Top 16 Webů pro muže

Internet nabízí celou řadu tématicky vyhraněných portálů. Výjimkou nejsou ani weby zaměřené na muže. Jaké jsou a co nabízejí?
 
O webech pro muže
 
Webů pro muže je v české prostoru ve srovnání s těmi ženskými mnohem méně, případně otevřeně své cílové čtenářské publikum nedeklarují a jsou jednoduše zaměřeny na konkrétní téma vnímaná jakožto „typicky mužská“.

K nejčastěji se objevujícím tématům v těchto lifestylových periodikách patří zejména sex, vztahy nebo zobrazování atraktivních žen. A to často eroticky laděné a sloužící navíc jako ilustrační vizuální doprovod i u článků, které nemají žádný takovýto podtext.

Dále zde bývá prezentováno luxusní zboží a s tím související zaměření na úspěch včetně rozhovorů s osobnostmi, které jsou slavné a ve svém oboru respektované. K dalším opakujícím se tématům v pánských časopisech náleží také móda, technologické novinky, hudba, sport, automobily či příroda, případně cestování.
Reportáže pak pokrývají většinou tzv. „vážnější“ témata. Weby určené mužům však podobně jako časopisy, z nichž často vycházejí, mohou mít i obecně informativní až odborný charakter. Typickým tématem proto bývá politika, nechybí však ani finance a hospodářství.

Tato periodika se tak ve velké míře odrážejí od obrazu prezentujícího určitým způsobem typického muže. Maskulinita je však v nich nejen prezentována, diskutována a konstruována, ale i podléhající dekonstrukci. Lze tak říci, že i weby pro muže podléhají určité stereotypizaci, ale velmi často zároveň bývá tato genderová nevyváženost naopak ironizována.
Tomu odpovídá i jazyk těchto periodik (včetně těch virtuálních), který velmi často využívá ironii a humor. V některých případech dochází ke zbulvarizování a jazykové prostředky přecházejí do tónu dramatického až šokujícího.

Paradoxem, na který poukazují některé odborné statě, je to, že tradiční maskulinita zobrazující muže jako dravého a agresivního je však mnohem intenzivněji upevňována prostřednictvím časopisů ženských než těch mužských.

SingleMan

Web Singleman.cz je provozován značkou NetWebs.cz s.r.o. Ta zaštiťuje řadu dalších tématicky zaměřených serverů. Jedná se o pražskou společnost zaměřenou především na budování obsahu a dodávání PR článků.
Svůj obsah definuje tento web stručným strhnutím témat, kam patří především auta, motorky, erotika a vychytávky. Nechybí tak jednak klasické lifestylové články, ale i užitečné tipy do vztahů, ale i věcně a odborně pojaté rady.
Podle vlastních slov je tento projekt jednoduše určen mužům, kteří vědí, co chtějí. Zároveň web nabourává stereotyp muže, který nepotřebuje brát v potaz mínění opačného pohlaví, neboť zde nechybí prostor právě pro názory prezentované ženou.

Recenze SingleMan | Podobné jako SingleMan
Poslední úprava: 2022-09-26 08:34:26

Hodnocení

https://www.singleman.cz/

Sdílejte Top 16 Webů pro muže

JenProMuže.cz

Projekt JenProMuže.cz je dnes součástí bulvarního magazínu Expres. Společně s ním patří pod českou mediální společnost MAFRA, a.s. Jejím majitelem je holding Agrofert vlastněný Andrejem Babišem.
Pánský web především uvádí tradiční témata přisuzovaná mužům. Povětšinou se tak zaměřuje na ženy, přičemž se jedná velmi často o eroticky laděný obsah. Tématické zaměření doplňuje oblast lifestyle a články věnované automobilům.
Sám sebe projekt prezentuje jako „pravděpodobně nejlepší web pro muže na světě“. Deklaruje, že se jedná o o zábavný web a vtip, nadhled i ironie prostupuje všemi texty. Redakce navíc vystupuje ve značně sebeironickém pojetí.

Recenze JenProMuže.cz | Podobné jako JenProMuže.cz
Poslední úprava: 2022-09-26 08:37:54

Hodnocení

https://www.expres.cz/jenpromuze/
Xman

Xman je jednou z odnoží magazínu iDnes.cz. Zpravodajský server iDnes.cz je digitální obdobou Mladé fronty DNES. Založen byl v roce 2000 a společně s tištěným deníkem patří opět do portfolia značky MAFRA, a. s. U začátků serveru pro muže stál v roce 2007 jeho nynější šéf David Lorenc.
Své hlavní zaměření celý server shrnuje sdělením, že svým čtenářům přináší cestovatelské reportáže a videa z adrenalinových sportů, ale i informace o novinkách ze světa. Nechybí ani krásné ženy. Články jsou však nebulvární, ryze informativní a prezentované seriózním způsobem, často podložené i studiemi, a to včetně textů o vztazích.
Hlavní filosofii vyjadřuje magazín v jednoduchém motttu „první opravdu mužský web na českém internetu“.

Recenze Xman | Podobné jako Xman
Poslední úprava: 2022-09-26 08:44:15

Hodnocení

https://www.idnes.cz/xman
ProChlapy.cz

V současnosti je tento server majetkem společnosti ARBOmedia, která náleží do skupiny Tiscali Media.
V projektu nechybí témata zaměřená na sex, svět celebrit, ale ani články věnované životnímu stylu nebo automobilům. Podobně jako konkurenční Xman sází i web ProChlapy.cz hlavně na seriózní pojetí, civilně vyznívající jazyk a absenci šokující bulvarity.
Zajímavé je, že co se týče návštěvnosti, uvádějí přímo jeho zástupci hodnotu 336 tisíc reálných uživatelů. Patří tak k trojici nejnavštěvovanějších serverů pro muže na českém internetu.

Recenze ProChlapy.cz | Podobné jako ProChlapy.cz
Poslední úprava: 2022-09-26 08:48:52

Hodnocení

https://www.prochlapy.cz/
ProMuže.blesk.cz

Portál ProMuže.blesk.cz je odnoží serveru Blesk.cz. Ten je digitalizovanou verzí známého bulvárního deníku. Vydavatelem těchto médií je společnost Czech News Center a.s., která na českém trhu působí od roku 2014 coby nástupce Ringier Axel Springer CZ a.s.
Ve svém zaměření se celý projekt orientuje především na atraktivní ženy. Články doplňují texty sázející na tajemno, historii, počítačové hry, případně filmy. Bulvárnímu ladění magazínu odpovídá práce s emocemi a snaha šokovat, velmi často tak server prezentuje témata jako násilí,
Přímo Blesk představuje celý server jako mužskou zónu, v níž nechybí dostatek zábavy na každý den. Samotná rubrika se spokojí spíše s povrchní prezentací jednotlivých okruhů, neboť například sportu je v rámci Blesku vyhrazena zvláštní sekce.

Recenze ProMuže.blesk.cz | Podobné jako ProMuže.blesk.cz
Poslední úprava: 2022-09-26 09:01:58

Hodnocení

https://promuze.blesk.cz/

Sdílejte Top 16 Webů pro muže

Muži v Česku

Muži v Česku je název tištěného časopisu i stejnojmenného serveru. Původně se však jednalo o internetový blog svázaný se značkou Le Premier. Jejím zakladatelem je podnikatel Jakub Lohniský. První číslo časopisu vyšlo v roce 2016, aktuálně je dostupná i online verze.
Primárně se časopis zaměřuje na témata věnovaná módě, stylu a péči o sebe. Přidává však i sekci se zajímavostmi, v níž se rovněž dotýká aktuálních témat, články zaměřené na achitekturu a design, historii, cestování nebo gastronomii.
Svou hlavní myšlenku staví na přímočarosti, redakce se svým čtenářem komunikuje zábavně, místy provokativně, publikované texty však mají být i prakticky zaměřené.

Recenze Muži v Česku | Podobné jako Muži v Česku
Poslední úprava: 2022-09-26 09:04:14

Hodnocení

https://www.muzivcesku.cz/
LuxuryGURU

Pod tímto projektem je podepsána společnost Millennium CZ s.r.o. Ta je zaměřena především na služby v oblasti reklamy, tiskové produkce, pořádání eventů a sportovních akcí.
Web neuvádí přímo, že by byl orientován na muže, nicméně prezentace luxusu a úspěchu je jednoznačně typicky „mužské“ téma, o které se opírá celá řada konkurenčních lifestylových magazínů, které mají běžně záběr širší. Témata jsou rozdělena na kategorie auta a lodě, bydlení, klenoty, móda, technika a životní styl.
Server LuxuryGURU předestírá, že se svým čtenářům snaží nabídnout objektivní informace, analýzy, recenze a rozhovory.

Recenze LuxuryGURU | Podobné jako LuxuryGURU
Poslední úprava: 2022-09-26 09:06:13

Hodnocení

https://www.luxuryguru.cz/
Forbes

Forbes je původně americký časopis založený již v roce 1917. Výchází i v řadě národních mutací, ta česká konkrétně od roku 2011, a to pod vedením bývalého šéfredaktora Hospodářských novin Petra Šimůnka.
Co se týč tématického zaměření, Forbes se věnuje především byznysu, podnikání, penězům a úspěchu. Tato témata jsou tradičně vnímána jako orientovaná na muže a muži i v byznysu fakticky převažují. Magazín se však vyloženě neprezentuje jen jako určený mužům a ženy do této sféry již pronikají.
Klíčová je pro něj především důvěryhodnost poskytovaných informací. V celosvětovém měřítku patří mezi nejvýznamnější periodika a je i nejhojněji citovaný.

Recenze Forbes | Podobné jako Forbes
Poslední úprava: 2022-09-26 09:08:09

Hodnocení

https://forbes.cz/
Garáž.cz

Server dnes patří pod internetový zpravodajský server Seznam Zprávy, a.s. Ten je provozován firmou Seznam.cz. Ředitelem redakce je Jakub Unger.
Garáž.cz je projektem, který, jak už vyplývá z jeho názvu, je zaměřen na svět automobilů. Ten bývá tradičně vnímán jako mužská doména. Proto ač web nijak nedeklaruje, že je zaměřen na muže, bývá do této sféry zařazován.
Ve svém mottu má vetknuto jednoduché heslo: „Pro všechny koho baví auta stejně jako nás.“ Web přináší novinky, zajímavosti, články věnované historii nebo užitečné rady a tipy pro motoristy.

Recenze Garáž.cz | Podobné jako Garáž.cz
Poslední úprava: 2022-09-26 09:09:53

Hodnocení

https://www.garaz.cz/
NávratDoReality

Coby provozovatel je v podmínkách uvedena společnost TIPSTERNET CZ, s.r.o. Oficiálně má tato společnost jakožto obor své činnosti uvedenou správu a pronájem nemovtostí.
Nejedná se o web vyloženě deklarující, že je orientován na muže, nicméně svým kontroverzním a necenzurovaným obsahem částečně odpovídá zejména bulvárním magazínům, které se snaží hlavně šokovat. Od své konkurence se liší především tím, že poskytuje obsah ve formě videí.
Web je zaměřen na nejrůznější extrémy. Obsahuje násilí, nehody i porno. Část obsahu je proto vyhrazena uživatelům starším 18 let.

Recenze NávratDoReality | Podobné jako NávratDoReality
Poslední úprava: 2022-09-26 09:15:00

Hodnocení

https://www.navratdoreality.cz/

Sdílejte Top 16 Webů pro muže

Playboy

Playboy je původně pánský časopis, založený už roku 1953 Hughem Hefnerem. Vychází v řadě jazykových mutací. Na českém trhu je k dispozici už od roku 1991.
Jedná se o lifestylový magazín nabízející exkluzivní informace ze světa sportu, módy, automobilismu, cestování, high tech, kultury a sexu, deklaruje samotný Playboy své zaměření. Nechybí v něm ani profily významných osobností a rozhovory s nimi. Dnes má i svou virtuální podobu.
Playboy však po obsahové stránce proslul zejména eroticky laděnými fotografiemi žen z řad celebrit a z pózování pro tento magazín se stala i svého druhu prestiž.

Recenze Playboy | Podobné jako Playboy
Poslední úprava: 2022-09-26 09:16:26

Hodnocení

https://www.playboy.cz/
Pro-muže.cz

Coby provozovatel tohoto webu je uveden Karel Janák. Podle výpisu z obchodního rejstříku dle uvedeného IČO se jedná o brněnského podnikatele. Současně jsou v kontaktních údajích uvedeny další tématické magazíny spravované stejnou redakcí jako server pro muže.
Projekt se opírá o víceméně klasický okruh témat – vztahy, erotika, byznys, cestování, zážitky a sport. Nechybí ale ani sekce s různými zajímavostmi a ve své konkurenci ne zcela typické zaměření na hazard.
Konkrétně tento web se prezentuje mottem „magazín pro opravdové muže“. Charakter webu je informační, věcný a nebulvární.

Recenze Pro-muže.cz | Podobné jako Pro-muže.cz
Poslední úprava: 2022-09-26 09:19:03

Hodnocení

https://www.pro-muze.cz/
Mzone.cz

Coby provozovatel tohoto serveru je v kontaktech uvedena společnost Magnas Media s.r.o. Jedná se o pražskou reklamní agenturu. Ve funkci šéfredaktora Mzone.cz působí Martin Šafra.
Internetový magazín je mezi svými konkurenty výjimkou, která uvádí, že publikuje nejen pro muže. Co se týče tématického zaměření, věnuje se článkům o ženách, novinkám ze světa aut a motorek, dále nechybí články o zbraních, některé texty jsou věnovány oblasti vědy a techniky a adrenalinovým zážitkům.
Web si klade za cíl čtenáře pobavit, ale i poučit. Na sociálních sítích svůj obsah shrnuje slovy „zajímavé články, vtipná videa a důležité informace“.

Recenze Mzone.cz | Podobné jako Mzone.cz
Poslední úprava: 2022-09-26 09:22:28

Hodnocení

https://www.mzone.cz/
ForMen

ForMen je původně tištěný časopis, vycházející na počátu jako měsíčník, od roku 2022 pak coby čtvrtletník. Dnes vychází rovněž v digitální podobě, a to pod platformou e15.cz. Tyto projekty patří do portfolia vydavatelství CZECH NEWS CENTER a.s.
Články se zaměřují na nové možnosti investic, přinášejí příběhy úspěšných nebo novinky ze světa techniky i kultury. Časopis staví na seriózním pojetí a otevřeně se vyhýbá sexuálně explicitnímu obsahu.
Zástupci ForMen uvádějí, že se jedná o jediný pánský magazín pro muže, který se specializuje na fashion a design. Nabízí tak to nejdůležitější pro stylový život moderního muže. Prototypem cílového čtenáře je pro ForMen muž nejen stylový, ale i inteligentní a progresivní, a to především ve středním věku.

Recenze ForMen | Podobné jako ForMen
Poslední úprava: 2022-09-26 09:24:31

Hodnocení

https://www.e15.cz/formen
Esquire

Esquire je pánský časopis na trh uvedený americkou mediální skupinou Hearst Corporation, a to už v roce 1933. Jedná se o mezinárodní formát, v Česku vydáváný pod záštitou MAFRA Print Praha a dnes dostupný i v online podobně.
Motto Esquire zní: „Časopis pro muže, který už ví, co chce.“ Rovněž se prezentuje jako čtivo pro inteligentní čtenáře. Témata se dotýkají kariéry, módy, umění, techniky, sportu a v neposlední řadě i ženského myšlení a vztahů.
Sám sebe magazín označuje za nepostradatelného průvodce moderního muže. Důraz klade na kvalitní žurnalistiku, odlehčení přináší propojení se světem celebrit i fotografie atraktivních žen.

Recenze Esquire | Podobné jako Esquire
Poslední úprava: 2022-09-26 09:25:40

Hodnocení

https://esquire.cz/
F35.cz

F35.cz se věnuje všemu, čeho se týká vojenská technika a letectví. Jak napovídá název webu, přináší komplexní informace o nejnovějších stíhacích letounech F-35, které bude možná kupovat česká armáda. Jde proto o horké téma, které pokrývá web F35.cz. Fanoušky letectví zase potěší sekce o létání. Ať už to jsou drony nebo letadla, dočtete se zde mnoho zajímavých informací. Koho zajímají zbraně, webová stránka F35.cz přehledně nabízí texty o známých a legendárních zbraních, o kterých jste třeba všechno nevěděli. Dozvíte se na F35.cz
Recenze F35.cz | Podobné jako F35.cz
Poslední úprava: 2023-04-27 12:18:42

Hodnocení

https://f35.cz/

Sdílejte Top 16 Webů pro muže

Share 16 Best Webů pro muže