Top 10 Webů pro zahrádkáře

Rádi po únavné práci relaxujete na zahrádce a kocháte se vyšlechtěnými květinami i vypěstovanou zeleninou?

Připravili jsme pro vás 10 nejzajímavějších webových portálů pro nadšené zahrádkáře a pěstitele. Na jejich stránkách se nejen obohatíte o nové vědomosti, ale také se necháte inspirovat neotřelými nápady. Většina doporučovaných webů je rozřazena do přehledných kategorií pro lepší orientaci a umožnění rychlejšího vyhledání hledané odpovědi na potíž, která vás trápí.

Na své si přijdou jak pěstitelé zeleniny, tak ti, kteří dávají přednost okrasným květinám a oko lahodícím skalkám. Pokud jste i nadšenými kuchtíky, naleznete na některých z doporučených webových portálů celou řadu chutných a na přípravu nenáročných receptů. V létě vás zaručeně osvěží lahodná a přírodně slazená domácí jahodová zmrzlina, v zimě pak posílí vitamínů plný bylinný likér.

Některé z našich tipů rovněž obsahují i atlas rostlin, popřípadě škůdců, ve kterých lze snadno vyhledávat a v krátkém časovém sledu najít odpověď na vaši otázku, popřípadě odhalit „totožnost“ nalezené květinky.
Nezapomněli jsme ani na domácí kutily, kteří se nebojí pustit se do stavby vlastní pergoly či romantického altánku. Pokud uvažujete o přestavbě a inovaci vaší zahrádky, můžete se rovněž nechat inspirovat prací zkušených zahradních architektů či prostudovat svědomitě sepsané recenze na zahradní vybavení a nábytek.

Doufáme, že vás zahrádkářské weby, které jsme pro vás pečlivě vybrali, obohatí a přinesou vám nové informace, které zúročíte v praxi.

Magazín zahrada

Jeden z nejznámějších internetových magazínů přináší čtenářům denní přísun zajímavých tipů a rad pro nadšené zahrádkáře. Jednotlivé články jsou systematicky rozřazené do přehledných kategorií, tudíž na své si zde přijde naprosto každý. Za všechny jmenujme kategorii o pěstování rostlin, péči o rostliny či o zahradní inspiraci, která vám vdechne nové nápady. Nechybí ani rubrika zdravých receptů, kde naleznete přípravu nejen pokrmů z čerstvého ovoce, ale také postupy na bylinné likéry. Za zmínku stojí také abecedně seřazený atlas rostlin, kde naleznete vhodné pěstování i následné využití konkrétní flóry.
Recenze Magazín zahrada | Podobné jako Magazín zahrada
Poslední úprava: 2023-06-23 09:13:59

Hodnocení

https://www.magazinzahrada.cz/

Sdílejte Top 10 Webů pro zahrádkáře

Flóra na zahradě

Webový portál, určený pro nadšence zvelebování zahrádek i kutily, kteří se nezaleknou stavby vlastního altánku či pergoly. Najdete zde nespočet článků, jejichž témata se točí kolem různých typů zahrad, jako jsou okrasné, užitkové či ty zdravé, plné bylinek a léčivek. V kategorii Péče o zahradu naleznete mimo jiné i postup, jak svépomocí založit trávník i jak jej udržovat po celý rok. Jak jsme již zmínili, na své si přijdou i kutilové, kteří zde najdou celou škálu návodů na stavbu vlastních skleníků, pařenišť i treláží. Pokud máte raději papírovou formu médií, můžete si za necelých padesát korun pořídit časopis Flóra plný tipů a rad.
Recenze Flóra na zahradě | Podobné jako Flóra na zahradě
Poslední úprava: 2023-06-23 09:20:41

Hodnocení

https://www.floranazahrade.cz/
Abeceda zahrady

Jak již název zahrádkářského portálu napovídá, naleznete zde naprosto vše, od A do Z. Ať už pěstujete pokojové rostliny, orchideje či bylinky. Na své si přijdou i pěstitelé okrasných květin či tací, kteří nemají možnost rostlinky pěstovat na zahradě, a tak se věnují pěstování tzv. balkonové flóry. Naleznete zde i vychytávky ohledně vybavení a uspořádání vaší dílny. Pro rychlé vyhledání potřebných informací slouží přehledný katalog rostlin.
Recenze Abeceda zahrady | Podobné jako Abeceda zahrady
Poslední úprava: 2023-06-23 09:22:48

Hodnocení

https://abecedazahrady.dama.cz/
JakPěstovat.cz

Patříte mezi nadšené pěstitele zeleniny, ovoce i bylinek? Pak vám pravděpodobně informace obsažené v článcích umístěných na portálu JakPěstovat.cz přijdou vhod. Naleznete zde i tipy, jak udržovat okrasnou zahradu napříč jednotlivými měsíci v roce i inspiraci na vytvoření prostoru v japonském stylu. Pokud vás trápí otravný plevel a škůdci naleznete zde řadu vyzkoušených triků, jak se nezvaných návštěvníků humánně zbavit jednou pro vždy.
Recenze JakPěstovat.cz | Podobné jako JakPěstovat.cz
Poslední úprava: 2023-06-23 09:27:16

Hodnocení

https://www.jakpestovat.cz/
Pestrá Zahrada

Podtitul Magazín pro milovníky zahrad a zahradničení jasně odkazuje na poslání celého portálu. Cílem je inspirovat nadšené zahrádkáře, kteří chtějí svou zahrádku neustále zvelebovat a učit se novým technikám a možnostem pěstění. Touha inspirovat druhé je zde skutečně cítit na každém kroku. Ať už si hýčkáte skalničkovou zahradu či zimní zahrádku v prosklené lodžii, najdete zde zajímavé rady, které neustále přibývají. Nechybí ani propracované návody na zasazení a následné pěstování zemědělských plodin či ovocných keřů a stromů. Pokud si nevíte rady a nemáte se ve svém okolí s kým poradit, můžete využít služeb místní poradny, kde vám odpověď na vaši potíž dají odborníci na slovo vzatí, manželé Rollerovi, zakladatelé portálu a vášniví zahrádkáři.
Recenze Pestrá Zahrada | Podobné jako Pestrá Zahrada
Poslední úprava: 2023-06-23 09:32:13

Hodnocení

https://pestrazahrada.cz/

Sdílejte Top 10 Webů pro zahrádkáře

Zelené střechy

Slyšeli jste již spojení „zelené střechy“? Ne? Žádný strach. Na webovém portálu Zelené střechy se na prvních řádkách dozvíte, že se tímto termínem označují nejen pečlivě posekané trávníky, ale také zahrady, které vznikají na střechách obytných domů i městských budov. Pokud jste v tomto odvětví naprostými nováčky, nezoufejte. Najdete zde chytlavě zpracované články o historii zelených střech i jejich výhody a nevýhody. V případě, že by vás projekt oslovil a měli byste zájem zhmotnit jej i na své střeše, můžete se informovat o vhodném typu střech i samotné konstrukci.
Recenze Zelené střechy | Podobné jako Zelené střechy
Poslední úprava: 2023-06-23 09:57:20

Hodnocení

http://zelenestrechy.cz/
Konev.cz

Jednoduchý portál plný diskuzí, do kterých sami můžete přispět či založit svou vlastní. Místní diskuze jsou vedené, jak v českém, tak anglickém jazyce a povětšinou tu narazíte i na odborníky z oboru zahrádkářství a zahradní architektury. Naleznete zde i přehledný katalog rostlin, kde můžete vybírat z balkonových, pokojových i tzv. interiérových květin. Nechybí ani kategorie sukulentů či okrasných dřevin. V podobném duchu je zpracován katalog škůdců plný rad na jejich ekologické odstranění.
Recenze Konev.cz | Podobné jako Konev.cz
Poslední úprava: 2023-06-23 09:59:27

Hodnocení

https://www.konev.cz/
Všeuměl

Pokud sháníte podrobnou recenzi, která vám odhalí nejlepší zahradní čerpadla či kultivátory, jste na portálu Všeuměl správně. Naleznete zde nejnovější testy a porovnání jednotlivých nástrojů pro začátečníky i zkušené zahrádkáře. Ať už sháníte nový drtič větví či výkonnou filtraci do venkovního bazénu, přijdete si zde na své. Výjimkou není ani zahradní vybavení, jako jsou párty stany či zahradní lehátka.
Recenze Všeuměl | Podobné jako Všeuměl
Poslední úprava: 2023-06-23 10:06:29

Hodnocení

https://www.vseumel.cz/
Rosmarinus.cz

Portál pojmenovaný po voňavé bylince doporučujeme k prozkoumání nejen zahrádkářům, kteří s oblibou zvelebují svou okrasnou zahrádku, ale také těm, kteří chtějí dosáhnout dokonale posekaného trávníku, který si po celé léto zachová zářivě zelený odstín. Naleznete zde i tipy a triky na údržbu jednotlivého zahradního vybavení i na skladování strojů a nářadí. Nechybí ani jednoduché a chutné recepty z vlastnoručně vypěstované zeleniny a ovoce.
Recenze Rosmarinus.cz | Podobné jako Rosmarinus.cz
Poslední úprava: 2023-06-23 10:07:45

Hodnocení

https://www.rosmarinus.cz/
Zahrada a jak na ní

Rádi pořádáte BBQ párty a oblíbené letní „grilovačky“? Pak je pro vás portál Zahrada a jak na ní tím pravým ořechovým. Portál je plný rad, jak vybrat ten nejvhodnější gril či krb vám na míru. Nechybí ani srovnání zahradního nábytku a jednotlivých doplňků. Pokud se budete řídit jednotlivými tipy a triky, docílíte skvělých steaků a grilované zeleniny jako by je připravovali světoznámí šéfkuchaři. Tak co? Už se nemůžete dočkat léta?
Recenze Zahrada a jak na ní | Podobné jako Zahrada a jak na ní
Poslední úprava: 2023-06-23 10:09:40

Hodnocení

http://www.zahrada.doporuci.cz/

Sdílejte Top 10 Webů pro zahrádkáře

Share 10 Best Webů pro zahrádkáře