Top 15 Aplikací pro outdoorové aktivity

K tomu, abyste si vaše sportovní výkony či výlety mohli zaznamenávat a měřit, nepotřebujete hned pořizovat ty nejdražší chytré hodinky. Úplně postačí běžný mobilní telefon a instalace některé ze spousty aplikací pro outdoorové aktivity a sporty.

Po instalaci vybraná aplikace funguje tak, že díky GPS měří vzdálenost, kterou uběhnete, ujdete či ujedete na kole. Zároveň bude měřit také váš čas, ať už celkově nebo pro jednotlivé úseky trasy. Budete tak mít celkový přehled o svém sportovním výkonu – průměrném či nejlepším tempu, nejdelší uběhnuté či ujeté trase, o osobních rekordech na určité vzdálenosti a podobně. Posouvat váš sportovní výkon a dále se zlepšovat je možné pouze pokud tyto parametry budete znát a podle nich budete dále upravovat vaše tréninky.

V těchto aplikacích si lze také nastavit nejrůznější osobní cíle, ať už celkové nebo pro jednotlivé časové úseky, například na měsíc. Aplikace vám po jejich nastavení ve vybrané tréninkové dny může připomínat, abyste začali s tréninkem. Už se tak nestane, že na trénink zapomenete nebo ho budete ignorovat. Tyto aplikace jsou tak výbornými motivátory – nutí vás vstát z gauče a začít něco dělat.

Další zvýšená motivace ke sportu pak přichází s postupným zlepšováním vašich sportovních výkonů a osobních rekordů. Díky aplikaci výsledky své snahy hmatatelně vidíte, proto se nestane, že trénink zanecháte kvůli demotivaci.

Další skvělou funkcí těchto aplikací jsou nejrůznější výzvy, které v nich můžete plnit, jako například uběhnutí 100 kilometrů za měsíc a podobně. Tyto výzvy vám umožní virtuálně se srovnávat s ostatními uživateli konkrétní aplikace, což někomu může přinášet další motivaci do poctivého tréninku.

Ať už tedy chcete hubnout, zvýšit svou fyzickou kondici nebo se prostě jen začít trochu více hýbat a žít aktivní život, outdoorová aplikace se může stát výborným společníkem a cestou k tomu, jak se sportem vůbec začít. V následujícím seznamu se podíváme na 15 nejlepších a nejpoužívanějších.

Strava

Mobilní aplikace Strava je jednou z nejstarších aplikací pro outdoor, na trhu je již téměř 15 let. Primárně je určena pro zaznamenávání běhu a jízdy na kole. Po jejím zapnutí zaznamenává odběhnutou či ujetou vzdálenost, čas, tempo či mapu trasy. Po ukončeném tréninku následně vypracuje analýzu vašeho výkonu ve formě podrobných statistik.
Dostupná je ve 2 verzích – v placené verzi nebo ve verzi, která je zdarma. Placená verze uživatelům nabízí samozřejmě mnohem více statistik a funkcí.
Mezi její další výhody patří například také fakt, že vysoce citlivě dokáže rozlišit samotný výkon od zastavení a přestávek, a tudíž zabraňuje mírnému zkreslení výkonu, ke kterému dochází u téměř všech mobilních aplikací pro outdoor.

Recenze Strava | Podobné jako Strava
Poslední úprava: 2022-07-20 09:55:27

Hodnocení

https://www.strava.com/

Sdílejte Top 15 Aplikací pro outdoorové aktivity

Sportstracker

Aplikace Sportstracker je ještě starší než Strava, jde tak o jednu z prvních aplikací pro outdoor, která se na trhu udržela dodnes. Vznikla již v roce 2004.

Její výhodou je, že je zcela zdarma. Má také velmi příjemné rozhraní, které je velmi uživatelsky jednoduché, přívětivé a přehledné.
Před zapnutím samotného měření si v aplikaci můžete zvolit typ sportu, který budete dělat. K dispozici je základ jako běh či kolo, ale také například veslování nebo lyžování. Po zapnutí aplikace měří vše potřebné – vzdálenost, čas, tempo. Její součástí jsou hlasové informace, ze kterých se v průběhu aktivity dozvíte vše potřebné, a na mobil se tak vůbec nemusíte dívat.
Výhodou je také automatická pauza. Po jejím nastavení se měření aktivity pozastaví ve chvíli, kdy sami zastavíte. Tato aplikace je dostupná také v češtině.

Recenze Sportstracker | Podobné jako Sportstracker
Poslední úprava: 2022-07-20 09:58:30

Hodnocení

https://www.sports-tracker.com/
Adidas Running

Tato aplikace je určena primárně k běhu, typ aktivity si ale opět lze zvolit podle toho, co budete dělat.
Aplikace se dělí na placenou a free verzi, nicméně i ta neplacená je naprosto dostačující. Při běhu zaznamenává vzdálenost, čas, spálené kalorie, průměrné tempo a rychlost či překonané převýšení. Placená verze je tak již spíše doplňkem dalších funkcí.
Její součástí jsou nejrůznější výzvy pro uživatele, kterých se pravidelně mohou zúčastnit. Většinou jsou ve formátu naběhaných kilometrů za určitou dobu. S tím souvisí také komunita. V aplikaci si můžete přidávat kontakty, se kterými můžete vzájemně sdílet své sportovní výkony. Aplikace pak rovnou vytváří žebříček a vy tak zjistíte, zda mezi vašimi přáteli patříte k těm aktivním či nikoli.

Recenze Adidas Running | Podobné jako Adidas Running
Poslední úprava: 2022-07-20 10:00:19

Hodnocení

https://www.runtastic.com/cs/
Map My Run

Tato aplikace je opět rozdělená na 2 části – bezplatnou a prémiovou. Samozřejmostí je opět záznam všech potřebných údajů – odběhnuté či ujeté vzdálenosti, tempa, času a mapy trasy.
Součástí jsou opět také výzvy, kterých se můžete zúčastnit, a také komunita, ve které dosažené výsledky můžete sdílet. Lze si zde nastavovat také vlastní cíle – například kolik kilometrů chcete v měsíci uběhnout, či kolikrát do týdne chcete běhat. V aplikaci si můžete naplánovat také dlouhodobý běžecký plán na několik týdnů.
Potěší opět hlasová asistence při běhu, která vám bude oznamovat základní údaje. Nevýhodou aplikace je, že není dostupná v češtině.

Recenze Map My Run | Podobné jako Map My Run
Poslední úprava: 2022-07-20 10:01:53

Hodnocení

https://www.mapmyrun.com/
Nike Run Club

Aplikace Nike Run Club je zcela zdarma, přičemž má nespočet funkcí, které u jiných aplikací najdete pouze v placených verzích. Zde jde ale čistě o aplikaci k záznamu běhu. Výsledky s jinými uživateli nesdílíte, milovníci sociálních sítí tak budou preferovat jiné aplikace.
V aplikaci si lze vytvářet individuální běžecké dlouhodobé plány s ohledem na to, čeho chcete dosáhnout. Samozřejmostí je také možnost spárování aplikace s chytrými hodinkami.
Součástí je opět jako při jiných aplikacích hlasový trenér, díky kterému budete mít o základních údajích při běhu přehled a nebudete se tak muset dívat na mobil.

Recenze Nike Run Club | Podobné jako Nike Run Club
Poslední úprava: 2022-07-20 10:03:51

Hodnocení

https://www.nike.com/cz/nrc-app

Sdílejte Top 15 Aplikací pro outdoorové aktivity

C25K

Toto je aplikace určená pro začátečníky. To, kam vás má dostat, je zahrnuto již v jejím názvu – from Couch to 5K – z gauče k uběhnutí souvislých 5 kilometrů. Aplikace začátečníkovi vytvoří tréninkový plán na 8 týdnů, po jejichž absolvování by tento cíl měl splnit. Součástí je také hlasový trenér, který uživateli říká ve formě jasných instrukcí, co má dělat – kdy běžet, kdy přejít do chůze a podobně.
Aplikace se ale opět dělí na placenou a free sekci. Její nevýhodou je také fakt, že není podporována v češtině.

Recenze C25K | Podobné jako C25K
Poslední úprava: 2022-07-20 10:05:18

Hodnocení

http://www.c25k.com/
Runkeeper

Název této aplikace odkazuje primárně opět k běhu, nicméně využívat jí lze i k dalším aktivitám – jízdě na kole, bruslení, turistice, lyžování či plavání.
K používání aplikace je nutné vytvořit si účet vázaný na e-mail, ke kterému se poté ukládá veškerá vaše sportovní aktivita. Všechny podrobné statistiky lze tudíž později najít buď ve vašem telefonu nebo na internetových stránkách aplikace.
Aplikace je uspořádaná velmi přehledně a její ovládání je dost intuitivní. Součástí je opět hlasová asistence, která vám v průběhu sportovní aktivity hlásí všechny podstatné základní údaje.
Mezi nevýhody aplikace lze zařadit fakt, že za její používání je potřebné si zaplatit.

Recenze Runkeeper | Podobné jako Runkeeper
Poslední úprava: 2022-07-20 10:07:04

Hodnocení

https://runkeeper.com/cms/
Mapy.cz

Mapy.cz jsou bezkonkurenční v oblasti turistiky a výletů, nicméně s touto aplikací můžete také běhat. Pokud nejste profesionálními běžci, kteří potřebují znát svou tepovou frekvenci a další pokročilé údaje, tato aplikace bude naprosto dostačující.
Nelze jí párovat s chytrými hodinkami, změří pouze vzdálenost, čas a uloží trasu. Pro rekreační sportovce tyto funkce ale úplně budou stačit.
Mezi největší výhody aplikace patří to, že je úplně zadarmo a také fakt, že je česká – díky tomu jsou mapy neskutečně podrobné a neztratíte se ani v lesích a malých vesnicích.

Recenze Mapy.cz | Podobné jako Mapy.cz
Poslední úprava: 2022-07-20 10:10:30

Hodnocení

https://mapy.cz/
Pacer Pedometer & Step Tracker

Jak již název napovídá, tato aplikace počítá vaše kroky a spálené kalorie. Zaměřená je tak primárně na hubnutí. Pokryje tak většinu sportovních aktivit.
Zaznamenává vzdálenosti a trasy, kroky počítá neustále. Lze si s ní naplánovat dlouhodobé tréninkové plány, nebo s její pomocí hubnout a cvičit podle dostupných fitness plánů.
Funguje také jako sociální síť, její součástí tak opět jsou také výzvy a komunita, ve které můžete sdílet své pokroky.

Recenze Pacer Pedometer & Step Tracker | Podobné jako Pacer Pedometer & Step Tracker
Poslední úprava: 2022-07-20 10:11:56

Hodnocení

https://www.mypacer.com/
Superlife

Aplikace Superlife umí měřit a zaznamenávat jízdu na kole, běh, chůzi, bruslení, jízdu na koloběžce či lyžování. Všechny další sporty jsou ve společné kategorii Ostatní.
Opět jde také o sociální síť, na které můžete sdílet všechny své výkony a pokroky. Opět nechybí ani nejrůznější sportovní výzvy k překonání. Lze se zde také přidávat do klubů nebo si klub vytvořit.
Aplikace také sestavuje jednotný žebříček pro všechny uživatele podle jednotlivých sportů. Velmi snadno si tak můžete zjistit, jakou máte výkonnost ve srovnání s ostatními uživateli aplikace.

Recenze Superlife | Podobné jako Superlife
Poslední úprava: 2022-07-20 10:18:03

Hodnocení

http://www.superlife.cz/

Sdílejte Top 15 Aplikací pro outdoorové aktivity

Map My Fitness

Tato aplikace je velmi podobná aplikaci Map My Run. Je rozdělená na bezplatnou a prémiovou sekci.
Sledovat s ní lze jak cvičení, tak i počet kroků. Zaznamenávat dokáže nejrůznější sportovní aktivity, téměř určitě tam najdete také tu vaší.
V bezplatné verzi nabízí základ – měření vzdálenosti a času. Pro pokročilejší data budete potřebovat placenou verzi.
Veškeré statistiky jsou ukládány k vašemu účtu, později si je tak pohodlně můžete prohlédnout a zjistit, jaký je váš pokrok. Lze jí také spárovat s některými typy chytrých hodinek.

Recenze Map My Fitness | Podobné jako Map My Fitness
Poslední úprava: 2022-07-20 10:21:29

Hodnocení

https://www.mapmyfitness.com/
Daily Workouts – Fitness Trainer

Tato aplikace je určená pro lidi, kteří chtějí začít cvičit, ale nechce se jim navštěvovat posilovnu. S aplikací lze zlepšit celkové zdraví a zvýšit svou fyzickou kondici.
Jde o fitness trenéra, který obsahuje více než 100 cvičení na doma v různých časových délkách.
Na provádění cviků opravdu nejste sami, součástí aplikace jsou také videa, která vám ukážou, jak na správnou techniku konkrétních cviků.

Recenze Daily Workouts – Fitness Trainer | Podobné jako Daily Workouts – Fitness Trainer
Poslední úprava: 2022-07-20 10:23:50

Hodnocení

https://dailyworkoutapps.com/
Yazio

Aplikaci Yazio lze využít při hubnutí jako doplněk. Slouží k zaznamenávání a sledování jídelníčku.
V začátku si s aplikací můžete zanalyzovat to, jak se aktuálně stravujete a následně upravit jídelníček podle vašich potřeb.
Kromě toho, co sníte, se do aplikace dá zaznamenat také vaše sportovní aktivita, díky čemu můžete sledovat také spálené kalorie.
Aplikace je opět rozdělená na placenou a free verzi, přičemž placená verze nabízí mnohem více možností a rozšířených funkcí.

Recenze Yazio | Podobné jako Yazio
Poslední úprava: 2022-07-20 10:26:01

Hodnocení

https://www.yazio.com/en
My Fitness Pal

Aplikace je podobná appce Yazio, sleduje pohyb vašich kalorií, čímž se stává dobrým pomocníkem při shazování přebytečných kilogramů. Spárovat jí lze s většinou běžeckých aplikací, údaje o tréninku a kaloriích tak do ní nebudete muset zadávat ručně.
Kromě přehledu o sportovní aktivitě tak s touto aplikací můžete mít celkový přehled o spálených kaloriích. Stane se tak vašim osobním trenérem, který bude hlídat a upravovat váš jídelníček s ohledem na vaše potřeby a energetický výdej.

Recenze My Fitness Pal | Podobné jako My Fitness Pal
Poslední úprava: 2022-07-20 10:27:14

Hodnocení

https://www.myfitnesspal.com/
EPP – Pomáhej pohybem

Tato aplikace od nadace ČEZ umí zaznamenávat různé sportovní aktivity (chůze, běh, jízda na kole, lyžování a podobně), načež následně kromě základních sportovních údajů (vzdálenost, čas, tempo, rychlost) generuje také body. Tyto body poté lze věnovat nejrůznějším projektům neziskových organizací, které jsou zveřejňovány na webových stránkách aplikace. Po dosažení stanoveného počtu bodů nadace ČEZ tento projekt podpoří.
Kromě toho, že tuto aplikaci můžete využívat jako běžnou aplikaci pro záznam pohybové aktivity, s ní tak můžete také svým pohybem pomáhat těm, kteří to potřebují.

Recenze EPP – Pomáhej pohybem | Podobné jako EPP – Pomáhej pohybem
Poslední úprava: 2022-07-20 10:28:23

Hodnocení

https://pomahejpohybem.cz/

Share 15 Best Aplikací pro outdoorové aktivity