Top 16 Filmových portálů

Mnoho lidí rádo tráví večery u dobrého filmu nebo seriálu. Výběr je každým dnem větší a větší, takže schopnost rozhodnout se a vybrat si ten správný film je stále těžší a těžší. Podle různých statistik je údajně každý měsíc vyhledáváno až 11 milionů výrazů obsahujících slovo film, což z něj činí jeden z 250 nejvyhledávanějších výrazů na světě vůbec. Z toho je patrné, že si rozhodně nevybíráte tolik jen vy. Vzhledem k tomu, že informace o filmech hledá téměř každý, mají blogeři a různí autoři článků na toto téma prakticky neomezenou základnu potenciálních čtenářů.

Internet je stejně jako filmová databáze přesycen informacemi. Z čeho tedy vybírat? Filmoví recenzenti proto musí psát co nejoriginálnější články, aby zaujali co nejvíce lidí. Proto jsou skvělé i filmové databáze, které vám dávají možnost přispět svým názorem nebo recenzí na daný film. Tímto způsobem získáte přehled názorů z více stran a je jen na vás, co budete následovat.
Kromě recenzí nabízí mnoho webových stránek také různé žebříčky, články nebo rozhovory s vašimi oblíbenými herci. Věnují se také porovnávání trailerů, filmových verzí nebo jiných průzkumů, aby vám opět poskytly jedinečný pohled na věc.

Webových stránek, které nabízejí výše zmíněné recenze, najdete na internetu nepřeberné množství, a proto jsme pro vás vybrali ty nejlepší. Kromě filmových databází jsme náš výběr 15 TOP stránek o filmech doplnili také o stránky, které se zabývají kinematografií z jiného úhlu pohledu. Existuje spousta stránek pro prosté lidi, kteří se občas večer podívají na film, i pro zaryté filmové kritiky, kteří filmovým světem doslova žijí. Na stránkách si můžete přečíst nejen o filmech, ale také o různých festivalech, akcích, vzdělávání nebo si filmy můžete prohlédnout přímo na platformách. Přejeme vám příjemné čtení a doufáme, že si mezi těmito stránkami najdete svého favorita a vyberete si program na příští večer! 

csfd.cz

Pravděpodobně nejznámějším českým filmovým portálem je ČSFD. Slouží jako databáze filmů, seriálů a dalších televizních pořadů, ke kterým fanoušci a diváci přidávají procentuální hodnocení a ústní recenze - ty vám mohou pomoci vybrat dobrý film například pro romantický večer s partnerem. Kromě toho můžete po přihlášení využít vlastní databázi filmů a získat přehled o tom, co sledujete. Na stránkách najdete také profily herců, přehled filmových premiér nebo různé filmové novinky a články o nich. Praktickou funkcí jsou televizní tipy dne, které vám pomohou rozhodnout se, na co se dívat v televizi.
Recenze csfd.cz | Podobné jako csfd.cz
Poslední úprava: 2022-06-13 09:10:47

Hodnocení

https://www.csfd.cz/

Sdílejte Top 16 Filmových portálů

kinobox.cz

Kinobox je webová stránka nabízející recenze filmů, filmové novinky, databázi filmů, české filmy, trailery, filmové anonce a různé upoutávky či jiná videa. Zkrátka další stránka, která vám pomůže vybrat, na co se dívat, nebo vás informuje o všech novinkách ve světě filmu. Jejich žebříčky mají praktický filtr, kde si můžete vybrat konkrétní metráž, žánr, rok a další. Takříkajíc vám po kliknutí na váš filmový vkus hodí jeden přesně podle vašich představ! Takže hurá na sledování skvělých filmů a seriálů.
Recenze kinobox.cz | Podobné jako kinobox.cz
Poslední úprava: 2022-06-13 09:12:48

Hodnocení

https://www.kinobox.cz/
totalfilm.cz

Webové stránky Totalfilmu jsou plné novinek z celého filmového světa. Jako čtenář tohoto online magazínu se na jejich stránkách dozvíte vše, co jste ani nevěděli, že chcete o filmech vědět. Najdete zde také novinky, které právě běží v kinech a stojí za to je vidět, a také kritické recenze, které vám napoví, že byste měli jít raději na jiný film. Kromě toho jsou na stránkách k dispozici rozhovory s různými osobnostmi. Zajímavou sekcí jsou informace o filmových festivalech, kde najdete opět jiný pohled na věc.
Recenze totalfilm.cz | Podobné jako totalfilm.cz
Poslední úprava: 2022-06-13 09:14:48

Hodnocení

https://www.totalfilm.cz/
stream.cz

Webová stránka stream.cz nabízí sledování filmů kdykoli, kdekoli a samozřejmě zdarma. Na jejich stránkách můžete dokonce sledovat živé televizní vysílání. V tomto internetovém kině si můžete vybrat z řady oceněných nebo uměleckých filmů. Na jejich stránkách samozřejmě najdete také recenze od diváků a upoutávky. Všichni chceme svůj čas trávit co nejužitečněji, tak proč ho ztrácet nad špatně zvoleným filmem, když si můžeme nechat poradit od jiných. Tak se pohodlně usaďte a vyberte si z jejich široké nabídky filmů!
Recenze stream.cz | Podobné jako stream.cz
Poslední úprava: 2022-06-13 09:21:08

Hodnocení

https://www.stream.cz/
voyo.cz

Na Voyo najdete více než 200 filmů a seriálů. Pokud si program předplatíte, čekají na vás i dosud neodvysílané epizody vašich oblíbených pořadů z TV Nova. Mají několik speciálních sekcí: dětský obsah, sportovní přenosy, živé vysílání a hlavně kompletní archiv produkce TV Nova! Tituly jsou samozřejmě k dispozici s dabingem nebo titulky. Neustále rozšiřují svůj repertoár a i ten nejnáročnější divák si v něm najde to své. Většina titulů je na portálu neomezeně, ale některé licencované pořady ne, takže pokud chcete něco vidět, pusťte si to hned a o nic nepřijdete!
Recenze voyo.cz | Podobné jako voyo.cz
Poslední úprava: 2022-06-13 09:27:56

Hodnocení

https://voyo.nova.cz/

Sdílejte Top 16 Filmových portálů

fdb.cz

Další filmovou databází je fdb.cz. Stránka je plná recenzí a hodnocení kvality, což vám samozřejmě pomůže při výběru filmu. Zvláště bych se zaměřil na jejich rozsáhlý program kina, který vás informuje o současných i budoucích filmových premiérách, ale i o těch minulých, o kterých si můžete zpětně přečíst spoustu informací. Ještě větší množství informací najdete v jejich časopise. Ten nabízí články na různá zajímavá témata nebo obsáhlé recenze. Je také plný rozhovorů a článků o novinkách ve světě filmu, které by si neměl nechat ujít žádný filmový znalec. 
Recenze fdb.cz | Podobné jako fdb.cz
Poslední úprava: 2022-06-13 10:10:32

Hodnocení

https://www.fdb.cz/
filmtoro.cz

Filmtoro se od ostatních filmových portálů liší především tím, že umožňuje snadné vyhledání vašeho vysněného filmu. Vybírají novinky i zajímavé starší filmy podle vkusu diváků. Filmy také třídí do kategorií, jako jsou nejnovější filmy, nejlepší filmy, nejúspěšnější filmy nebo filmy podle žánru či témat. Po kliknutí na ideální film najdete nejen základní informace, ale také obsazení, režiséra, trailer a zejména podrobné informace o nabídce filmů v dostupných videopůjčovnách. Platbu za film již provede videopůjčovna, Filmtoro pouze poskytuje odkaz.
Recenze filmtoro.cz | Podobné jako filmtoro.cz
Poslední úprava: 2022-06-13 10:11:51

Hodnocení

https://filmtoro.cz/
kinomaniak.cz

Webové stránky Kinomaniak se věnují tržbě filmů a návštěvnosti kin. Údaje pravidelně aktualizují a čerpají z ověřených zdrojů. Pro velké milovníky filmů a všeho kolem nich je tato stránka jako stvořená! Pokud jde o návštěvnost kin a tržby, najdete je v přehledných tabulkách seřazených podle vašich preferencí. Pokud jste milovníky statistik, najdete zde mnoho zajímavého. Můžete procházet aktuální a minulé statistiky a vzájemně je porovnávat. Velmi zajímavé může být také vzájemné porovnání tržeb konkrétních filmů. Autoři tohoto online magazínu jsou sami velkými milovníky tohoto tématu, takže na jejich stránkách najdete také mnoho článků na toto téma.
Recenze kinomaniak.cz | Podobné jako kinomaniak.cz
Poslední úprava: 2022-06-13 10:13:26

Hodnocení

https://kinomaniak.cz/
moviezone.cz

MovieZone tvoří redakční tým lidí s podobnými zájmy, tedy láskou ke kinematografii. Jejich hlavní myšlenkou je informovat fanoušky o každém filmu, protože žádný film pro ně není nezajímavý. To jsou rozdíly, které je odlišují od tradičních filmových webových stránek. Na jejich stránkách najdete mimo jiné trailery, recenze na blogu, nejnovější zprávy a samozřejmě také plno recenzí. Kromě slovních hodnocení najdete filmy, které jsou pro lepší přehlednost ohodnoceny hvězdičkami. Na jejich stránkách se můžete dokonce zaregistrovat a po vyplnění základních údajů se stanete plnohodnotným uživatelem, který se bude moci účastnit diskusí a sdílet své názory s ostatními uživateli.
Recenze moviezone.cz | Podobné jako moviezone.cz
Poslední úprava: 2022-06-13 10:17:01

Hodnocení

https://moviezone.cz/
nfa.cz

Víte, kdo má na starosti péči o filmové dědictví, pomoc české filmové kultuře a zprostředkování těchto poznatků české veřejnosti? Je to Národní filmový archiv, který je také hvězdou se svými rozsáhlými webovými stránkami plnými čerstvých informací. Zajímavostí je, že náš Český filmový archiv je dokonce jedním z nejstarších archivů na světě! Především nabízí možnost využívat filmy nebo materiály, odborné konzultace a publikace, aktivity v oblasti filmové výchovy a přístup ke sbírkám. Zastupuje také českou kinematografii na významných filmových festivalech.
Recenze nfa.cz | Podobné jako nfa.cz
Poslední úprava: 2022-06-13 10:19:55

Hodnocení

https://nfa.cz/

Sdílejte Top 16 Filmových portálů

nafilmu.cz

Specialista na filmové recenze - to je nafilmu.cz! Na těchto stránkách najdete samozřejmě množství recenzí, napsaných jednoduchým, ale chytlavým jazykem, který osloví každého. Věnují se také psaní o novinkách, festivalech nebo zveřejňování různých upoutávek. Za velmi praktickou považujeme sekci Netflix, která umožňuje číst články pouze o filmech, které najdete na Netflixu. Tam se můžete dozvědět spoustu zajímavostí o filmech Netflixu nebo si projít různé zajímavé žebříčky, které vám pomohou vybrat, který seriál si pustíte příště k večernímu popcornu. 
Recenze nafilmu.cz | Podobné jako nafilmu.cz
Poslední úprava: 2022-06-13 10:21:21

Hodnocení

https://nafilmu.cz/
fandimefilmu.cz

Největší milovníci kinematografie si přijdou na své na stránkách Fandíme Filmu. Stránky nabízejí novinky ze světa filmu, zveřejňují nejnovější trailery, recenze a píší různé zajímavé články na různá témata. Zajímavostí, kterou Fandíme Filmu vyniká, je podcast s filmovou tematikou, kde vás autoři zavedou do největších koutů filmového světa. Autoři neustále aktualizují databázi filmů a filmových premiér. Kromě filmů se věnují také seriálům a zaregistrováním se i vy můžete stát součástí této komunity lidí, kteří filmy milují.
Recenze fandimefilmu.cz | Podobné jako fandimefilmu.cz
Poslední úprava: 2022-06-13 10:22:40

Hodnocení

https://www.fandimefilmu.cz/
filmovamista.cz

Z trochu jiného soudku je web Filmová místa, který je plný článků a informací o místech, kde se filmy natáčely! Ti, kteří se rádi věnují filmům do nejmenších detailů, si na těchto stránkách jistě přijdou na své. V jejich obrovské databázi filmových lokací najdete záběry z natáčení a skutečné fotografie na porovnání. Skvělou funkcí je také mapa polohy, která může sloužit jako bod zájmu nebo vám dokonce pomůže naplánovat výlet, který může zahrnovat místa vašich oblíbených filmů. Tak si rychle začněte plánovat další výlet a podívejte se na místa z vašich oblíbených filmů, která vás přenesou do tohoto období!
Recenze filmovamista.cz | Podobné jako filmovamista.cz
Poslední úprava: 2022-06-13 10:25:14

Hodnocení

https://www.filmovamista.cz/
acfk.cz

Filmové kluby jsou již několik let úspěšným konceptem.  Časy se mění, ale lidé stále nacházejí uspokojení v tom, že se společně s blízkými dívají na filmy a sdílejí vzájemné pocity, které nám filmy přinášejí. Filmové kluby jsou základem ACFK, který se věnuje i dalším aktivitám, jako je pořádání filmových festivalů, distribuční společnost a partner v oblasti filmového vzdělávání. O všech aktivitách, kterými se tato společnost zabývá, si můžete přečíst na jejich webových stránkách. Můžete se také zúčastnit mnoha zajímavých akcí, které připravují pro veřejnost.
Recenze acfk.cz | Podobné jako acfk.cz
Poslední úprava: 2022-06-13 10:28:15

Hodnocení

https://acfk.cz/
promitejity.cz

Promítej i ty je platforma vhodná pro ty, kteří chtějí dostat různé filmy, zejména dokumentární, mezi lidi a promítat je za symbolický poplatek! Takže pokud splníte několik základních podmínek, získáte práva na promítání filmu, ať už u přátel na zahradě nebo v kavárně pro menší či větší publikum. V jejich sbírce si můžete vybrat z dokumentů na témata jako ekologie, vzdělávání, LGBT, migrace, aktivismus, děti a mládež, duševní zdraví, zdraví nebo dokumenty o konkrétních zemích. Skvělý způsob, jak rozšířit obzory sobě i svému okolí.
Recenze promitejity.cz | Podobné jako promitejity.cz
Poslední úprava: 2022-06-13 10:29:57

Hodnocení

http://promitejity.cz/
Filmožrouti.cz

Filmožrouti.cz jsou už zavedenou značkou a známou "firmou" pro leckerého filmového fanouška. Filmožrouti.cz toho nabízejí hodně. V článcích, kterých na webu vychází několik denně, se věnují žhavým novinkám ze světa filmu, herců a filmového zákulisí. Webová stránka Filmožrouti.cz nabízí i rozsáhlé databáze filmů a medailonky herců, takže jde o výbornou pomůcku, pakliže rychle hledáte patřičné informace. Filmožrouti.cz je celý rozvětvený biotop filmů, seriálů a filmových fanoušků. Rozhodně si web Filmožrouti.cu nenechte ujít.
Recenze Filmožrouti.cz | Podobné jako Filmožrouti.cz
Poslední úprava: 2023-04-27 12:09:32

Hodnocení

https://filmozrouti.cz/

Sdílejte Top 16 Filmových portálů

Share 16 Best Filmových portálů