Top 15 Hudebních portálů

Hudba hýbe světem a někdy je skoro nemožné z hudebními trendy držet krok. A lidé chtějí držet krok, protože hudba je nástrojem k vyřešení mnoha neduhů. Říká se že léčí duši. Bezpochyby nás oblíbená skladba pohladí na duši. Dalo by se tedy říct, že hudba léčí. A když už nic jiného, minimálně nám dělá radost, dělá nám společnost, když jsme sami doma, nebo podpoří naše sportovní výkony. Hudba je dnes tak různá, barvitá a nezávislá, že v podstatě nemá meze. Vyvíjejí se technologie, nástroje i vkus samotných interpretů a posluchačů. Doba jde kupředu a tak je někdy fajn se chytit něčeho, díky čemuž člověk získá přehled a inspiraci, co nového si pustit, nebo jakému novému interpretovi dát ve svém play listu šanci.
Přesně k tomu jsou skvělé hudební servery a nejrůznější weby věnující se muzice a nejnovějším trendům v ní. Velká spousta z nich je v podstatě odnoží tištěných hudebních magazínů, pouze však v online podobě. Některé se věnují výhradně konkrétním žánrům, jiné zase nejsou nijak žánrově vyhrazené. Mnoho webů umožňuje orientovat se v moderní hudbě a nově vydaných singlech a albech. Mnohdy tyto weby nabízí také recenze, a to nejen umělců, ale i alb a songů. Zaměřují se na směr, kterým se interpreti ubírají a podobně. Zkrátka všechno, co by mohlo zajímat nejednoho hudebního nadšence.

Nedílnou součástí světa hudby jsou také bez pochyby hudební akce, jako jsou festivaly, koncerty, nebo třeba křty desek. I tomu se mnoho webů věnuje a čtenáři dává možnost přehledně se v těchto akcích orientovat. Často je to pomocí kalendáře akcí.
Samozřejmě je těchto webů na internetu dostupno nespočet, ať už zahraničních, nebo našich vlastních. Navíc se každý zaměřuje trošku na něco jiného, ať už jde o žánr, nebo cílovou skupinu posluchačů a čtenářů. Tady jsou některé české nejznámější hudební servery, které stojí za návštěvu.

Musicweb.cz

Tento web je v podstatě internetový hudební magazín zaměřující se výhradně na rock, pop, metal, jazz a blues. To jsou pro většinu hudebních webů poměrně neobvyklé žánry. Z informací o moderní hudbě tady moc nenajdete. Pokud jste však milovníci těchto alternativních žánrů, tady si přijdete na své. Na webu najdete reportáže ze světa hudby, a to včetně fotoreportáží, recenze, ale třeba i rozhovory s hudebními skupinami a interprety, jako je třeba naše česká skupina Wohnout, nebo Mighty Oaks. Díky záložce Aktuality budete vždy v centru aktuálního dění a díky pozvánkám na události už nikdy nepropásnete koncert oblíbeného umělce, ani jeho nové album. Web nabízí komplexní zastřešení všeho, co si jako čtenář budete chtít přečíst.
Recenze Musicweb.cz | Podobné jako Musicweb.cz
Poslední úprava: 2022-03-25 14:39:38

Hodnocení

https://www.musicweb.cz/

Sdílejte Top 15 Hudebních portálů

Musicserver.cz

Na Musicserver.cz najdete v podstatě vše. Žánrům se tu meze nekladou, a tak se tu dozvíte o nejnovějším albu Billie Eilish, ale i vydání singlu Ewy Farne. Vcelku příjemnou vychytávkou je vkládání samotných audio a video záznamů samotných písní ve vložených článcích. Všechny informace jsou tak na jednom místě. Samozřejmostí jsou podrobné recenze alb a songů a přehledy českých hitparád za každý týden. Skvělý je panel, který se na webu nachází napravo. V něm běží všechny aktuální informace, jako album týdne, nejčtenější články, nebo panel CO, KDY, KDE, kde jsou vypsány nadcházející hudební události.
Recenze Musicserver.cz | Podobné jako Musicserver.cz
Poslední úprava: 2022-03-25 14:49:32

Hodnocení

https://musicserver.cz/
Musicsite.cz

Musicsite se zaměřuje na českou scénu, ale i poněkud netradičně na rozdíl od většiny těchto webů na klasickou hudbu. Na stránkách je spoustu zajímavých informací. Od roku 2018 však na web přestaly přibývat nové články. Autoři stránek už tak nejspíš nejsou aktivní. Web je však stále volně přístupný. Pokud chce člověk zabrousit trochu do minulosti a přečíst si o albech a umělcích z dob teď už téměř dávno minulých, možnost tu stále ještě je. Web nabízí přehled kapel, a to jak těch známých, tak i takových, o kterých jste možná nikdy neslyšeli. Takže když už nic jiného, možná zde najdete novou oblíbenou kapelu. A kdo ví, třeba se zakladatelé jednoho dne probudí a rozhodnou se web obnovit.
Recenze Musicsite.cz | Podobné jako Musicsite.cz
Poslední úprava: 2022-03-25 14:51:55

Hodnocení

http://www.musicsite.cz/
Muzikus.cz

Tento hudební portál je odnoží stejnojmenného tištěného magazínu, jak už to často u stránek tohoto typu bývá, a dočtete se tu snad opravdu všechno. Na webu jsou jak přehledy nadcházejících koncertů a hudebních festivalů, tak i sekce pro muzikanty, což není na mnoha českých hudebních webech k vidění. Dává tak prostor kapelám dozvědět se například o hudebních workshopech, díky kterým se mohou ve svém hraní zdokonalit, popřípadě začít úplně od začátku. Mimo jiné se tu dočtete také o testech nejrůznějších hudebních nástrojů, popřípadě můžete i nakouknout do e-shopu a udělat si něčím pěkným radost. Třeba novým zpěvníkem, nebo rovnou kytarou.
Recenze Muzikus.cz | Podobné jako Muzikus.cz
Poslední úprava: 2022-03-25 14:54:10

Hodnocení

http://www.muzikus.cz/
Musicnow.cz

Ačkoli by název ukazoval spíš na anglický web, tento průvodce hudebním světem je výhradně v české režii. Nabízí recenze i rozhovory a mimo jiné i nejrůznější žebříčky, od žebříčku nejlepších alb, až po žebříčky nejlepších songů v aktuálním roce, které podle redakce stojí za zmínku. Podívat se lze i na žebříčky z minulých let. V Music now si dávají za primární cíl, že web nemá hodnotit hudbu, ale spíše rozšířit čtenářům hudební obzory o nové interprety a styly, které se vyhýbají hlavnímu rádiovému mainstreamu. Tedy okusit trochu té netradiční a neoposlouchané hudby. Čtenáři tu mohou také pod články volně diskutovat a vytvořit tak jakousi hudební komunitu a stali se tím součástí samotného obsahu webu.
Recenze Musicnow.cz | Podobné jako Musicnow.cz
Poslední úprava: 2022-03-25 14:57:15

Hodnocení

https://musicnow.cz/

Sdílejte Top 15 Hudebních portálů

iREPORT.cz

Web iReport je taková moderně pojatá všehochuť fotoreportů, recenzí a rozhovorů s českými i zahraničními interprety na hudební scéně. O moderním pojetí svědčí i fakt, že kromě webu fungují i na celé řadě sociálních sítí včetně Facebooku a Instagramu. Nechybí tu pravidelně vydávané články, blog, ani hudební žebříčky a informace o nadcházejících hudebních akcích, ty najdete přehledně i v panelu vpravo v kalendáři akcí. V některých článcích si dokonce poslechnete audio nahrávku, či pustíte video. Stránka se zaměřuje na mix hudebních stylů.
Recenze iREPORT.cz | Podobné jako iREPORT.cz
Poslední úprava: 2022-03-25 14:59:30

Hodnocení

https://www.ireport.cz/
Bandzone.cz

Bandzone, je tu už opravdu dlouho. Byl jedním z prvních webů, na který zabrousil snad každý. Nebo minimálně ten, kdo hudbou žije. A jak už název napovídá zaměřuje se převážně na kapely a jejich songy a koncerty. Na stránkách je registrovaných celkem přes 45 tisíc hudebních skupin a interpretů a v databázi skladeb je možné si přehrát přes 300 tisíc skladeb. A to není zrovna málo! Nejedná se o klasický hudební web, kde byste si přečetli recenze alb, nebo rozhovory s umělci. Sem se spíše než kvůli informacím lidé obrací čistě kvůli lásce k hudbě a možnosti si pustit jednotlivé songy a alba. Kapelu, která ještě není v seznamu může přidat každý registrovaný fanoušek a každý den se tu dočtete aktualizovaný seznam hudebních akcí, abyste nic nepropásli.
Recenze Bandzone.cz | Podobné jako Bandzone.cz
Poslední úprava: 2022-03-25 15:00:31

Hodnocení

https://bandzone.cz/
Planetahudba.cz

Planeta hudba je hudební server zaměřující se na rozhovory s umělci a reportáže z akcí. Nabídne reportáže například z festivalu Rock for People, ale nebojí se ani upozornit na životní jubileum Hany Zagorové a turné Marka Ztraceného. Tady zkrátka láska k hudbě nemá zábrany a vítány jsou všechny styly a hudební žánry. Velkou raritou je i fakt, že web má vlastní podcast s názvem MIXTAPE, který nabízí rozhovory s umělci, což se jen tak nevidí. Ten si můžete pustit přímo na jejich stránkách. Nechybí tu samozřejmě ani recenze na nejrůznější hudební akce, ani na tvorbu samotných interpretů, jako na většině webů.
Recenze Planetahudba.cz | Podobné jako Planetahudba.cz
Poslední úprava: 2022-03-25 15:02:04

Hodnocení

https://www.planetahudba.cz/
Naparbe.cz

Na pařbě je internetový hudební magazín plný muziky všeho stylu. Web nabízí náhled do světa hudebních novinek a festivalů bez ohledu na žánr a jak už je vidno z názvu, zaměřují se hlavně na hudební akce, kde se může člověk pobavit a hudbu prožít, jako jsou koncerty, nebo festivaly, a dokonce i akce v klubech. K přečtení jsou tu rozhovory s umělci, ale i články shrnující již proběhlé akce z dřívějška. Hudební recenze také nechybí. A jak sami na webu hlásají „S námi ti už žádná akce rozhodně neunikne!“
Recenze Naparbe.cz | Podobné jako Naparbe.cz
Poslední úprava: 2022-03-25 15:04:31

Hodnocení

https://www.naparbe.cz/
Rockandpop.cz

Rock&Pop je internetová verze jinak tištěného magazínu stejného názvu. V článcích se tu dočtete v podstatě všechno, co se momentálně na hudební scéně děje. Ať už je to informace, že Bon Jovi slaví 60. narozeniny, nebo že BjöRK chystá novou desku. Takže v podstatě všehochuť. Samozřejmě, jak už z názvu webu vyplývá, o nejnovějších elektro hitech se tu nedočtete. Magazín se věnuje výhradně popové a rockové hudbě. Nabízí přehledný kalendář nadcházejících akcí a také diskuzní fóra, kde se můžete zapojit do diskuze, nebo založit vlastní.
Recenze Rockandpop.cz | Podobné jako Rockandpop.cz
Poslední úprava: 2022-03-25 15:11:06

Hodnocení

https://www.rockandpop.eu/

Sdílejte Top 15 Hudebních portálů

Rockage.cz

Poměrně mladý rockový hudební web Rock Age vznikl v roce 2020 a nabízí přehledy hudebních alb rockových umělců. Obsah stránek ještě není moc obsáhlý, ale nové články a recenze postupně přibývají. Trochu netradičně si tu můžete přečíst například o knihách s hudebním tématem. V přípravě je také možnost diskuzí mezi rockovými nadšenci a komplexní názorová databáze posluchačů.
Recenze Rockage.cz | Podobné jako Rockage.cz
Poslední úprava: 2022-03-25 15:13:51

Hodnocení

https://www.rockage.cz/
Hudebniknihovna.cz

Hudební knihovna se jako většina podobně zaměřených webů zaměřuje na recenze, rozhovory a články na toto téma. V tomto případě se nejedná o žádný vyhraněný žánr. Spíše tu jde o spojení všech dostupných informacích a co nejvíce interpretech, akcích a singlech samotných, a je jedno, jestli jde o rockovou baladu, nebo pořádný metalový nářez. Databáze na stránkách je rozdělená podle žánrů, zemí původu a LP desek. Nechybí zde ani videoklipy, nebo soutěže o lístky na různé události. Podporují navíc nadějné nové kapely na jejich cestě za jejich sny. Navštívit je lze i na Facebooku.
Recenze Hudebniknihovna.cz | Podobné jako Hudebniknihovna.cz
Poslední úprava: 2022-03-25 15:14:54

Hodnocení

https://www.hudebniknihovna.cz/
Hisvoice.cz

His Voice je tak trochu jinak pojatý web o hudbě. Poukazuje na to, že u hudby nejde ani tak o kvantitu, jako spíš o to, že má mnohem více tváří, které v médiích nedostávají až tolik prostoru a proto o nich možná většina z nás neví. Například netradiční elektronická volně tvořená hudba, nebo i jazzová improvizace, či prolínání zvukových projevů na pomezí hudby a jiných uměleckých odvětví. Jako u všech podobných stránek zde najdete recenze a rozhovory, ale například i doporučení právě na nejrůznější hudební díla, která jsou z trochu jiného soudku. Někdy není na škodu, pustit si něco jiného, a mnohdy to může být dokonce lepší.
Recenze Hisvoice.cz | Podobné jako Hisvoice.cz
Poslední úprava: 2022-03-25 15:17:40

Hodnocení

https://www.hisvoice.cz/
Frontman.cz

Frontman je spíše, než magazín o hudbě, magazínem pro samotné muzikanty a tvůrce. To ale neznamená, že hudebním nadšencům nemá co nabídnout. Klasicky jsou tu recenze například na alba. V čem se ale tento hudební web liší je to, že nabízí navíc recenze na kytary, bicí, klávesy a jiné nástroje. V sekci JAK NA TO nabízí i nejrůznější návody, jak vybírat hudební nástroje, nebo třeba i výuku hry na baskytaru pomocí mnoha cvičných písní. Mimo jiné nabízí i e-shop a pro odlehčení spoustu hudebních videí.
Recenze Frontman.cz | Podobné jako Frontman.cz
Poslední úprava: 2022-03-25 15:18:49

Hodnocení

https://www.frontman.cz/
Ohudbe.eu

O hudbě je hudební server s jasným cílem. Zaměřuje se vyloženě na seskupování hudebních článků o hudebních nástrojích, hudebních skupinách, hudebních obchodech a dalších. Nejedná se tak tedy o web, který by informoval o aktuálním dění na hudební scéně. Slouží spíše jako takové odlehčení a příjemné čtení s touto tematikou. Dozvíte se tu například spoustu informací na způsob recenzí na velkou škálu hudebních nástrojů. Stránky také nabízí také možnost po domluvě vložit vlastní článek na zajímavé téma.
Recenze Ohudbe.eu | Podobné jako Ohudbe.eu
Poslední úprava: 2022-03-25 15:20:35

Hodnocení

http://www.ohudbe.eu/

Share 15 Best Hudebních portálů