Top 16 Auto webů

Lidé s předsudky by jistě tvrdili, že tato tematická oblast by měla zajímat jen muže. Žijeme však v moderním světě, a tak víme, že o auta se můžou zajímat úplně všichni bez rozdílu pohlaví. A dokonce jim i rozumět. Ať už jste hobby motorista, automechanik, nebo si zkrátka jen rádi přečtete zajímavosti z auto-moto světa, určitě se s oblibou obracíte na internetové motoristické portály, kterých je u nás více než dost. A rozhodně to není ke škodě. Na těchto webech si na své každý a nezáleží na tom, za jakým účelem jste se rozhodli portály navštívit.   
Velmi častým důvodem, proč svou pozornost obrátíte na takovéto weby, byť se o auta příliš nezajímáte, je koupě nového vozu. Právě tyto webové stránky vám mohou nabídnou potřebné informace, na základě kterých budete nakonec vybírat. Je jasné, že jako laik máte v této oblasti minimum vědomostí, a pakliže do něčeho chcete investovat své finance, rádi si o konkrétním vozidle něco nastudujete.   

Prvním stěžejním bodem auto-moto portálů jsou informativní články, které se zabývají obecnými tématy, příp. řeší aktuální problematiku. Takovéto články naleznete zpravidla na každém z těchto webů. Zajímavé jsou také rozhovory s lidmi, kteří se ve světě automobilů pohybují dnes a denně, a jejich zkušenosti vám dokáží změnit na názor na věci, o kterých jste byli přesvědčeni, že v nich máte jasno. Další velmi častou rubrikou jsou testy vozidel, kde jsou porovnávány a hodnoceny jízdní vlastnosti vozidel, stejně jako jejich technické vybavení v poměru s cenovou nabídkou.
Nezřídka se na motoristických portálech snaží čtenáři hledat odpovědi na otázky, které se týkají provozu a oprav vozidla. Pro takovéto případy je možné navštívit diskusní fóra těchto webů, příp. napsat redaktorům webů, kteří jsou často odborníky v oboru.
Některé weby jsou více komplexnější, jiné se zaměřují více na určitou tematickou oblast, další zase cílí na konkrétní skupinu čitatelů. Portfolio je však velmi široké, a ať už hledáte ten nejlepší motoristický web z jakéhokoli důvodu, u níže jmenovaných portálů se nemusíte bát, že byste se spálili. Téměř všechny totiž pochází od velkých mediálních skupin, které si na svou reputaci více než potrpí. 

Nabízíme vám přehled těch nejnavštěvovanějších a nejspolehlivějších webů o motorismu, které na českém internetu najdete. Pojďte se s námi podívat, které to jsou.

Auto.cz

Velká část českých automobilových nadšenců patří mezi věrné čtenáře motoristického časopisu SVĚT MOTORŮ. Zoufat však nemusí ani ti, kteří papírovou formu magazínů nemají příliš v oblibě a raději si zajímavosti o autech přečtou v digitální podobě. Portál Auto.cz pochází ze stejné dílny, jako výše zmiňovaný nejpopulárnější auto-moto časopis v ČR, a to od mediálního giganta CZECH NEWS CENTER a. s., který je mimo jiné vydavatelem magazínů Blesk, Aha!, Sport, Reflex, ABC, Mateřídouška a mnohé další. Na webu najdete informace na téma motorismu od A do Z, ať už se jedná o novinky, testy jednotlivých modelů či inzerci ojetých vozů.
Recenze Auto.cz | Podobné jako Auto.cz
Poslední úprava: 2022-04-04 12:48:12

Hodnocení

https://www.auto.cz/

Sdílejte Top 16 Auto webů

Garáž.cz

Nejsilnější internetová doména v ČR také v oblasti motorismu nezaostává. Velké jméno českého on-line svět Seznam.cz nabízí vedle obrovského množství jiných tematických webů také auto-moto magazín Garáž.cz. Nechybí zde prakticky vůbec nic, až na jednu oblast. Nenajdete zde inzerce vozidel, ale proč taky. Pro tyto účely má Seznam.cz vyhrazen jiný web, a to Sauto.cz . Na rozdíl od některých webů je interval přidávání nových příspěvků o něco kratší, a tak zde v podstatě každý den naleznete několik nových informací.
Recenze Garáž.cz | Podobné jako Garáž.cz
Poslední úprava: 2022-04-04 12:57:57

Hodnocení

https://www.garaz.cz/
Autoforum.cz

Hledáte-li kvalitní a spolehlivé informace, které by vám měli pomoci při výběru vozidla, příp. vám rozšířit obzory v oblasti motorismu, pak je ideální volbou portál Autoforum.cz. Redaktoři tohoto webu jsou nejen odborníky, kteří se dobře vyznají také v technických oblastech, ale zároveň jsou pro ně auto velkým hobby, což se odráží na čtivosti jednotlivých článků. Nebojí se zabřednout do žádných náročnějších nebo spornějších témat a co víc, pro testy a srovnávání jednotlivých modelů volí i méně komerční kusy, na jejichž recenze jen tak někde nenarazíte.
Recenze Autoforum.cz | Podobné jako Autoforum.cz
Poslední úprava: 2022-04-04 12:49:56

Hodnocení

https://www.autoforum.cz/
Autojournal.cz

Dominantou webu Autojournal.cz jsou recenze (resp. testy) široké škály vozidel, a to např. i karavanů nebo motorek. Chcete-li zjistit co nejvíce o praktických informací o nejrůznějších modelech, pak jste na tomto portále rozhodně správně. Zajímavé jsou také jejich autorské reportáže, které jen skvěle doplňují hlavní obsahovou náplň webu. Jestliže budete mít při prohlížení webu chvilku na víc, rozhodně zabrouzdejte také do rubriky testů ,,historických vozů“. Nejen že vás čtení bude bavit, ale vzbudí to ve vás pravděpodobně i trochu příjemné nostalgie.
Recenze Autojournal.cz | Podobné jako Autojournal.cz
Poslední úprava: 2022-04-04 12:57:05

Hodnocení

https://www.autojournal.cz/
AutoŽivě.cz

Povedená grafika a přehledná struktura webu je tím, co vás na portále AutoŽivě.cz zaujme jako první. Obsahově web také vůbec nezaostává za svými konkurenty, ba naopak. Rubrika ,,Technický koutek“ je velmi užitečná pro ty, kteří chtějí fungování auta pochopit i z trochu odbornějšího hlediska, byť jsou v tomto odvětví ,,pouhými“ laiky. Web funguje pod nově se rozrůstající mediální společností abcMedia Network, s. r. o., jejíž popularita vzrostla za poslední dva roky o více než dvojnásobek, přičemž největším lákadlem je velmi atraktivní grafické zpracování všech jejich webů.
Recenze AutoŽivě.cz | Podobné jako AutoŽivě.cz
Poslední úprava: 2022-04-04 13:01:37

Hodnocení

https://www.autozive.cz/

Sdílejte Top 16 Auto webů

AutomobilRevue.cz

Jedním z nejčtenějších on-line motoristických magazínů u nás je Automobilrevue.cz. Jedná se o elektronické ,,dvojče“ papírového časopisu Automobil Revue, který je vydáván společností Business Media CZ s. r. o., jež má pod sebou též populární časopis Bydlení a další. Jedná se tedy o spolehlivé autory, kteří se při tvorbě článků mají o co opřít, čemuž také odpovídá kvalita jejich zpracování. S Automobilrevue.cz vám neuteče žádná novinka ze světa automobilů. A pokud jste čtenářem, který rád ušetří, pak je tento portál skvělou alternativou tištěného magazínu se stejným názvem, neboť mnoho článků je zde totožných.
Recenze AutomobilRevue.cz | Podobné jako AutomobilRevue.cz
Poslední úprava: 2022-04-04 13:02:57

Hodnocení

https://www.automobilrevue.cz/
Autanet.cz

Svým obsahem velmi komplexní motoristický portál, který se primárně zaměřuje na inzerci, je web Autanet.cz. Jak již bylo řečeno, hlavní náplní portálu je inzerovat vozidla od spolehlivých prodejců. Vedle toho se však snaží své návštěvníky také informovat o novinkách v oblasti motorismu a poradit jim s některými svízelemi, které koupě nebo provoz vozidla obnáší. O vámi poptávaném vozidle si tedy můžete najít praktické informace a zároveň se porozhlédnout, zda není v nabídce vozidel nějaké přímo pro vás.
Recenze Autanet.cz | Podobné jako Autanet.cz
Poslední úprava: 2022-04-04 13:04:06

Hodnocení

https://www.autanet.cz/
AutoMix.cz

Relativně novým hráčem, za to však velmi konkurenceschopným, je web AutoMix.cz, který funguje pod největší on-line zpravodajskou skupinou Deník.cz. Svým obsahem se nijak zvlášť neliší od standardních motoristických webů, nicméně potenciál pro širokou čtenářskou základnu je zde logicky o něco vetší. Naleznete zde zejména aktuality, které se týkají populárních témat,  takže pro přehled o momentálním dění v oblasti auto-moto je AutoMix.cz kvalitním mediálním prostředkem. Nechybí ani zprostředkování inzerce velkoprodejců nových i ojetých vozidel.
Recenze AutoMix.cz | Podobné jako AutoMix.cz
Poslední úprava: 2022-04-04 13:05:55

Hodnocení

https://automix.denik.cz/
Autohit.cz

Pod pevným globálním zázemím je vydáván on-line magazín Autohit.cz, jehož redaktoři se podílejí také na papírových časopisech ,,Auto motor a sport“ nebo třeba ,,Auto7“. Vydavatelem je Motormedia Bohemia s.r.o., který je součástí mezinárodní skupiny vydávající motoristické magazíny po celém světe. Na portále najdete všechny rubriky, které by správný web o autech a dalších vozidlech měl mít, jako jsou novinky, testy, reportáže, autokatalog, poradna a jiné. Vzhledem k tomu, že se vydavatelství zaměřuje pouze na oblast motorismu, lze od obsahu webu očekávat rozhodně užitečné informace.
Recenze Autohit.cz | Podobné jako Autohit.cz
Poslední úprava: 2022-04-04 13:11:13

Hodnocení

http://www.autohit.cz/
TestyOjetin.cz

Z názvu lze předpokládat, že web TestyOjetin.cz se zabývá pouze recenzováním ojetých vozidel. Opak je však pravdou a na tomto portále naleznete veškeré informace, které byste hledali v typickém auto-moto magazínu. Testy nejrůznějších značek a modelů vozidel zde samozřejmě najdete, krom toho si však vedle informativních článků můžete přečíst také zajímavé rozhovory nebo se dozvědět o výjimečných automobilových úkazech a událostech. Zároveň si můžete ,,chatovat“ s odborníkem, který se vám pokusí zodpovědět vaše dotazy a poradit vám s věcmi, které se týkají motorismu.
Recenze TestyOjetin.cz | Podobné jako TestyOjetin.cz
Poslední úprava: 2022-04-04 13:12:35

Hodnocení

https://www.testyojetin.cz/

Sdílejte Top 16 Auto webů

Auto-moto-web.eu

Pro příznivce ,,simple“ věcí, tj. těch, kteří se řídí mottem ,,v jednoduchosti je krása“, je ideálním motoristickým portálem Auto-moto-web.eu. Žádnou zbytečnou grafiku ani ikony, žádné reklamy či jiné doprovodné efekty zde nehledejte. Čistý text a archivy článků plné zajímavých informací doslovně definují tento web. Je zde však kámen úrazu, a to ten, že editace webu skončila v roce 2019. Aktuality zde tedy bohužel nenaleznete, užitečné poznatky o vozidlech však jednoznačně ano.
Recenze Auto-moto-web.eu | Podobné jako Auto-moto-web.eu
Poslední úprava: 2022-04-04 13:14:36

Hodnocení

https://www.auto-moto-web.eu/
ŽenaVAutě.cz

Velmi neobvyklým a inovativním webem o motorismu je portál ŽenaVAutě.cz. Nemusíte být génius, aby vám bylo jasné, že je obsah zaměřen především na řidičky. Články jako takové zaměření webu odpovídají, nehledejte zde tedy složité technické informace, ale spíše praktické rady pro praktické ženy. Partnerem webu je mimo jiné také projekt BESIP pod záštitou Ministerstva dopravy. Velmi často zde probíhají i soutěže, které jsou opět cíleny na ,,něžnější“ pohlaví, kdy můžou soutěžící nejčastěji vyhrát kosmetické produkty, ale také různé vouchery a další zajímavé ceny.
Recenze ŽenaVAutě.cz | Podobné jako ŽenaVAutě.cz
Poslední úprava: 2022-04-04 13:16:05

Hodnocení

https://zenavaute.cz/
Autosalon.tv

Ačkoli se nejedná přímo o webový magazín, není zrovna od věci jej sem uvést. Řeč je o internetových stránkách známého pořadu Autosalon, který vysílá FTV Prima. Co je asi nejzajímavějším a nejlákavějším aspektem je, že se zde můžete podívat na předchozí epizody pořadu, a to ze sezon několik let zpět. Portál je vedle videí také plný nejrůznějších článků na téma motorismu a všeho, co s ním souvisí.  Samozřejmostí jsou i testy vybraných vozidel, o kterých ostatně pořad Autosalon jako takový vždy byl.
Recenze Autosalon.tv | Podobné jako Autosalon.tv
Poslední úprava: 2022-04-04 13:17:56

Hodnocení

https://autosalon.tv/
Motoristika.cz

Vzhledově i obsahově velmi příjemným e-magazínem o světě auto-moto je web Motoristika.cz. Zajímavá videa, recenze i tematické články jsou zde na denním pořádku. Oblíbenou rubrikou je na tomto webu ,,Tuning“, kterému se redaktoři věnují velmi rádi. Důležitou součástí portálu je též diskusní fórum, kde vám mohou poradit jednak sami redaktoři, zároveň však i další nadšenci do aut. Pokud hledáte moderní web, kde se dozvíte aktuality a zároveň se trochu pobavíte, hurá na Motoristika.cz!
Recenze Motoristika.cz | Podobné jako Motoristika.cz
Poslední úprava: 2022-04-04 13:19:53

Hodnocení

https://motoristika.cz/
Auto-mania.cz

Ryze motoristická mediální skupina AutoMotoZprávy.cz spravuje několik portálů tohoto druhu. Jedním z nejnavštěvovanějších je magazín Auto-mania.cz, který je originálně pojatým periodikem o aktualitách ve světe aut a dalších dopravních prostředků. Zvýšená pozornost je zde věnována veteránům a automobilovým srazům. Naleznete zde informace také o automobilových muzeích, jež jsou skvělou formou výletu s rodinou nebo kamarády. Nechybí ani srovnávací testy a recenze nových i ojetých vozidel.
Recenze Auto-mania.cz | Podobné jako Auto-mania.cz
Poslední úprava: 2022-04-04 13:21:08

Hodnocení

https://auto-mania.cz/
Autogaráž.cz

Autogaráž.cz je skvělým rádcem a zábavou pro milovníky všeho, co voní benzínem. Na webu Autogaráž.cz vedle jiného najdete rozsáhlý katalog aut, který obsahuje i méně známé značky a který také nabízí přehled jednotlivých motorizací, takže informace zde jsou tím pádem velmi vyčerpávající. Web je přehledně řazen do kategorií, což napomáhá tomu, že se na něm neztratíte. Autogaráž.cz také všem fanouškům automobilismu přináší články na téma elektromobility nebo motorsportu, abyste zůstali v obraze a syti vůní benzinu.
Recenze Autogaráž.cz | Podobné jako Autogaráž.cz
Poslední úprava: 2023-04-27 11:33:44

Hodnocení

https://autogaraz.cz/

Sdílejte Top 16 Auto webů

Share 16 Best Auto webů