague Tale: Requiem | Podobné jako A Plague Tale: Requiem
Poslední úprava: 2023-01-10 08:43:02

Hodnocení

https://www.focus-entmt.com/en/games/a-plague-tale-requiem
F1 22

Teď tady máme něco pro fanoušky Formule 1. Ano, jeden závodní titul už jsme do žebříčku zařadili, nicméně i nová F1 pro letošní sezónu nesmí chybět. O popularitě závodů formule nemůže být pochyb, proto je logické, že jsou stejně tak populární i simulátory skutečných závodů. Oproti loňské hře zde není tolik rozdílů, ale na rozdíl od podobných sportovních sérií, jako je třeba NHL, si F1 stále drží svou kvalitu, a co lépe, postupně ji vylepšuje. Hra vám nabídne minimálně desítky, ale klidně i hodiny strávené na závodních okruzích.
Recenze F1 22 | Podobné jako F1 22
Poslední úprava: 2023-01-10 08:57:10

Hodnocení

https://www.ea.com/games/f1/f1-22
Immortality

Hra Immortality patří do žánru mysteriózních titulů, které jsou vystavěné především na příběhu, který vám nedá spát. V tomto případě budete řešit záhadu o zapomenuté herečce ze 60. let, která zmizela poté, co některé její role zůstaly nezveřejněné. Záběry z těchto filmů se však budou postupem času odhalovat, což vám dopomůže pomalu rozplétat celou záhadu. V zásadě budete hledat důvody, proč zmizela, a to za použitím klikání myši z jedno klipu na druhý, včetně třeba i jejích výstupů v různých talk show. Postupem času se pak celá záhada změní v takřka až horor. To, proč si Immortality zahrát, je pak ve způsobu ztvárnění a samotném konceptu hry, který je dost netypický a je velice pravděpodobné, že jste se s podobným herním mechanismem ještě nesetkali.
Recenze Immortality | Podobné jako Immortality
Poslední úprava: 2023-01-10 09:07:23

Hodnocení

https://store.steampowered.com/app/1350200/IMMORTALITY/
Sniper Elite 5

Další vyhlížené pokračování, a to dokonce páté, nabídla společnost Rebellion Developments se svým Sniper Elite 5. Pokud jste nehráli žádné z těch dosavadních, tak si hru přestavíme. Hry ze série Sniper Elite vyprávějí příběh odstřelovače během světových válek, přičemž právě za něho budete hrát. Nenechte se však zmást, nejedná se o pouhou střílečku, ale chce to i trochu té taktiky a plánování. K tomu dostanete na výběr z obrovského penza zbraní. Vedle obligátní odstřelovačské pušky tak můžete používat třeba i pistole a samopaly. Důraz je zde kladen na jednotlivé smrti, což je ostatně i zcela typické pro hry z této série. Důkladně si tak můžete prohlédnout, co se s lidským tělem stane po zásahu kulkou a vychutnat si zpomalené záběry, jak projektil proplouvá vnitřnostmi vaší oběti. Třebaže se jedná o pokračování, ničemu nevadí, jestliže jste předchozí hry ze série nehráli, což je pro značku obrovskou výhodou. Noví hráči nejsou totiž limitováni ničím, co by jim nebylo po chuti.
Recenze Sniper Elite 5 | Podobné jako Sniper Elite 5
Poslední úprava: 2023-01-10 09:09:59

Hodnocení

https://sniperelite.com/
Neon White

Neon White je akční hra z pohledu první osoby, kde hrajete za zabijáka a vaším úkolem je soupeřit s ostatními o možnost trvalého žití v nebi. To, čím vás na první pohled upoutá, je obrovská rychlost, kterou tato hra nabízí. Všechno je až extrémně svižné a dech beroucí. O příběhu už bylo něco málo naznačeno, ale podívejme se na něj blíže, protože je vskutku nevšední. Nebe bylo v tomto světě napadeno armádou démonů, zatímco nebesa se obracejí k peklu a shromažďují malou skupinu lidí, kteří jim v tomto úkolu pomáhají. Tito lidé jsou známí jako Neoni. Neon, který zabije nejvíce démonů, je vyhlášen šampionem a získá odměnu v podobě možnosti zůstat v nebi. Hra je zabalena do anime vizuálu, takže pokud je vám tato subkultura blízká, rozhodně stojí za vyzkoušení.
Recenze Neon White | Podobné jako Neon White
Poslední úprava: 2023-01-10 09:25:50

Hodnocení

https://neonwhite.rip/

Sdílejte Top 15 PC her

Syberia: The World Before

Pomyslné jedenácté místo si pro tentokráte pro sebe uzmula hra Syberia: The World Before vydaná společností Mictoids. Podobně jako u vícera loňských titulů, i tento je pokračováním již zaběhnuté fantasy série. To, co dělá Syberii skutečně zajímavou je především hraní napříč různými kontinenty, ale i časem. Konkrétně pak hrajete za dvě dívky – mladou klavíristku a dívku, která je uvězněna v solné dole. Společně pak řeší jednu velkou záhadu a budou jedině rády, když se k nim přidáte, abyste jim pomohli. Dále je zde skutečně úchvatný symfonický soundtrack, který dokonale podtrhuje pochmurnou atmosféru hry. Syberia je jako stvořená pro všechny fanoušky fantasy her, obzvláště těch, které cosi láká na cestování časem.
Recenze Syberia: The World Before | Podobné jako Syberia: The World Before
Poslední úprava: 2023-01-10 09:36:08

Hodnocení

https://store.steampowered.com/app/1410640/Syberia_The_World_Before/
Pentiment

Nyní tady máme hru Pentiment, která nás zavede do časů dávno minulých, a to konkrétně do období baroka. Hodně her se obecně snaží o ztvárnění historických míst, ale pouze zlomek z nich dokáže zachytit, jak se v nich skutečně žilo. Pentiment je jednou z nich. Žánrově se jedná o jakousi středověkou RPG detektivku, kde budete v roli jedné z postav řešit vraždy, ke kterým zde dochází. Hra nabízí skvělou hratelnost, a hlavně také důraz na dobové reálie, o nichž už byla tak trochu řeč. Pokud jste fanouškem historie, měla by to pro vás být jasná volba.
Recenze Pentiment | Podobné jako Pentiment
Poslední úprava: 2023-01-10 09:52:34

Hodnocení

https://pentiment.obsidian.net/
Grounded

Možná byste nevěřili, jak moc zajímavou hru lze rozehrát na ničem obyčejnějším, než je jeden zcela všední dvorek před domem. Ve hře Grounded od Obsidian games je hlavní hrdina zmenšen na velikost mravence a musí se s tím poprat ve světě, který je sice malý, ale velice nebezpečný. Zajímavým paradoxem je, že tento svět máme pod nohama, ale vesměs ho ignorujeme. Žánrově se tedy jedná o survivor, ale zdaleka ne takový, jako jsou notoricky známé PUBG, či Call of Duty Warzone. Tady si přežití musíte zajistit i něčím jiným, než je pouhé zabíjení či boj. Stejně tak se musíte starat o své zdraví, jídlo a shánět suroviny, které vám pomohou tento složitý život zvládnout. Třebaže se jedná o vcelku syrovou zápletku, animovaná grafika dodává hře také jistý nadhled. 
Recenze Grounded | Podobné jako Grounded
Poslední úprava: 2023-01-10 09:54:13

Hodnocení

https://grounded.obsidian.net/
Tunic

Na závěr tady máme Tunic – akční dobrodružnou hru od studia Finji, která svým vizuálem i hratelností připomíná legendární Zeldu, nicméně zde hrajete za kreslenou lišku, který uvázla ostrově se smrtícími monstry a nyní musí odhalit zdejší tajemství. To, čím hra upoutá, je nádherné výtvarné zpracování a podmanivý uklidňující soundtrack, ale i hratelnost. V podstatě se sice jedná o poměrně jednoduchý koncept, ale jak už to bývá – v jednoduchosti je krása. Prozkoumávejte ostrov, bojujte s nepřáteli, sbírejte různé předměty, a hlavně na sebe dávejte pozor. Hra vás za to odmění postupným vylepšováním vlastností.
Recenze Tunic | Podobné jako Tunic
Poslední úprava: 2023-01-10 09:57:47

Hodnocení

https://tunicgame.com/
Return to Monkey Island

Ano, opět tady máme pokračování. Tentokráte se jedná o další díl ze série Monkey Island. Jestli o některé z her v tomto žebříčku můžeme říct, že je plná nostalgie, je to právě tato, jelikož je to již více než třicet let od vydání úvodního dílu. Svých kořenů se hra dozajista drží a často na ně odkazuje, nicméně ovládání bylo zcela přepracováno a lépe tak odpovídá standartům moderního hraní. A o co zde jde? Žánrově se jedná o klikací adventuru, kde řešíte různé hádanky a povídáte si s ostatními postavami. Zcela typickým prvkem této hry a zároveň tím, proč ji hráči milují, je specifický humor a nadhled. Pokud hledáte nějakou tu oddechovku, kde se uvolníte a zároveň dosyta zasmějete, může být Return to Monkey Island ideální hrou právě pro vás.
Recenze Return to Monkey Island | Podobné jako Return to Monkey Island
Poslední úprava: 2023-01-10 10:04:18

Hodnocení

https://returntomonkeyisland.com/

Share 15 Best PC her