Top 15 Webů o hrách

Každý rok, měsíc co měsíc, vychází stovky a stovky nových videoher na osobní počítače, laptopy i čím dál oblíbenější konzole. Je samozřejmé, že i přesto, že bychom si je toužili nejraději zahrát všechny, nedostatek času i financí nám nedovolí tento vzácný achievement odemknout. Jak tedy rozpoznat ty, které skutečně stojí za ztenčení obsahu vaší peněženky? Je dobré čas od času sledovat herní weby, které mimo recenzí, poskytují i články o chystaných novinkách, oblíbených herních postavách či o právě vycházející nové řadě herních konzolí. Avšak nejdůležitějším faktorem jsou právě zmíněné recenze. Díky nim skutečně zjistíte, zda se vyplatí si horkou novinku skutečně zahrát. Než se však pustíme do představení top 15 webů o hrách, pojďme si povědět něco málo o herní novinařině jako takové.

Herní žurnalistika prošla za dobu své existence srovnatelným vývojem jako klasická novinařina, se kterou se můžete setkat při čtení různorodých magazínů a ostatních tiskovin. Avšak v případě, že patříte mezi fanoušky počítačových her (a my předpokládáme, že ano), mohli jste si v posledních deseti letech povšimnout jistých změn. Nebudeme vás zatěžovat zbytečnými podrobnostmi, pouze prozradíme, že se jednalo o závažná porušení etiky, která se dotkla oblasti ekonomie a finanční gramotnosti. Mimo jiné se mnoho do té doby oblíbených webů začalo místo o recenzování her zabývat sociálními a politickými tématy. Povšimnout jste si mohli i výskytu článků, věnujících se jiným formám zábavy – filmům, seriálům a hudbě. Je tedy pouze na vás, zda přijmete nové pojetí herní žurnalistiky a dokážete si mezi spoustou různorodých článků, které často přímo nesouvisí s herní tematikou, najít ty, které se věnují například vývoji umělé inteligence v rámci počítačových technologií či očekávaným herním novinkám.

My vám na následujících řádkách představíme patnáct nejlepších českých i zahraničních webů, o kterých se domníváme, že se mimo jiná okrajová témata, zaměřují převážně na počítačové hry a jejich recenzování.

Doupě

Doupe.cz je zřejmě nejznámějším českým herním webem, který každodenně přináší svým čtenářům řadu zajímavých článků. Na úvodní stránce naleznete nejen tipy na konzolové hry, které si zahrát o blížících se Vánocích, ale také kterým bezplatným hrám se vyplatí věnovat pozornost.
Pokud rádi střídáte herní platformy či jste naopak zatvrzelí fanoušci konzolového hraní, v každém případě si zde přijdete na své. Doupe.cz svým čtenářům přináší recenze týkající se nejen počítačových her, ale také těch vydaných čistě na Xbox či Playstation.

Recenze Doupě | Podobné jako Doupě
Poslední úprava: 2022-11-21 12:00:23

Hodnocení

https://doupe.zive.cz/

Sdílejte Top 15 Webů o hrách

GAMES

Dalším českým oblíbeným herním webem je Games.cz, který disponuje příjemným a moderně vyhlížejícím uživatelským prostředím. Na úvodní stránce naleznete tzv. hlavní téma dne, kterému je věnováno nejvíce pozornosti a dle redaktorů zaujme širokou škálu herních fanoušků. Dále nechybí oblíbené recenze, vzpomínání na starší herní pecky či články o chystaných novinkách a právě vydaných hrách.
Portál Games.cz se těší vysoké oblibě i díky videím, ve kterých zachycuje zajímavé herní momenty, návody v obtížnějších pasážích hry i rozhovory s českými herními vývojáři.

Recenze GAMES | Podobné jako GAMES
Poslední úprava: 2022-11-21 12:03:24

Hodnocení

https://games.tiscali.cz/
Zing

Starším, ale stále kvalitním českým herním webem je Zing.cz, který přináší čtenářům články téměř každou hodinu (mimo noci). Na úvodní stránce nalezneme jejich chronologické seřazení i zařazení do příslušné herní platformy. Nejedná se však o pouhé obecné články, ale nalezneme zde i podrobné recenze, chystané novinky i první dojmy redaktorů z právě vydaných her.
Na své si přijdou i milovníci podcastů, neboť Zing.cz každý týden vydává nový díl, ve kterém najdete shrnutí vydaných her, debatu o konkrétním tématu i odpovědi na otázky od fanoušků, svěřujících se se svými potížemi v herním světě.

Recenze Zing | Podobné jako Zing
Poslední úprava: 2022-11-21 12:04:39

Hodnocení

https://www.zing.cz/
Polygon

Pokud jste zaslechli alespoň něco málo o populární americké mediální společnosti Vox Media, možná jste se i dozvěděli, že v roce 2012 spustila herní zpravodajský web s názvem Polygon. Tím, že se původní společnost nebála rozšířit své původní zaměření, získala spoustu nových fanoušků z herního světa, kterým pravidelně přináší novinky a obsáhlé recenze.
Denně zde vychází více než šest článků, a tak není divu, že se Polygon těší vysoké popularitě. Vedle kategorie herních novinek, zde naleznete sekci návodů, e-shop s herní tematikou, a dokonce i čím dál oblíbenější podcasty.

Recenze Polygon | Podobné jako Polygon
Poslední úprava: 2022-11-21 12:05:57

Hodnocení

https://www.polygon.com/
Gamer Headlines

Gamer Headlines láká nově příchozí zřejmě nejpoutavějšími titulky napříč všemi herními weby. Díky nim vám jistě vzroste chuť zahrát si některou z herních novinek. Získáte zde nejen nejnovější dávku informací, jež vám poskytnou vše, co potřebujete vědět, ale také se díky jejich bohaté sekci recenzí obohatíte o nové herní znalosti a možná si následně i danou hru pořídíte.
Pokud si však stále nejste jistí, zda si hru máte zakoupit, můžete se poradit s ostatními hráči v komunitním fóru či napsat zprávu přímo redaktorům z Gamer Headlines.

Recenze Gamer Headlines | Podobné jako Gamer Headlines
Poslední úprava: 2022-11-21 12:07:27

Hodnocení

https://gamerheadlines.com/

Sdílejte Top 15 Webů o hrách

IGN

IGN je herní zpravodaj, který již téměř 30 let informuje hráče o důležitých bodech herní historie. Během této relativně dlouhé doby společnost Imagine Games Network rostla a prosperovala v herní společnosti díky přínosu aktuálních novinek a hernímu poradenství.
I přesto, že poskytování novinek je stále silnou stránkou IGN, za léta svého působení se zdejší redaktoři zaměřili i na řadu dalších zajímavých kategorií. Najdete zde tudíž spoustu čtivých recenzí, e-shop se zbožím s herní tematikou i fórum s příjemnou komunitou.

Recenze IGN | Podobné jako IGN
Poslední úprava: 2022-11-21 12:08:37

Hodnocení

https://cz.ign.com/
DualSHOCKERS

Na sedmém místě v našem žebříčku se ukrývá herní web DualSHOCKERS, který přiláká nové čtenáře svými zajímavými titulky. Většinou jde o první stránku, kde najdete zprávy o připravovaných novinkách a očekávaných aktualizacích do her. Během svého působení si vybudovali silnou základnu fanoušků, která se neustále rozrůstá.
Vysoké oblíbenosti se těší nejen díky příjemnému uživatelskému rozhraní, kde nejzásadnější články jsou prezentovány přímo na hlavní stránce webu, ale také proto, že se snaží herní novinky rozdělovat dle jejich platformy. Proto pokud vás nezajímá sekce „PC“, můžete si snadno vyfiltrovat recenze, týkající se například platformy Nintendo.

Recenze DualSHOCKERS | Podobné jako DualSHOCKERS
Poslední úprava: 2022-11-21 12:10:16

Hodnocení

https://www.dualshockers.com/
Kotaku

Název Kotaku pochází z japonského otaku („posedlý fanoušek“) a z předpony ko- („malý). Stránka však není určena pouze dětem, ale i dospělým hráčům, kteří zabíjí nudu při hraní počítačových her. Najdete zde spoustu herních recenzí, tipů a mnoho dalšího.
Pokud máte rádi vícero témat na jednom místě, naleznete zde i sekci zaměřenou na kulturu, kde nenajdete jen články o posledních herních novinkách, ale také zajímavé rozhovory a zábavná video od herní komunity.

Recenze Kotaku | Podobné jako Kotaku
Poslední úprava: 2022-11-21 12:11:02

Hodnocení

https://kotaku.com/
Destructoid

Jedná se o zahraniční herní web, který čtenářům nabízí vše, na co si jen vzpomenou. Pravidelně publikuje nové články, a tak na něm každý týden naleznete nejen spoustu novinek a recenzí, ale také zajímavosti o právě vydaných hrách. Mezi nimi nesmí chybět informace o aktualizacích i názorové zprávy počítačových odborníků.
Destructoid publikuje recenze nejen konzolových a počítačových her, ale také mobilních titulů a dokonce i herních dodatků. Recenze jsou přímočaré a vždy obsahují bodovací systém, kterým se můžete inspirovat.

Recenze Destructoid | Podobné jako Destructoid
Poslední úprava: 2022-11-21 12:12:02

Hodnocení

https://www.destructoid.com/
GamesRadar+

Dalším herním zahraničním webem, který nabízí vyvážený obsah, je GamesRadar+, jenž svým čtenářům se zaručenou pravidelností přináší novinky, recenze, zprávy o nových technologiích i praktických pohledech na nové hry. Na webu jsou rovněž k dispozici návody pro PC i konzolové hry.
GamesRadar+ nerecenzuje takové množství her jako výše zmíněný Destructoid, spíše zde naleznete recenze stolních počítačů a laptopů. Pokud se již jedná o recenzi nově vydané hry, místní redaktoři si dávají opravdu záležet a přinášejí podrobný popis a konstruktivní kritiku.

Recenze GamesRadar+ | Podobné jako GamesRadar+
Poslední úprava: 2022-11-21 12:13:16

Hodnocení

https://www.gamesradar.com/uk/

Sdílejte Top 15 Webů o hrách

Game Informer

Game Informer je dlouholetý tištěný i internetový časopis o videohrách. Na rozdíl od jiných herních webů, které nabízí i obsah týkající se filmů a televizní zábavy, se věnuje pouze hrám a jejich filmovému zpracování (např. Resident Evil). Najdete zde spoustu novinek, preview připravovaných her, recenzí a článků o herních postavách.
I přesto, že se jedná o poněkud staromódní pojetí herního webu, těší se webové stránky Game Informer vysokou návštěvností. Mnozí z recenzentů jsou dlouholetými hráči her, a tak se skutečně jedná o lákavé články.

Recenze Game Informer | Podobné jako Game Informer
Poslední úprava: 2022-11-21 12:15:35

Hodnocení

https://www.gameinformer.com/
Metacritic

Pokud se nechcete probírat sáhodlouhými recenzemi a chcete jen rychle zjistit, zda hra stojí za zakoupení a následné zahrání, je webová stránka Metacritic tím pravým pro vás. Nejedná se o klasický herní web, neboť zde naleznete jednotlivá hodnocení a krátké recenze z různých herních stránek.
V praxi vyhledáte danou hru a zobrazí se vám průměrné skóre v hodnotě od 1 do 100. Můžete si projít recenze či porovnat názory herních kritiků s recenzemi uživatelů. Nezapomeňte však, že číselné skóre není vše.

Recenze Metacritic | Podobné jako Metacritic
Poslední úprava: 2022-11-21 12:18:16

Hodnocení

https://www.metacritic.com/
Nintendo Life

Jak už název napovídá, jedná se o jednu z nejlepších herních stránek pro fanoušky her z řady Nintendo. Web Nintendo Life se specializuje na informace o Nintendu Switch, 3DS, eShopu a tak dále. Najdete zde recenze, novinky, články i originální videa od hráčů. Vysoké kvality zde dosahují komunitní návody, které hráčům poskytují nápovědu při výběru Pokémonů či jakým způsobem rozpoznat falešné kresby ve hře Animal Crossing.
Díky příjemné komunitě na fórech i v sekcích veřejných komentářů, by měl stránku Nintendo Life navštívit každý fanoušek Nintenda.

Recenze Nintendo Life | Podobné jako Nintendo Life
Poslední úprava: 2022-11-21 12:19:59

Hodnocení

https://www.nintendolife.com/
GameSpot

GameSpot je známý herní web, který jistě stojí za návštěvu. Na jeho domovské stránce najdete aktuální novinky, seznamy chystaných her i nedávné recenze. Web se zaměřuje na recenzování populárních i ne tolik známých her napříč jednotlivými platformami. Pokud chcete o vybrané hře získat více informací, jsou pro vás na stránkách připraveny videopořady i komunitní fóra, kde se můžete snadno spojit s ostatními hráči.
Na konci každé recenze je přehledné hodnocení i souhrn všech her, které spolu tematicky souvisí.

Recenze GameSpot | Podobné jako GameSpot
Poslední úprava: 2022-11-21 12:21:21

Hodnocení

https://www.gamespot.com/
Christ Centered Gamer

Na rozdíl od výše zmíněných webů, které jsou do jisté míry ovlivněné zaujatostí recenzentů při závěrečném hodnocení kvality hry, stránka Christ Centered Gamer nabízí čtenářům dvě různá hodnocení. V prvním recenzent ohodnotí hru po její technické stránce (např. hratelnosti či ovládání), ve druhém hodnotí morální stránku hry na základě faktorů, kterými je jazyk, sexuální obsah a tak dále.
Pokud vybranou hru plánují hrát i vaše děti, je dobré vzít v úvahu právě druhý způsob hodnocení. V případě, že vás však morální stránka hry nechává klidnými, klidně jí přeskočte a užijte si kvalitně sepsanou recenzi, jež se dotýká vlastních kvalit hry.

Recenze Christ Centered Gamer | Podobné jako Christ Centered Gamer
Poslední úprava: 2022-11-21 12:24:23

Hodnocení

https://www.christcenteredgamer.com/

Share 15 Best Webů o hrách