Top 15 Českých bulvárních webů

Zde je 15 nejnavštěvovanějších a nejlepších českých bulvárních webů, které vás udrží v obraze každodenního života, a to nejen slavných osobností.

Slovo bulvár je odvozené z francouzského boulevard a představuje místo, kde se lidé setkávají ve společnosti. V lehkém překladu to znamená, že jde o místo, které je určené pro zábavu pro lid. První bulvární řádky se začaly objevovat na území Anglie, Ameriky a Francie. Vždy bylo cílem si zajistit zisky od lidí, které zajímají smyšlené románky a tajemství.
Bulvár je lidmi vytvořené médium, které je lákavé pro oko a nese v názvu slova, která ve vás mají vyvolat zvědavost, zděšení, pohoršení. Také nesmí chybět spousta fotek a barevná grafická barevnost. Tiskoviny na pultech nahradili textaři na internetu a tak se bulvár mohl dále vyvíjet a rozpínat dál mezi ostatní. Teď se bulvár čte v každé domácnosti, ať už chcete, nebo ne.
Tito lovci senzací se snaží vybalancovat přímé a nepřímé zisky. Díky tomu se na světlo světa dostávají do bulvarizace denního tisku a i dalších médií takové média, které byly dříve považovány za seriózní a nezávislá. Toto dané kritérium se rádo často stává diskutabilním a u veřejnoprávních médií by v jádru měla nést službu pro veřejnost, která spočívá ve věcném a objektivním informováním a to i včetně pozornosti menšinových žánrů a tématům.

Ale to nevylučuje jednu z pravd, že veřejnoprávní média bývají opravdu často součástí politických bulvárů – například takové ty kampaně pro politiky, které štvou jiné strany a očerňují jejich záměry (což se děje pořád – všichni proti Babišovi). Je to odvedení pozornosti od skutečných problémů. Problémů, které ovlivní naše životy a lidé tomu ještě budou tleskat.
I seriózním webům se lehce stane, že zveřejní zkreslené informace, ale znáte, důležité je, aby v tom nikdy nebyl záměr. “ Vše se stalo omylem “. Kvůli tomu se velmi těžce hledá pravda, ale tak tomu bylo vždy. Pojďme se spolu podívat na 15 webů, které jsou nejvíce úspěšné k polapení lidské zvědavosti a k uspokojení lačnosti po informacích.

Blesk.cz

Blesk.cz je jakousi internetovou verzí novin, které jsou stále k dispozici. Jedná se o velmi rozsáhlý zpravodajský a společenský portál, který má za úkol zkombinovat co dům dal, čili něco málo z informační sítě z České republiky, ale i ze zahraničí. Témata jsou sportovního charakteru, a doplněná o společenská témata.
Blesk.cz se řadí mezi největší weby v České republice, měsíčně se zde návštěvnost přehoupne přes 2 miliony. Web je především zpravodajský portál, který čtenářům přináší trapné chvíle celebrit, události, zprávy ze sportu, někdy i užitečné rady a předpověď o počasí.

Recenze Blesk.cz | Podobné jako Blesk.cz
Poslední úprava: 2022-04-19 09:49:40

Hodnocení

https://www.blesk.cz/

Sdílejte Top 15 Českých bulvárních webů

Super.cz

Super byl kdysi dávno oblíbený bulvární deník, který měl jedinou funkci – vyplnit mezery mezi vydáváním Blesku a mezi Mladou frontou Dnes. Každé vydání bylo charakteristické výraznou grafikou. Jestli si vzpomínáte, byly zde velké titulky a opravdu hodně fotek. Ale tohle nemohlo dlouho vydržet, proto časopis zanikl a vydavatelé se vydali stejnou cestou jako Blesk.
Na internetových stránkách Super.cz nabízí přehled novinek o vztazích celebrit a jejich životů. Byly zde vyvěšeny i výsledky o volbách. Portál je přehledný a každý měsíc má velký počet návštěv.

Recenze Super.cz | Podobné jako Super.cz
Poslední úprava: 2022-04-19 10:08:11

Hodnocení

https://www.super.cz/
Extra.cz

Web byl vytvořen teprve v březnu roku 2013, aby se šířily další drby o celebritách, jejich životních stylech. Ale i novinky ze sportu a různé zábavy. A pokud hledáte trochu tajemna, vyhledejte sekci s horoskopy, kde se i párkrát do roka trefí. Snaží se zprostředkovávat vlastní reportáže a rozhovory, které jsou pro vaše čtení ve zkratce vypracovány.
Provozovatel zřídil i velmi podobné weby tomuto portálu – Lifee.cz, OneTV.cz, ExtraStory.cz a Extralife.cz. Z toho lze soudit, že ví, po čem lidé touží, jinak by se mu tak nedařilo. Ovšem, hlavní příjem Extra.cz připlouvá z prodejů reklamních prostor.

Recenze Extra.cz | Podobné jako Extra.cz
Poslední úprava: 2022-04-19 10:28:00

Hodnocení

https://www.extra.cz/
Živě.cz

Portál je přehlcený různým bulvárními články. Jde údajně o nejčtenější český web, který se věnuje počítačům, internetu, vědě a technice. Více se o něm můžete dozvědět na Facebooku nebo na Twitteru. Každý si tu najde své.
Co mi připadá zajímavé je, že v sekci testy se dozvíte o testování počítačů a notebooků. Vše důležité je podáváno prostřednictvím videa, ve kterém si produkt prohlédnete. Měří výkon, hlučnost a reálnou výdrž u baterií. Je i testován a posuzován provoz displeje, takže se prakticky dozvíte celou pravdu o kvalitě produktů.

Recenze Živě.cz | Podobné jako Živě.cz
Poslední úprava: 2022-04-19 10:30:13

Hodnocení

https://www.zive.cz/
Expres.cz

Expres.cz je internetovým projektem pro mediální portál Mafra, který se především zabývá zpravodajstvím a společenskými událostmi. Portál byl oficiálně spuštěný v roce 2015. Na projekt dohlíží šéf internetových verzí bulvárního deník Blesk.
Web se člení na rubriky z oblasti zpráv, životů celebrit, poznatky ze světa a natočená zajímavá videa. Texty je možné okomentovat smajlíkama, které slouží jako zpětná vazba a zároveň povzbuzuje a odrazuje od čtení. Je to dávno, co tento web překonal obrovskou návštěvnost, ale stále se drží mezi nejpoužívanějšími českými bulvárními weby.

Recenze Expres.cz | Podobné jako Expres.cz
Poslední úprava: 2022-04-19 10:32:46

Hodnocení

https://www.expres.cz/

Sdílejte Top 15 Českých bulvárních webů

Novinky.cz

Už od roku 2003 se drží na špici vyhledávání a neustále nám poskytuje čerstvé zprávy ze světa a zprostředkovává předávání informací z koutů naší země. Snaží se o úzkou spolupráci se Seznamem.cz a Stream.cz. Dokonce předčil s návštěvností weby jako Aktuálně.cz nebo iDNES.cz. Tradice je tradice, a tak se editoři webu drží barevného ladění – červené s kaštanovou hnědou.
Od roku 2007 se návštěvnost drala zhruba přes jeden milion a od té doby se jen navyšuje. Dnes má silnou konkurenci, například tn.cz, která útočí a znesnadňuje číst a zapojovat se do diskuzí. Konkurence udělá cokoli, aby zničila konkurenta, ale Novinky.cz se jen tak zničit nedají.

Recenze Novinky.cz | Podobné jako Novinky.cz
Poslední úprava: 2022-04-19 10:34:28

Hodnocení

https://www.novinky.cz/
Showbiz.cz

Zprávy se v současné době šíří opravdu rychle a než k vám dojdou, projdou spoustou úprav. Stránky jsou jednoduché, a sice nejprve působí strukturovaně, ale i hodně zastarale. Tento web vznikl, aby se rozšířily řady bulvárních webů. Kromě klasických bulvárních témat, se zde můžete podívat na vytržené scény z filmů a přiřadit jim hodnocení v podobě hvězdiček.
Editoři se snaží o zvýšení návštěvnosti, ale pokud nezlepší vzhled a optimalizaci stránek, moc toho nenadělají. Konkurence je vysoká, ale podle žebříčku, je web stále umístěn mezi nejnavštěvovanějšími.

Recenze Showbiz.cz | Podobné jako Showbiz.cz
Poslední úprava: 2022-04-19 10:36:44

Hodnocení

https://www.showbiz.cz/
iDNES.cz

Jde o zpravodajský portál, který se na českých internetových stránkách objevuje už velmi dlouho. Jeho součástí jsou i Lidové noviny a Metro, které jsou stejného založení jako iDNES.cz. Web se stal pro mnohé hlavním zdrojem informací a projekt, který získal ocenění Křišťálová lupa, se uplatnil i v jiných kategoriích.
Editoři webu se po nějaké době rozhodli omezit diskuzní fórum. Dříve jste mohli vystupovat pod svými jmény a přezdívkami, ale od roku 2012 se můžete do diskuze připlést pouze jako anonym.

Recenze iDNES.cz | Podobné jako iDNES.cz
Poslední úprava: 2022-04-19 10:39:01

Hodnocení

https://www.idnes.cz/
Ahaonline.cz

Ahaonline magazín se pyšní tím, že je plný žhavých drbů a hanbatých fotek. Pokud se rozhlížíte po časopisech, tak titulek Aha vás pokaždé praští do očí. Je to klasické provedení bulvárních plátků. Web je doslova přesycen informacemi o celebritách, jejich úmrtí a účastí na soutěžích. Ale přináší i zprávy o zajímavém dění kolem nás a dokáže i držet krok s aktuálními problémy v zahraničí.
Web je rozdělen hned do několika skupin – Sport, Téma pro velikonoce, Téma pro ženy a maminky, Recepty, Auto – moto, Móda, Mimibazar, Videa, Ekonomika a jiné.
Ahaonline.cz je tedy v pravém slova smyslu bulvární portál, která nabídne velké množství nejen aktuálních zpráv ze showbyznysu. Lovci senzací brouzdají jak na trhu na domácí půdě, tak na mezinárodních ulicích.

Recenze Ahaonline.cz | Podobné jako Ahaonline.cz
Poslední úprava: 2022-04-19 10:41:40

Hodnocení

https://www.ahaonline.cz/
iPrima.cz

Je jich heslem je – “ Je na co se dívat “, ano, to doopravdy platí. Kromě toho, že nabízí filmy, seriály další videa, je to prostředník pro dodávání informací. Najdete taky horké novinky a uspokojíte zde svou zvědavost. Portál funguje podobně jako Nova.cz
Rozhodně disponuje stejným zájem jako Nova.cz nebo Blesk.cz. Proto taky dosahují přes milion a půl návštěv za měsíc. A přitom co se děje teď, je zájem o informace ještě větší. Pokud jste nestihli přes den sledovat zprávy, pak tady vše doženete.

Recenze iPrima.cz | Podobné jako iPrima.cz
Poslední úprava: 2022-04-19 10:47:46

Hodnocení

https://www.iprima.cz/

Sdílejte Top 15 Českých bulvárních webů

Respekt.cz

Je spíše znám jako týdeník, který komentuje dění u nás, ale zajímá se i aktuální problémy v zahraničí. Komentuje jak politické tahy, tak i trapné momenty celebrit. Jde tedy o kritické médium, které se snaží naplnit lidskou zvědavost. Těm, kteří si nerozumí s internetem, nabízí možnost si předplatit časopis.
Redaktoři se neustále starají o prestiž magazínu a díky tomu bývá velmi často uváděn v citacích u jiných médií. Respekt byl jako první po ruce u různých a vážných afér nejen v politických sférách. Ale mezi témata patří i kultura, věda nebo historie.
Respekt – ať už jako časopis nebo internetové stránky, nabízí skutečnou kvalitu. Čtenáři vždy hledají důvěryhodné zdroje a informace. Ale najdou se i tací čtenáři, kteří berou obsah Respektu jako názorově vyhraněný.

Recenze Respekt.cz | Podobné jako Respekt.cz
Poslední úprava: 2022-04-19 10:55:29

Hodnocení

https://www.respekt.cz/
Nova.cz

Kdo sleduje MasterChefa, Survivor nebo jim podobné seriály, určitě už ví, jak Nova.cz funguje. Web je plný videí s rozhovory soutěžících, aby zjistili jejich zážitky a pocity. Na výběr máte opravdu z hodně pořadů, takže pokud jste fanouškem českých seriálů, je to ten pravý ráj pro vás.
Rozhovory s celebritami a jejich neúspěchy s úspěchy ze soutěží (viz. Tvoje tváře má známý hlas), vás provedou i trochu životem celebrit. Nova.cz úspěšně vyvážila zprávy s lehkým bulvárem, což se odráží ve vysoké návštěvnosti.

Recenze Nova.cz | Podobné jako Nova.cz
Poslední úprava: 2022-04-19 10:59:35

Hodnocení

https://tv.nova.cz/
Sedmička.cz

Sedmička je spíše známá jako tištěný magazín s matnými stránkami a s obsahem na 48 stranách. Původní nakladatelství byla Mladá fronta a byl distribuován zadarmo. Nový díl vyšel pokaždé ve čtvrtek. Úvod každého čísla doplnil nápis Mladá fronta 7 a názvem regionu.
Tak jako tehdy, je Sedmička členěná na části, do kterých dnes spadají celebrity, z televize, styl, relax a soutěže. Předplatné si můžete objednat na webových stránkách, a pokud k vám časopis najde cestu, všimněte si provedených změn.

Recenze Sedmička.cz | Podobné jako Sedmička.cz
Poslední úprava: 2022-04-19 11:02:58

Hodnocení

https://sedmicka.tyden.cz/
Reflex.cz

Dalo by se říct, že jde o společenský týdeník, který vznikl už v roce 1990. Tehdy šlo o tištěnou verzi, stejně jako Sedmička nebo Blesk. Neustále se pohybuje na poli politickém, ekonomickém, sociálním a kulturním. Jednou z tradičních akcí, které se pořádají pravidelně, je Cannabis Cup. Fotografové ví, o čem mluvím.
Jde totiž o velkou soutěž mezi fotografy, která trvá od roku 2004. Vítěz za odměnu uvidí svoji fotku na úvodní stránce nového čísla. V placené sekci internetové verze časopisu, uvidíte archivované články, stejně jako ty aktuální. To bude čtení!

Recenze Reflex.cz | Podobné jako Reflex.cz
Poslední úprava: 2022-04-19 11:06:52

Hodnocení

https://www.reflex.cz/
G.cz

G.cz je zcela internetový magazín, který je spuštěn už od roku 2014. Nejprve byl založen s tím, že přinese informačně zábavnou tématiku lidu, ale jak už to tak bývá, lidem to nestačilo. Magazín se musel přizpůsobit podmínkám, a proto se do dnes zabývá společenskými tématy. A jelikož jsem generace filmová a gaučová, začali se orientovat k filmovým recenzím.
Web není až tak známý, ale i tak dosahuje vysoké návštěvnosti a začíná si psát slibnou budoucnost.

Recenze G.cz | Podobné jako G.cz
Poslední úprava: 2022-04-19 11:09:07

Hodnocení

https://g.cz/

Share 15 Best Českých bulvárních webů